Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 55

Тема: Пътни такси и начини за плащане във Франция

Място
    Валенсия,Испания; Пловдив
    Публикации
    1,325
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Пътни такси и начини за плащане във Франция

Цитат Мнение на Даниел Чобанов Преглед на публикациите
    И с друго което съм се сблъсквал при франзелите-влизаме да си пазарим храна в супер маркет.Сметка около 35евро и понеже нямахме дребни давам банкнота от 100.Продавачката ми се намръщи че плащам в кеш и нямам точни и не искаше да ме обслужи.
    Не си разбрал! Не че не искат в брой, някъде не вземат банкноти по-големи от 50 евро!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

0034 605 82 41 87

Място
    Публикации
    1,325
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    А кои са тези вериги?
    Карфур, супер у, интермарше... също и бензиностанциите на Тотал аксес (жълти са, за разлика от другите Тотал, които са червени)
    Тотал аксес затварят къде 22-22.30 след това с карти. Нямат тоалетни!

Когато зареждаш с карта ти теглят 100 евро, зареждаш за толкова. Ако не събереш 100 ти връщат рестото в картата до няколко часа.

Всичко това се намира по националите! На магистралите цената на горивото понякога е по- висока с около 20 цента на литър!
    Последно редактиран от Тодоров009 (Войводата) ; 11-02-18 в 22:31

0034 605 82 41 87

Място
    Публикации
    1,325
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Даниел Чобанов Преглед на публикациите
    На всякъде извън магистралата горивото е по евтино.Колегата има придвит големите супер маркети които се намират извън-до населините места винаги има бензиностанции.В работно време има и обсужващ персонал.А когато затворят остава на автомат и тогава горивото е още по евтино.И варира между 5-10 цента на литър.
    Цената на автомат или със служител е една и съща.

0034 605 82 41 87

Публикации
    1,681
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Тодоров009 (Войводата) Преглед на публикациите
    Кажи къде отиваш, да ти кажа откъде да минеш без да плащаш магистрали. Националите във Франция са много добри, имат и доста безплатни магистрали ограничени на 110.
    - Има и много безплатни магистрали до 130 км/ч.
    - Във Франция НЕ съществува паркинг по магистралата без тоалетна и мивки, за разлика от Велика Германия, където хората дрискат по земята. Не, наистина, гениални са просто!
    - 100 км по магистрала са около 10 евро
    - на всички пеажи може и с кеш, и с карти. Просто гледай символите над самата каса. Но да се твърди, че не може да се плаща с кеш това е смехория.
    - Май само в Лидъл не взимат банкнотите от 200 и 500 евро.
    Последно редактиран от мишоци ; 12-02-18 в 05:15
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Проблем с горивото не мога да имам , защото количеството ми стига за около 900 км . Урока за зареждане извън магистралата съм си го научил отдавна . Ще се опитам да настроя навигацията си на маршрут без платени пътища и ще видя какво ще се случи . След това ще споделя какво се е получило и ако разстоянието и времето за пътуване ме устройва може и да рискувам , ама като се знам колко рядко л..но съм , може би ще си карам по царския .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,671
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на мишоци Преглед на публикациите
    - Има и много безплатни магистрали до 130 км/ч.
    - Във Франция НЕ съществува паркинг по магистралата без тоалетна и мивки, за разлика от Велика Германия, където хората дрискат по земята. Не, наистина, гениални са просто!
    - 100 км по магистрала са около 10 евро
    - на всички пеажи може и с кеш, и с карти. Просто гледай символите над самата каса. Но да се твърди, че не може да се плаща с кеш това е смехория.
    - Май само в Лидъл не взимат банкнотите от 200 и 500 евро.
    20 стотинки за 1 км? Това за камион ли е?
    А за кемпер?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

А за кемпер?
    Малко по-горе в темата съм прикачил линк към тяхната пътна агенция и има калкулатор на който може да сметнеш точно дистанцията и цената . Има и квалификация на превозните средства . И да цените по френските магистрали не са много нормални за нашите разбирания , очаквания и най-вече по джобовете ни . Караш и плачеш ! Както се изразява един мой добър познат . Иначе мненията на мнозина са че по качество на магистралите , френските водят . Ако имаш нужда може да ти помогна със сравняването на едно и също разстояние с лек автомобил и кемпер .
    Последно редактиран от alexalex69 ; 12-02-18 в 08:47
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Място
    София
    Публикации
    7,301
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    24

