Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да закупя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво да закупя?

    Селото е близо до Самоков,къщата искам да я ползвам в целогодишно с чести пътувания до София.Ясно е,че мога да погледна обяви,просто поисках мнения от хора ползващи 4×4.Колата ми е чисто нова Мазда 6,оглеждам се за нещо в този бюджет което да е подходящо за зимата и да е достатъчно комфортно за втора кола в семейството.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Какво да закупя?

      Селото е близо до Самоков.Къщата ще се ползва целогодишно с чести пътувания до София.Въпроса ми по конкретно е от т.н."паркетни" модели или нещо друго но не САМО за оффроуд какво да избирам.Просто като втора по проходима кола от тази която имам(мазда 6 нова).

      Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Какво да закупя?

        Първоначално публикуван от mario.sarafoff Преглед на мнение
        Селото е близо до Самоков.Къщата ще се ползва целогодишно с чести пътувания до София.Въпроса ми по конкретно е от т.н."паркетни" модели или нещо друго но не САМО за оффроуд какво да избирам.Просто като втора по проходима кола от тази която имам(мазда 6 нова).

        Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
        За мен най оптималния вариант е МЛ W164 от последните години на производство 2010-2011.
        Клирънс дал бог с нивомата и за снега с 4матика ще е танк до определен момент , изчистени са детските болести на модела.
        Излизат в Мобилето купувани от тук със сервизна история.
        Другия вариант за същите пари от дилър в Немско с история и гаранция.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Какво да закупя?

          Ako до това село има автобус, който пътува по-често от един път седмично, не ти трябва 4х4 а комплект хубави гуми за маздата. В противен случай не ти трябва паркетник а танк и то 2 броя, та ако единия закъса да има с какво да го прибереш. Освен това ще е добре да имаш под ръка човек с високопроходима пътна помощ. Това за танковете е образно казано естествено. Ще трябва проста и здрава джипка, която (почти) да не може да закъса поради техническа повреда. Паркетниците не са в тая категория. Който е стоял по принуда два-три часа в угаснала кола при -10о и виелица знае за какво иде реч.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Какво да закупя?

            а какво е 4×4
            Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #21
              От: Какво да закупя?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Ako до това село има автобус, който пътува по-често от един път седмично, не ти трябва 4х4 а комплект хубави гуми за маздата. В противен случай не ти трябва паркетник а танк и то 2 броя, та ако единия закъса да има с какво да го прибереш. Освен това ще е добре да имаш под ръка човек с високопроходима пътна помощ. Това за танковете е образно казано естествено. Ще трябва проста и здрава джипка, която (почти) да не може да закъса поради техническа повреда. Паркетниците не са в тая категория. Който е стоял по принуда два-три часа в угаснала кола при -10о и виелица знае за какво иде реч.
              С това от подписа ти превъзхожда ли един паркетник на сняг?Примерно w163 или w164.Защото имам наблюдения и върху двете .Миналата зима с приятел с лифтнато диско 2 с гуми като от подписа ти се заиграхме доста та твърдя че бяхме равностойни .Повтарям пак говоря за сняг.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #22
                От: Какво да закупя?

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                С това от подписа ти превъзхожда ли един паркетник на сняг?Примерно w163 или w164.Защото имам наблюдения и върху двете .Миналата зима с приятел с лифтнато диско 2 с гуми като от подписа ти се заиграхме доста та твърдя че бяхме равностойни .Повтарям пак говоря за сняг.
                Чисто информативно. Имат ли блокаж на междинния диференциал? Днес доста време се мъчихме с едно Х5 и ми беше доста трудно да обясня на собственика, че паркетника му е пълен ташак и върти само едното задно колело и само от време на време превърта за кратно по някое предно.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Какво да закупя?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  Чисто информативно. Имат ли блокаж на междинния диференциал? Днес доста време се мъчихме с едно Х5 и ми беше доста трудно да обясня на собственика, че паркетника му е пълен ташак и върти само едното задно колело и само от време на време превърта за кратно по някое предно.
                  Тц нямат.
                  3 отворени дифа с тракшън контрол.
                  За сняг по добро няма.
                  За калта не става.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво да закупя?

                    Мазда 6 е хубав автомобил, но ужасно нисък... Аз заглеждах СХ-5 - за цитираните пари може да се намери до 2г и на много малко км... По-наджипено от това не ти трябва за пътя Сф-Самоков... Екстремен сняг ще предизвика тотално задръстване в тясната част на шосето и ако ще с луноход да си... все 6... Пък 99% от годината пътят е чист и си трябва нормален динамичен автомобил, а не някой накланящ се на 45 градуса "параход" с 33" гуми...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво да закупя?

                      Момчета, или не четете, или не вниквате в прочетенето. Никъде не съм споменал проходимост, с изключение на шегичката за високопроходимата пътна помощ. Ама и тя си е шегичка само наполовина. Идеше реч, че не му трябва автомобил, чиято бройка на датчици е равна на цифричката в названието му. Щото като светне като коледна елха на пътя МЕЖДУ Самоков и Долно уйново при -10о с жената и челядта вътре ко праим?
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво да закупя?

                        Еее, Коко, 2018 сме ! Вдигаш телефона/ите, и някой ще дойде да помогне, а ако има метър сняг и е зор има 112. Нали все пак говорим за асфалт, а и м/у самоковските села разстоянията са никакви.

                        Всеки паркетен фултайм в който се чувства удобно, и за който стига бюджета, ще върши перфектна работа.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво да закупя?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Еее, Коко, 2018 сме ! Вдигаш телефона/ите, и някой ще дойде да помогне, а ако има метър сняг и е зор има 112. Нали все пак говорим за асфалт, а и м/у самоковските села разстоянията са никакви.

                          Всеки паркетен фултайм в който се чувства удобно, и за който стига бюджета, ще върши перфектна работа.
                          А клирънса къде го забравяте?
                          А престижа?
                          Нивомат и Мерцедес задължително!


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво да закупя?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Тц нямат.
                            3 отворени дифа с тракшън контрол.
                            За сняг по добро няма.
                            За калта не става.
                            Не знам какво разбираш под добро на сняг. За мен добро на сняг означава като го окопая с малко зор да излезе, не да стои безпомощно с едно въртящо колело. Същата е ситуацията и при тръгване на заледен или заснежен наклон. Като стабилност за скорост може и да е добре, там и с предно съм добре с добри гуми, проблема е спирането.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво да закупя?

                              с такъв бюджет - Wrangler!

                              в mobile.bg гледам има един чудесен Рубикон 2009 година ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво да закупя?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Не знам какво разбираш под добро на сняг. За мен добро на сняг означава като го окопая с малко зор да излезе, не да стои безпомощно с едно въртящо колело. Същата е ситуацията и при тръгване на заледен или заснежен наклон. Като стабилност за скорост може и да е добре, там и с предно съм добре с добри гуми, проблема е спирането.
                                Аз пък незнам какво е едно въртящо колело и то на МЛ.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X