Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Виж сега, ако си обядвал нещо кисело, ние не сме ти виновни.



    Кои са двата и коя "разликата за спирането"?



    В примера ти нещо не виждам знак "Стоп", но може проблема да е в мен?
    Няма кисело, пропуснал съм емотиконите.
    Двата знака за осигуряване на предимство от примера за който е темата. Стоп и обърнат триъгълник - Б1 и Б2. https://www.shofior.com/road-signs

    А примера не е картинката, а написаното:

    (2) Когато на кръстовище е указано, че пътят с предимство променя направлението си, водачите, които се намират на този път, се ръководят помежду си от правилата на Чл. 48. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозните средства, които не се намират на пътя с предимство.
    А ето го и чл.48:
    На кръстовище на равнозначни пътища водачът на пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна, а водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства, независимо от местоположението и посоката им на движение
    Никъде нищо не се казва за преимущество на единия път без предимство, спрямо другия, заради различни знаци (Б1 и Б2). А и в описанието на самите знаци няма. Казано е само да се спазва правилото на десностоящия, описано в чл.48.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      След толкова страници (не ги изчетох всичките), какъв е верни отговор. Може ли някои да обобщи, че аз залагам на B-A-C.
      Става, но ако и двамата са сигурни, че другия е видял и непредназначения за себе си знак. Следва удар. Или поне образуване на колони.
      А това за залога е по- интересно
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Май тази година няма да си карам колата в БГ и ще гледам все по рядко да се прибирам . Не вярвах и щях да се смея ако някой ми кажеше че нещо толкова елементарно ще предизвика толкова дълга тема . Не съм надявал че този въпрос ще предизвика такава дискусия и толкова различни мнения .
        Що си мислиш, че карат както пишат? Не бой се
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Ми, не знам, но не мога да си представя че пред себе си ще имам знак "Стоп", и ще си търся някакво предимство пред другите пред които няма такъв знак (защото той както и другите два се познават и в гръб). Та, на практика така виждам нещата аз.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Всеки ден минавам през едно такова и за да е по - гадно, са 5кюшета и на две от тях няма знаци линк
            нормално там не знаят кой как да минава и твърдят че който кара направо е с предимство, но все пак там е Факултето, но че и пишат тук доста такива/незнаещи, де, кво си помислихте/, не вярвах
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Осма страница на темата...

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                По интересно е защо отговорните другари СПЯТ ? Аз лично не изпитвам никакви добри чувства към хората които не знаят и на всичкото отгоре демонстрират своето незнание и липсата си на способност да мислят . Направо се чудя как и кой им е дал книжки . За е..не са и тези дето са ги учили , изпитвали и т.н ........................................ Без думи...............................
                Тук във форума няма единно мнение, където може да се обсъди, попрочете........., а какво остава на пътя.

                За ситуацията от картинката е ясно, че на практика докато минава 'В', 'С' ще се "мушне" и последен ще мине 'А', но това ли е правилния приоритет съгласно правилата?
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Правилата за движение ги спазват само учебните коли!За това в такива теми се получава това.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Всеки отговорил различно от ВСА може спокойно да си вземе агнето от КАТ.С тая логика няма да закъснеете с курбана.Знаците затова имат лице и силует,иначе щяха да ги правят двулицеви.

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      ... но това ли е правилния приоритет съгласно правилата?
                      Това е,да.Пътят в условието на всички започва непосредствено от кръстовището.

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Един има мнение, друг залага, трети не вярва, четвърти счита, пети...
                        Ама хора, законът е категоричен и недвусмислен, възприемайте го като математика (и го учете като математика)!
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          ...не мога да си представя че пред себе си ще имам знак "Стоп", и ще си търся някакво предимство пред другите пред които няма такъв знак...
                          Ами ако и другия има стоп, а не някакъв друг знак? Какво се прави в такъв случай?

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Тук във форума няма единно мнение, където може да се обсъди, попрочете........., а какво остава на пътя.

                            За ситуацията от картинката е ясно, че на практика докато минава 'В', 'С' ще се "мушне" и последен ще мине 'А', но това ли е правилния приоритет съгласно правилата?
                            Венци , пак се включвам
                            Зеленият Голф , Киа сийд..., без значение какъв , спира , камионът минава пропуснат и не се промушва , ми си зима десния завой.Пътя вече е свободен за автобуса да върви във всички направления.Конкретната картинка е така.
                            Ма питах , ако крокодила спира и нема камион , автобусът , нямайки отляво за пропускане кво прави?Чека от стоп некой да тръгне , или пази десностоящияШот е длъжен да пропусне движещите се по главния път , или и малкото пътче е с предимство.Ако е логично да стои и да пропуска - ми задачата е нонсенс.Педерастка с една дума.Или знаците са слагани от олигофрени.
                            Последно редактирано от jeko47; 13-02-18, 19:34.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ...
                              Ама хора, законът е категоричен и недвусмислен...!
                              Ми не.
                              Ти ако не правиш разлика между движат по и излизат от, особено когато пътят с предимство променя посоката си, е друга тема. Начертай си кривата на пътя с предимство, като говориш за математика, и ще видиш че не е до проста математика. Пресечната точка на камиона и автобуса от картинката е извън тази крива. Можело да е по-ясно и недвусмислено, но явно така са преценили.

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Според мен, значи, първо автобуса, после колата и накрая камиона. Казах!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X