Който е тръгнал за Франция, суми от по 20-30 или 50евро трябва да ги е прежалил много отдавна... Ще минеш по "националките", ама загубеното време кой ще ти го плати?
    А плащане кеш освен да се скриеш от данъчните, за какво друго може да искаш... Като плащам с карта и не виждам парите, някак си по леко ми излизат от джоба
    Първото ми пътуване до Франция беше в далечната 1995... и тогава още почти всичко работеше с картово плащане... Например мотел без обслужващ персонал от 19ч веречепта до 7 сутринта... Има си машина - пъхаш кр. карта и ти изплюва магнитна карта за стая, в която да се настаниш...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    София
    Публикации
    444
    Точки (при гласуване)
    11

Аз съм попадал на излизане от магистрала (за да заредя) с безкешова каса. Чудех се какво да направя, натиснах бутона за помощ и една мацка ми каза да пусна парите в една кутия до бариерата. Гледаше ме през камерите и всичко се оправи за 1мин.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Ползвам навигация на ТомТом и след като ползвах опцията с платени и неплатени пътища се разбра че разлика в километрите почти няма , времето обаче е с около 2 повече . Предполагам че в едната посока ще бъде по магистралите защото ще имаме малко време и желание за дълго пътуване , в обратна посока обаче ще можем да си позволим малко по свободно темпо и да разглеждане извън магистралите .

Място
    Novi,USA
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    9

Аз имам доста стаж за каране из Франсето -живеех на 20 км от границата близо до Карсруе а и една от фирмите дето работех имаше офис около Париж т ами се е налагало и там да карам .
    1-платено или не патено - ползваи си магистралите и от това по бързо няма- парите са за това да купуват удобство и сумата не е нищо особено.
    2-За да не береш ядове -все пак провери какви точно карти приема автомата -с кредитни и дебитни карти издадени от моита банка в немско проблеми съм нямал, обаче даже и от тука в Америка ме пращаха до Франсето за разни тестове.
    На едно място неиде из южна Франция автомата на магистралата не зацепи да отвоти бариерата с нито една от 3 те ми кредитни карти ,положението се спаси от колегата които и тои почна да ръга неговите и той изреди 3-4 та на 5 тата зацепи.
    Беше неделя неиде 2 след обяд и бая псуване падна.
    Може и да е щото картите ни бяха от американска банки- не знам ,по идея не би трябва ло да е проблем щото независимо от къде е картата, все е към някоя световна верига дето би трябвло да се обслужва....

За избягването на карамболажа в Париж- аз точно тъй правих -на маршрута на ТОМТОМ има начин да му кажеш е в тоя участък ме прекраи по еди кое си шосе -поне замен работи без проблем и проблем не съм имал в Париж.

И нещо друго -може да го знаеш,може и да не го знаеш- забрави да говориш немски и с Франсето- ще те гледат много на криво на много места , не се маитапя хич за това.

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на brpi Преглед на публикациите
    Аз имам доста стаж за каране из Франсето -живеех на 20 км от границата близо до Карсруе а и една от фирмите дето работех имаше офис около Париж т ами се е налагало и там да карам .
    1-платено или не патено - ползваи си магистралите и от това по бързо няма- парите са за това да купуват удобство и сумата не е нищо особено.
    2-За да не береш ядове -все пак провери какви точно карти приема автомата -с кредитни и дебитни карти издадени от моита банка в немско проблеми съм нямал, обаче даже и от тука в Америка ме пращаха до Франсето за разни тестове.
    На едно място неиде из южна Франция автомата на магистралата не зацепи да отвоти бариерата с нито една от 3 те ми кредитни карти ,положението се спаси от колегата които и тои почна да ръга неговите и той изреди 3-4 та на 5 тата зацепи.
    Беше неделя неиде 2 след обяд и бая псуване падна.
    Може и да е щото картите ни бяха от американска банки- не знам ,по идея не би трябва ло да е проблем щото независимо от къде е картата, все е към някоя световна верига дето би трябвло да се обслужва....

За избягването на карамболажа в Париж- аз точно тъй правих -на маршрута на ТОМТОМ има начин да му кажеш е в тоя участък ме прекраи по еди кое си шосе -поне замен работи без проблем и проблем не съм имал в Париж.

И нещо друго -може да го знаеш,може и да не го знаеш- забрави да говориш немски и с Франсето- ще те гледат много на криво на много места , не се маитапя хич за това.
    Благодаря ! С хазайката се разбираме за момента ние на немски , тя на английски . Иначе разчитаме на английския на децата .

Място
    По света...
    Публикации
    4,546
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Още един глас за магистралите, плащаш и знаеш за какво, разхода и времето по безплатните ще ти излезе по-скъпо.

