Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ...Между другото, снощи един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
    Поне дай нишан къде да четем. Ще е интересно да прочета, че трябва да се съобразявам със знак, който не е за мен.

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Между другото, той ми го прати на ЛС, именно за да не се занимава с теб в темата. Уважавам съображенията му.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Не съм избягал. Безсмислено е продължаване на преливането от пусто в празно, при това - в "недобър" тон .....
        Ок, разбрах те - но моля не ме обвинявай в "недобър" тон , защото и за момент не съм имал за цел и не съм го направил.

        п.п. И последно:
        Така наречената нормативна документация (по въпроса), е именно Закона и Правилника за прилагане и всяка друга " нормативна документация" е меко казано измислица и недостоверна информация.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
          Ок, разбрах те - но моля не ме обвинявай в "недобър" тон...
          Последно теб мога да имам предвид. Но извинвай, ако с такова впечатление съм те оставил.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Не че нещо, ма мазалото по пътя става не от незнание, а от арогантно поведение и нагло неспазване. Аз през кръстовище минавам по терлички независимо дали трябва да пропусна или пък да ме пропуснат. А на знак стоп специално спирам рядко. По причина че рядко е там, където наистина трябва да спра за да се огледам, ми обикновено на 5-10 метра от кръстовището.
            Тези мисли ми припомниха разказ от баща ми когато са се явявали на изпити за "клас" след 1952г в Русе. Кръстовищата не са на листовки, а с тебешира върху черната дъска. Изпитваните трябвало да обясняват последователността на преминаване. Един от възрастните шофьори (забравил съм името му) когато трябвало да обяснява последователността казал ,че ще премине последен .На забележката ,че "неговия автомобил" е с предимство пред другия,Шофьора отговорил- "аз знам,но не знам , той дали знае и нека върви".
            О времена,о .....

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Последно теб мога да имам предвид.....
              Предполагах, но благодаря за уточнението.

              Сетих се и за тази "нормативна документация" : - Залагам/предполагам, че това може да е дело, или да е измислено/написано някъде, от "ентусиастите" (поне така се наричат), от https://www.shofior.com/about-us , които лично аз, ги хващам няколко пъти в грешка - ама това е тема на друг разговор.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Не че нещо, ма мазалото по пътя става не от незнание, а от арогантно поведение ...
                Това го споменах по-назад в темата !

                Коментар


                • Re: От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Не съм избягал. Безсмислено е продължаване на преливането от пусто в празно, при това - в "недобър" тон.


                  Това също беше изтъквано вече като аргумент (не в тази тема). Знакът, "Край на пътя с предимство", не се слага на кръстовище! - а преди него, на 80 метра, на кръстовището вече имаме обърнат триъгълник (или осмоъгълник).

                  ПП
                  Между другото, снощи един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
                  Би ли споделил и за останалите? Смятам, че всички трябва да спазваме едни и същи правила.

                  Аз намирам само следните неща:

                  НАРЕДБА № 18 oт 23.07.2001 г. за сигнализация напътищата с пътни знаци
                  (Загл. изм. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.)Чл. 9. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) (1) (Доп. - ДВ,бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) Пътните знаци и другите средства за сигнализиране се поставят отдясно на платното за движение, с лицевата си страна срещу посоката на движение, така че да не се закриват от други пътни знаци,препятствия, съоръжения или принадлежности в обхвата на пътя на място, което осигурява:1. своевременното им разпознаване и възприемане от участниците в движението през деня и през нощта;2. безпрепятствено движение на пътните превозни средства и на пешеходците.
                  ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
                  Чл. 40. (1) Пътните знаци се поставят от дясната страна на пътя срещу посоката на движението така, че да бъдат лесно разпознавани и своевременно възприемани от участниците в движението. Всеки знак, поставен отдясно, може да бъде повторен над или на другата страна на пътя, когато местните условия са такива, че съществува опасност той да не бъде забелязан своевременно.(2) При необходимост пътните знаци се поставят на островите върху платното за движение и в разделителната ивица на път с отделни платна за движение.
                  (3) Пътните знаци се поставят така, че да не пречат на движението на превозните средства и на пешеходците. Те не трябва да се закриват един друг или от други препятствия, съоръжения или принадлежности в обхвата на пътя.
                  (4) Пътните знаци се поставят на такова разстояние един от друг, че водачите да могат да извършат действията, изисквани от тях, своевременно и безопасно.
                  И не виждам никъде изискване знаците да се разпознават (или дори да са видими) от обратната им страна.

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    Предполагах, но благодаря за уточнението.

                    Сетих се и за тази "нормативна документация" : - Залагам/предполагам, че това може да е дело, или да е измислено/написано някъде, от "ентусиастите" (поне така се наричат), от https://www.shofior.com/about-us , които лично аз, ги хващам няколко пъти в грешка - ама това е тема на друг разговор.
                    Аз мисля, че сигурно е някъде по документация за проектиране организация на движението, пътно строителство и градоустройство и подобни.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Аз мисля, че сигурно е някъде по документация за проектиране организация на движението, пътно строителство и градоустройство и подобни.
                      Никъде няма текст, който указва, че трябва да се съобразяваш със знак, поставен на друг път/улица.

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ... един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
                        Ъъъъ, простите шофери кое се очаква, че трябва да четат

                        Аз залагам на съдебно тълкувание уредило някога си някое партайгеносе. Угадал?
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Може да са тия приложения и наредби, които описват конкретните правила за сигналицацията по пътищата. Там размери на знаците, отстояния и пр.
                          Но пак едва ли е нещо обвързващо с такива задължения шофьорите. По-скоро, препоръки да им се даде възможност...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Бре, голяма тайна, голямо чудо.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Не очаквах Давц да се хване.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                ...


                                Ти не схвана ли , че е уловка.Прегледай пак и ми кажи , освен моите провокации , дали четеш някого , който ще кара на блъскане.


                                Към теб никакви забележки нямам, не мога и да имам А инак, всяка тема в която имам удоволствието да се включа - следя я внимателно. Отделно, че умея да чета и между редовете. И като се случи една плеяда форумни авторитети да започнат да разсъждават по неща ясни и конкретни и да демонстрират ниво на компетентности по реални въпроси, тук и сега..., мани-мани. Такъв един факт, например, ме прави тъжен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X