Страница 10 от 14 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ПоследенПоследен
Резултати 181 до 200 от 279

Тема: Може ли да ги подредите според предимството?

Място
    София
    Публикации
    1,899
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Може ли да ги подредите според предимството?

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    С риск да бъда много груб ще кажа само за моят експеримент . Моята голяма дъщеря в момента ходи на шафиорски курсове и все още е само на ниво теория . Показах и схемата и детето от първи път отговори отлично . Запитах защо и се аргументира правилно без да се замисли . Така че тези дето не са съгласни и спорят да го д..ат .
    Малеййй, страшно си убедителен. Дори и да си прав(не знам какво твърдиш).

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    Малеййй, страшно си убедителен. Дори и да си прав(не знам какво твърдиш).
    Ако имаш желание може да прочетеш какво съм написъл . Все още стои ............................. Жалко че има такава тема и такива дебати . Нещо елементарно и нещо което се учи още преди да седнеш за първи път зад волана . Мога да приема тази тема само ако е смях или бъзик и тези дето пишат нещо различно от камион , лек автомобил и автобус да ходят да палят свещи да не срещат КАМАЗ .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,959
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    .... Просто при ПТП, ако нямаш камера и клип, свидетели, трудно се доказва какво се е случило. Много важно е и удара във вратите на коя кола ще бъде. При дума срещу дума, обикновенно единия шари на полицаите, и примерно излиза(може да излезе), че тоя откъм стопа, въобще никакъв го е нямало, и се е появил от нищото, и връхлетял върху другия въобще без да спира.
    Ако ,,спречкването" е станало в момента на твоето навлизане в кръстовището, имайй каквото щеш. И да си минал.на светлозелен семафор, а той на огнено червен.
    Къде пише, че трябва да гледаш, да си видял и се съобразил с всички знаци на ,,противника" в кръстовището? Те трябва ли по закон да са видими за всички?
    Много накичени кръстовища, елхи, държава гледаме отдавна.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    3,993
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Ако ,,спречкването" е станало в момента на твоето навлизане в кръстовището, имайй каквото щеш. И да си минал.на светлозелен семафор, а той на огнено червен.
    Къде пише, че трябва да гледаш, да си видял и се съобразил с всички знаци на ,,противника" в кръстовището? Те трябва ли по закон да са видими за всички?
    Много накичени кръстовища, елхи, държава гледаме отдавна.
    А ти къде видя, да съм писал, че гледаме знаците на другия?!(гледаме ги чак след ПТП с полицаите).
    На картинката в пост номер едно на тази тема, си в колата срещу знака стоп(примерно). Тръгваш да минаваш, като няма кой да чакаш на пътя с предимство, но от лявата страна(срещу обърнатия триъгълник), изскача някой и те удря. Или по-лошо, понеже е по-бърз и не тръгва от място, ти го удряш отстрани. Не докажеш ли, че си бил спрял на стопа, и няма как да не те е видял (за да ти осигури предимство като дясностоящ на него), може да излезе, че си изцяло виновен, или поне да се пише съвина.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,563
    Точки (при гласуване)
    41

Гледат се, гледат се - знаците на "противника". Именно тези с особените форми, те и за това с такива форми!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Публикации
    2,064
    Точки (при гласуване)
    14

Затлачи се яко темата, пише се какво ли не. Фантазират се различни ситуации, и изобщо празнословието надделява.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,572
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    С риск да ... Така че тези дето не са съгласни и спорят да го д..ат .
    Не се говори на колегите така.Без значение кой койикъфе!
    То и дума дупка не прави , чешат си клавирите колегите , а вие с щерката за свирки приказвате.
    Никой не се е засилил да блъска опонента , а ти нещо викаш да активират "Балилата".Дръж нервите , па и добрия тон.
    пп Някои го духат и без да са съгласни , ма да си запазим добрия тон , а
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Публикации
    2,236
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Хм, а ти даже си "ОЗ-милиционер" май (все-пак не катаджия де).
    Чак сега схванах. Нали милиционерите сме си тъпички. Тези пресечки са си равнозначни, нали са второстепенни. Ма такива знаци имали, такива сложили. Нямали еднакви.
    П.П. А Жеко е прав за свирките.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,959
    Точки (при гласуване)
    16