Париж околовръстните са кошмарни, избери си спокойно време преди 06:00 или след 19:30; аз в Париж карам по всяко време но аз съм мазохист веднъж го минах от край до край през центъра слетобед в Сряда аз и в Лондон така карам през центъра и с рогите напред

Карфур е името на това което търсиш, карфур за храна и гориво, ако няма карфур а си на зор, всяко село има бензиностанция БЕЗ персонал, цената е доста по-надолу, за 5 мин обикаляне пестиш няколко кила гориво от цената, да заредиш на магистрала значи да си не цениш парите или да си със служебна карта за гориво

Селските кръчмета ако искаш да ядеш истинска храна, и при все това цените не са като за донер с картофки но всичко е яко и колоритно.

Хубаво изкарване и умната със знаците, скорост и знаци бъди като германец, че франсетата са сериозни в глобите.
    Бъдете живи и здрави

Място
    Чипровци-Банкя
    Публикации
    2,833
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    Селските кръчмета ако искаш да ядеш истинска храна, и при все това цените не са като за донер с картофки но всичко е яко и колоритно.
    Верно, но все пак е доста по-евтино от големите градове. Ако кажеш и две-три думи на френски ще ти се усмихнат. А иначе във френската провинция с друг език освен френския е проблем.
    יעבור
    «И това ще мине»

Място
    Попово дере
    Публикации
    1,148
    Точки (при гласуване)
    18

За начините за плащане са обяснили.
    На някои от пунктовете плащаш директно с картата (демек - на ''входа'' на платения път). На повечето, обаче на ''входа'' ти издава билет (ticket), а когато напускаш платения участък първо мушиш билета в машината, а после и картата, за да си вземе парите (или парите кеш направо).
    /ако машината не ти издаде сама билет се огледай за бутон "ticket" - натискаш и тя ти го изпечатва/

На пункта за плащане не се нареждай на бариерите, над които има светещ знак за ограничена скорост (примерно - "30") ! През тях минават тия с "машинките" (устройствата за автоматично плащане на таксите) и бариерата няма да ти се отвори.
    Мисля че имат и терминал за карти, но за по-сигурно - не оттам.
    При проблем (не ти иска картата, не ти взима тикета и прочие) - има бутон за помощ от персонал. Натискаш го, вдигат ти и почваш да си обясняваш проблема.

Както са казали - 95% от паркингите имат тоалетни (ако не беше малоумната автоматика в някой, щях да ги наредя наравно с Швеция по шикарност даже, ама не би ). Има и удобни чешми за наливане на вода (водата си е питейна, поне за мене де).
    Не съм ползвал (и проверявал), но на AVIA бензиностанцийте имало и безплатни душове.

Не вярвам да се заседявате толкова по паркингите - но тикета дава право на престой на платения път до 48 часа. Ся, ако се пресрочи това време не вярвам да е кой знае каква драма, но най-вероятно ще трябва да се прибягва до бутона "help" като дойде време за плащане на бариерата.

Супермаркетите - за мен фаворит са "Super U" (на паркингите на някои от тях има и платени перални ) - големи и с нормални цени.
    /ако сте си типични българи и обичате да наблягате на хлЕба - вземете си от Германия. Във Франция аз на нормален хляб (стандартен - като за тостер) не съм попадал ... - всичко е сладко като козунак .. /

Париж - сутрин преди 6 и вечер след 11 ... (и пак не е гаранция ), ама няма що да му се плашите щом сте с кола! Вратите заключени, хубаво оглеждане на пътя и следене за маневрите на другите (особенно на "безсмъртните мотористи - скутерджии"!!) и всичко е шест .
    /Това не е Бантустан и София, дето като дадеш мигач и дават газ, за да запушат пролуката.. /.

За мен - с кола /кемпер/ трябва да се пътува само по националите. Поне ще видиш истинската Франция!
    /най-хубавата държава по западния край на Европа /
    "Пребоядисал се Илия...огледал се - пак в тия..." Бивши ЛЕНИН... :))

Публикации
    1,681
    Точки (при гласуване)
    13

А за кемпер?
    Цената е за лека кола без ремарке, или каравана.
    Най-яко се яде в селските ресторанти, или в ТИР-аджийските - Les Routiers. Тук работи системата ''buffet a volonte'' - за около 11 евро се разцепваш, можеш да ядеш до пръсване без ограничение, колкото можеш да поемеш - предястия, ордьоври, основно меню, сиренА, десерти, кафе и много, много, много, много вино.

