Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътешествие с кемпер до Хърватска

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътешествие с кемпер до Хърватска

    Здравейте колеги, през пролетната ваканция смятам да пътувам с децата до Хърватска с кемпер. Ако някой е ходил, ще съм му признателен да сподели някаква информация!

  • #2
    От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

    При нормално пътешествие Хърватска е като мотела на Ихтиман при пътуване до морето
    Майтапът на страна, хубаво е, хит е сред западняците... Но на мен не ми хареса - пренаселено е, особено август... Черна гора ми хареса доста повече, а и цените са по-добри...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      При нормално пътешествие Хърватска е като мотела на Ихтиман при пътуване до морето
      Майтапът на страна, хубаво е, хит е сред западняците... Но на мен не ми хареса - пренаселено е, особено август... Черна гора ми хареса доста повече, а и цените са по-добри...
      Откъде е по добре да се мине, прз Македония, Косово, Албания или Сърбия?

      Коментар


      • #4
        От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

        Сърбия!Ходил съм два пъти до Риека и Опатия.Нормално пътуване 8-9часа до Опатия.Магистрала супер,но правят чести ремонти не знам що.Ограниченията се спазват стриктно от Драгоман нататък.Магистралните патрули в Хърватска често са без опознавателлни знаци,БМВ,Ауди,Мерц.Карат зад тебе и ако си в нарушение ти правят филм,надминават те дават ти сигнал с дигитално табло на задния джам,карат те до първото "отморище" и там ти пишат документа за нарушението,не на магистралата където им скимне ,като тук."Отморища "за почивка има доста и са доста уредени на места.Иначе красива страна с много културни и разбрани хора,поне там където съм ходил.В курортите е скъпо ,в магазините се ядва.Хърватска оставя незабравими спомени .Планината над Риека е страхотна и се открива невероятен изглед към Адриатика-Ядранско море както му казват те.Ако попаднеш на някой техен карнавал ,ще е страхотно,пада голям смях и веселба.Голяма работа са в това отношение,няма млади ,няма стари всички стават като деца.В Опатия гледах възрастни хора как се спускаха с хумористични "автомобили" и колички по централната улица на курорта ,чак долу до плажа.Атмосфера и веселба,конфети по улиците,музика.Когато свърши всичко и хората се приберат ,минава армията на чистотата и след тях можеш да легнеш на асфалта без да се изцапаш.Пожелавам приятно пътуване и много положителни емоции.През Сърбия е най-добро пътуването.През Македония и Косово не е много добър пътя и има много митнически проверки,знам от опит.Ходил съм в Косово 3 пъти ,тази седмица също.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

          Сърбия е най-удачно. Минавал съм и през другите не е толкова спокойно, особено Косово.

          Коментар


          • #6
            От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

            Благодаря! Пътят значи е през Сърбия, а някой има ли впечатления от къмпингите там? Като в Гърция ли са? Разрешено ли е кемпер да нощува извън къмпинг?

            Коментар


            • #7
              От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

              Не знам за какви ограничения на скоростта пишеш - в Сърбия и Хърватска е само магистрала, а човека е с кемпер... Надали ще кара с 200...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                Аз се прибрах през Черна гора и Сърбия... Тесен и натоварен път, буквално като Самоковско шосе в неделя следобед... Иначе мн. живописно...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Не знам за какви ограничения на скоростта пишеш - в Сърбия и Хърватска е само магистрала, а човека е с кемпер... Надали ще кара с 200...
                  Предупреждавам за всеки случай.Превишение от 10 км. над разрешената скорост в Сърбия ми костваше 90 евро при ремонт на пътя преди р.Сава .Ограничение 60 ,аз бях със 70 се ,карат те в полицейски участък и минаваш през съдия ,дори при глоба за фас в парка.За включени неправомерно халогени, 70евро или 30 на място на патрула.Та има къде да сгазиш лука ,та ако ще да си с моторолер.По -добре почивката да е без подобни емоции.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                    Уникални места има там задължително отиди до тък,,,,аз бях там УНИКАЛНО
                    https://bg.camping.info/%D1%85%D1%8A...p-duboka-26962

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                      Някой ходил ли е в Хърватска в периода 01-08 април с кемпер? Като проверявам повечето къмпинги още не са отворили, а други отварят 30 март!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                        Може би в кемпер форума ще получите по - ясни и смислени отговори. Аз се каня да ходя през май месец, направи ми впечатление, че са вдигнали таксите по тяхната магистрала, който по принцип е доста скъпа, но няма алтернатива. Може на отиване да минете през Белград и Загреб, а на връщане по жадранската магистрала (панорамния път покрай адриатика) до Дубровник и после през Черна Гора и пак Сърбия. Зависи с колко време разполагате. Април ще е доста спокойно, да не кажа преспокойно, но има вероятност във високите части на Черна Гора и Сърбия да има сняг.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                          Благодаря!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътешествие с кемпер до Хърватска

                            До Загреб или Риека се стига спокойно, ама преспокойно, за един ден.
                            Магистралите в Сърбия са малко под 10 евро, в Хърватско е 17,30 до Загреб и 11 от Загреб до Риека. Към Сплит съм забравил.
                            От Риека на юг си заслужава всяко място. На мен любимото ми е Трогир, на 20 км преди Сплит. Леко встрани от морето са Плитвичките езера, които също са хубави. Дубровник също си заслужава.
                            www.offnews.bg

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X