Прав си, но да съм длъжен да виждам и зад кьошето не ми се вярва да е записано. По- вероятно е записано на колко метра преди кьошето се поставя знака.
    Даника

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,569
    Точки (при гласуване)
    20

Тоооо, ясно че тая тема ще завърши с ключ или, в най- добрия случай, ще стане безинтересна и ще си отиде назад, в архива. На мен ми е по- интерсно друго.
    Ежедневието ни принуждава да решаваме подобни задачи постоянно. Независимо колко си прав или крив, взимаш едно становище и го следваш.
    Тук сме форум. Голяма част от нас се познават и лично. Можем ли да излезем с едно становище? Представете си, че сме Народното Събрание и трябва да вземем решение.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.
    10% отстъпка за мъжка конфекция

Място
    sf,sf
    Публикации
    4,959
    Точки (при гласуване)
    16

Какво да е? Да отворим и прочетем правилника или да я раздуваме вместо някоя насъщна?
    Даника

Публикации
    3,993
    Точки (при гласуване)
    20

Абе не знам, ама катастрофа там може да стане само в комбинация от един знаещ и един незнаещ... Аз, като знаещ, имам по-голям шанс да ме отнесе някой, без да имам вина, отколкото някой незнаещ.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    Публикации
    2,572
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Чичо Преглед на публикациите
    Чак сега схванах. Нали милиционерите сме си тъпички. Тези пресечки са си равнозначни, нали са второстепенни. Ма такива знаци имали, такива сложили. Нямали еднакви.
    П.П. А Жеко е прав за свирките.
    Все още мога да се отстоявам и при следващото такова споменаване...
    И не се впрегай на квалификации.Нали знаеш , че е начин за избиване на чивия.Ако фане дикиш.

Цитат Мнение на Тропчо Преглед на публикациите
    Тоооо, ясно че тая тема ще завърши с ключ или, в най- добрия случай, ще стане безинтересна и ще си отиде назад, в архива. На мен ми е по- интерсно друго.
    Ежедневието ни принуждава да решаваме подобни задачи постоянно. Независимо колко си прав или крив, взимаш едно становище и го следваш.
    Тук сме форум. Голяма част от нас се познават и лично. Можем ли да излезем с едно становище? Представете си, че сме Народното Събрание и трябва да вземем решение.
    Венци , знаците не можем ги реди от нашия форум.Тия да си гледат правилно работата и сичко е наред.

Място
    Добрич
    Публикации
    814
    Точки (при гласуване)
    5

Ясене...?

Място
    Публикации
    2,572
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Абе не знам, ама катастрофа там може да стане само в комбинация от един знаещ и един незнаещ... Аз, като знаещ, имам по-голям шанс да ме отнесе някой, без да имам вина, отколкото някой незнаещ.
    Ма ти откъде ще да идваш , а и как го искаш разположен незнаещия?

Място
    Публикации
    2,572
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Rachido4x4 Преглед на публикациите
    Ясене...?
    Кво?
    Бан?
    Спам?
    Затворена тема?
    Или да викаме Ясен да ти управлява компа?

Публикации
    2,236
    Точки (при гласуване)
    13

Хм, а ти даже си "ОЗ-милиционер" май (все-пак не катаджия де).
    Подсети ме: На стари години се явявахме няколко човека на листовки за да ни пуснат заповеди за управляване на служебни автомобили. Там Чичо се представи с 0 /нула/ наказателни точки, а останалити от които един бивш КАТ-аджия проминаха с по 5 точки. Ма имал съм късмет та не е имало такова кръстовище във въпросите.
    Както и да е, приключвам с темата.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

Място
    Sofia
    Публикации
    633
    Точки (при гласуване)
    7

Гледат се, гледат се - знаците на "противника". Именно тези с особените форми, те и за това с такива форми!
    Досега бях съгласен, (с всичко написано от теб по темата) но това не е вярно.

Да, особената им форма ги прави по-лесно разпознаваеми (особено Стопа) и това им е целта, но никъде няма написано в закона , че трябва да се съобразяваш с тях, когато не са поставени срещу теб и се отнасят за теб.
    Знаците които се отнасят за даден участник в движението, според това на къде се движи, по закон си имат точно определени места, как, къде, от коя страна, на какво разстояние, на каква височина и т.н. се поставят (пише си го в закона) и само те го интересуват.

Иначе е хубаво е да си отваряме очите и за знаците на другите участници, но това е само за нас си. Понякога при опитните шофьори, това може евентуално да помогне, (за да бъде избегната дадена неприятна ситуация), но при неопитните, ефекта може да е обратен.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

Публикации
    3,993
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на jeko47 Преглед на публикациите
    Ма ти откъде ще да идваш , а и как го искаш разположен незнаещия?
    Ако си седи на стопа, щот' не знае, че е с предимство, ще ми е по-симпатичен, отколкото ако ме удари с 60 в левата предна врата(по същата причина).

Публикации
    1,554
    Точки (при гласуване)
    13

Причината за моят ЯД е нещо което е супер елементарно и нещо което не може и не трябва да бъде тема за дискусия , а се разисква в близо 200 поста . Съответно за да се захранва постояно дискусията , излизат толкова различно мнения и толкова различни тези . Това означава че в една подобна ситуация има голяма вероятност срещу всеки един от нас на подобно кръстовище да се случи някой който не знае или си мисли че трябва да направи нещо различно от това което е правилно . Това е предпоставка за катастрофа и голяма несигурност поне за мен като водач . За мен в закона е написано достатъчно ясно и не разбирам какви са и от къде идват тези различия в мненията . Законите , както и уставите в армията са написани за да може да има правила по които хората да се ориентират и да могат да постъпват по начин предсказуем за останалите , да се знае какви са твоите права и какви са твоите задължения . Дадох примера с дъщеря ми , защото първо не е толкова обременена с опит и второ защото сравнявам това което аз съм учил и това което аз съм практикувал от 1987 г и това което тя учи и което тя ще ползва като знания скоро . Допълнителната разлика че имам БГ шафиорска книжка а тя учи и ще практикува доста на запад . Нарочно тя не се обучава в БГ , защото нивото на опит като млад шофьор ще бъде коренно различно , при двете различни школи . Всяка една от тях има своите преимущества и своите недостатъци . Ако обаче тя се научи и придобие свидетелство в БГ и се наложи да практикува на запад , има много голяма вероятност доста трудно и с доста жертви да се впише в обстановката . Отделно смятам за унизително да се сравнява мнението на един обучаван и на един правоспособен . Това е разбира се е лично право и препоръчвам на всички които отговарят с различното (камион , лек автомобил и автобус ) да отделят малко от личното си време и да си опреснят познанията и да пишат по-малко за да не се излагат чак толкова . Това че сега са се изложили не е чак толкова голям проблем , но когато попаднат в подобна ситуация и са виновни , ще бъде многоооооо късно за съжаляване .
    С ремонт само на здравият тАлевизор , на счупеният пак нЕма да има картина ....
    I work for money, if you want loyalty get a dog. ("Работя за пари, ако искате лоялност - вземете си куче.")

Страница 10 от 14 ПървиПърви ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 29-05-12, 15:39
  2. Предимството на голямата гума
    От elbgt във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 40
    Последно мнение: 20-10-11, 19:02
  3. Предимството да си с 4х4 ...
    От BatGeorgeone във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-06-07, 15:24