Име:  resto9.jpg
Прегледи: 162
Размер:  159.1 Кб

Име:  resto7.jpg
Прегледи: 161
Размер:  168.0 Кб

Име:  resto.JPG
Размер:  163.1 Кб

Име:  resto4.jpg
Размер:  140.5 Кб
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на BulAf Преглед на публикациите
    ...........................................................
    За мен - с кола /кемпер/ трябва да се пътува само по националите. Поне ще видиш истинската Франция!
    /най-хубавата държава по западния край на Европа /
    Една от причините да се чудя на кое да заложа е тази . Когато пътувах с камиона нищо не видях по-различно от това което може да се види по немските магистрали . Много път, паркинги с тоалетни и много камиони (с малки разлики в качеството разбира се ) . В едната посока ( на отиване ) ще имаме ограничение във времето ,че свършваме работа в петък и в събота около 16 часа най-късно трябва да сме се настанили . Предполагам че ще гледаме да стигнем навреме и ще изберем магистрала . Ще бъдем за две седмици в дълбоката френска провинция и ще се опитаме да се запознаем със селската действителност . Нарочно избрахме такава почивка , далеко от лазурният бряг или друга особено населена туристическа област . Благодаря на всички за препоръките и съветите и се надявам че темата ще бъде полезна и за други като мен .

Място
    Novi,USA
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    9

На село у Френско си е супер-поне за мен де .Аз баш на почивка не съм ходил ама имам поне 10 командировки -в западна Франция -имахме там тестов център когато работих за FCA.
    Ако ти е близо Ла Рошел и Рошфорт -там е било някога главната квартира на фенския военен флот-когато корабите са били дървени .
    Ако някои си спомня едно време по ТВ имаше едно предаване -състезават се 2 или 3 тима -Форт Боаяр. Е те това е също там -има екскурзия с лодка до там

Аз съм учил франсе 1 година целенасочено -ама стигнах до ниво да попрочета това онова и да питам елемтарни неща, да им кажа да отговорят с 2-3 думи . Обаче на село във Франсето тва не помага-попадаме на бирария дето си правят бирата и съответно готвят - обясних му на келнера че да донесе меню на англе, немски ,руски ,..... да да ама не ... ония си плещи на франсе -донесе една мини черна дъска и взе ръкописно да пише менюто .... цирк от всякъде.

В града дето беше тест центъра имаше само 1 хотел -поразтърсих се и намерих -на франсе е шато,ферма по бг предполагам -дето са я преобразили на хотел ама не бяха в ниакакв по голям указател за хотели -после собственичката ми вика имаш една седмица без пари щото кои откъде отфирмата ,не само от американскя офис -все там ходеше. А там беше приказка просто.
    Та такива работи из френско.

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Една от основните причина да изберем този регион между Ла Рошел и Рошфорд е че с камиона имах няколко курса там и много ми хареса . Сега искам да заведа и жените си и аз да мога по-подробно да разгледам , че от кабината само картинки гледаш . Най-голям кеф ми беше да карам по техните национали и да минаваме през малките села . С камиона обаче е тегава работа , защото малко километри , много време и съответно по-малко пари . Сега вече като отивам на почивка очаквам едно по-различно усещане . Наехме си една малка къща с осем места за спане и басейн в една малка махала или както там му го казват французите . Брат ми ще дойде със семейството се и се надяваме че няма да скучаем . Иначе къщата си има и колелета и барбекю . Голям двор и гора наблизо за разходка . На снимките изглежда прекрасно и има доста доволни отзиви от обстановката и хазайката . Ще имаме достатъчно време да разгледаме местните забележителности и да пообиколим .

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    7,671
    Точки (при гласуване)
    26

@alex Сори, но по кое време на годината ще почивате там и океана за къпане студен ли е, каква е ориентировъчната темп. на водата?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Варна - Майорка - съвети за маршрут и пътни такси
    От Rumi2001 във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 0
    Последно мнение: 02-03-14, 12:24
  2. Пътни такси и винетки в Европа
    От drago varvar във форум Проекти, планове и подготовка за пътувания
    Отговори: 10
    Последно мнение: 02-12-13, 11:20
  3. Пътни знаци
    От Майкъл във форум Любопитно
    Отговори: 6
    Последно мнение: 06-03-13, 14:21
  4. Защо трябва да плащаме винетни такси.
    От borko_ruse във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 49
    Последно мнение: 11-07-11, 21:06
  5. Плащане на пътните такси в МАкедония
    От mehudi във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 1
    Последно мнение: 26-02-09, 19:34

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации