Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече и аз с Land Rover Discovery 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

    Ще направя снимки, веднага щом имам възможност!
    Благодаря за хубавите пожелания
    Дай Боже много да ме слуша.
    Машината е много добра. Доволно покарах днес. Изобщо не ме измори, а даже още ми се караше
    Днес разпънах палатка за да я рзгледам. Изглежда малко не сигурно първоначално да се кача да спя горе, все едно ще се шчупи и ще падна долу
    Но в момента, в който се качих горе се оказа че е достатъчно здраво и сигурно.
    Днес направих две снимки с палатката.
    Но ще снимам и по подробно, когато мога.

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

      Правил съм с Д3 Сф - Варна и околията -Сф за ден и не бях изморен от карането.
      Малии кат зная биксенона на диското как свети .. не ми се мисли с тея допълнителни светлинни тенджери отпред какво ще е.

      Коментар


      • #18
        От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

        Много светят. Снощи ги пробвах.
        Има възможност да светят само дългите, а могат да светят дългите + тенджерите
        Тази сутрин разгледах подробно дебелия тефтер. Вътре си има официална книжка с инструкции и за палатката от горе [emoji50]
        Нещо не мога да схвана как работи печката. Активирам я с дистанционното, да топли. Но се чува и някакъв шум все едно някаква перка работи. Няма ли събори акумулатора това нещо.
        Не ми ясно как се използва дистанционното. Информацията, която намирам само на неразбираем от мен език. Мисля че е датски.
        Някой от вас има ли на идея как се използва това нещо?
        Марката май е easy start r+

        Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #19
          От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

          Само с един акумолатор ли е?Не са ли предвидили още един да има заради къмпинг оборудването.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #20
            От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

            Марката на печката е Eberspacher, а модела е Easy start r+, от интернет може да си намериш упътване на разбираем за теб език (английски, немски, може и руски).

            Коментар


            • #21
              От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

              Ръководство си намерих на английски в pdf.
              Не знам с колко акумулатора е.
              Преди малко приятели ме попитаха същото. Но сега джиа в момента е в къщи, а аз пийвам винце
              Къде да търся втория акумулатор. Единия предполагам си е отпред, а другия до него ли трябва да бъде?

              Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                Не е задължително да,е до него може и в купето да е.
                Питам защото при кемперите има един стартов и един тягов.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #23
                  От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                  Честито ! Интересна комплектация...Със здраве да си го караш !
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                    Честито!
                    Покрива рязан ли е? Ако „да“ това не е платака, просто възможност да ходиш прав вътре. На коя фирма е доработката? Виждал съм дълги дефендъри с такъв покрив, но не и дискавъри, може би защото старите са къси и не стават за спане. Много е интересна, кривият момент е с препродажбата на возилото. Не се знае дали ще намериш друг с вкус към приключението и TDV6 едновременно...
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                      Здравейте!
                      Не съм се включвал скоро.
                      Ръководство си намерих за печката на английски, дори си го разпечатах и си го направих на книжка
                      Скоро ще кача повечко снимки. В неделя ще имам възможност да снимам джипа и в кемпер обурудването му.
                      Михаил, не знам дали покрива е рязан. До колкото разбрах, фирмата в Дания, която се занимава с това е представителство на Land Rover в Дания.
                      Няма много инфо за тези модели/преработка. Има една стария в която пише че палатката всъщност е за да се разхождаш прав в джипа. Но попаднах и на друга статия, в която пишеше, че освен да се рахождаш прав, става и за спане. Аз се качвах горе и легнах. не усетих да поддава тавана/пода
                      Най-добре според мен да се влиза в палатката от вън, а не през джипа. От гледна точка на това че трябва да разбутваш тавана/пода, върху който вече ще има надуваем дюшек (2 включени в комплекта + помпа ). Другия вариант е да се спи долу, а палатката да се ползва за багажа. Така в джипа ще е широко и удобно за спане, на багажа ще е нареден горе и няма да пречи. А свалянето му и подреждането при тръгване ще е лесна работа. Не като да станеш сутрин и да се чудиш как да слизаш от горе
                      Да! Прав си! Това ще е много крив момент, кога реша да продавам този джип и да си търся друг ориентиран към приключения. Оказаха се редки бройки и не се знае дали ще намеря Д4 такъв след време и в какво състояние. Че този се оказа със всичко сменено. Единствено трябва да му сменя дунапрена или каквото е там, който стои под пластмасовия капак на двигателя. Някаква термо/шумоизолация. Та някой ако знае от къде да купя правилната, ще съм много благодарен. Че е разпокъсана малко и когато отидох в кат явно не съм я сложил правилно и сега като чели повече се чува двигателя в купето.
                      Искам да ви питам и за джанти. Какви да сложа 17" и какви гуми като параметри?
                      Искам гумите да не са с много агресивен грайфер и да стават за черно + шосе.
                      На TD5 имам bf goodrich all terrain ko2. Но като чели джипа с тях стана малко по-тромав.
                      За Д3 си харесах BF GOODRICH Urban Terrain T/A, но за 17" не знам какви трябва да са параметрите и не намирам нищо.
                      Поздрави и спокойна вечер на всички

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                        Тук може да видиш възможните размери гуми за Д3: https://www.wheel-size.com/size/land...covery-3/2009/
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                          Изолация купувах от Бургас.Има различни дебелини,с фолио или без,самозалепващи.
                          Силата на вълните е в тяхното постоянство.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                            Това ще е доста интересен таван, снимай го като имаш възможност. Имай предвид че всякакви резервни части за него ще са доста скъпи, дано датската фирма да работи и да продава отделни компоненти.
                            За термоизолацията - има самозалепващи се пана на Аерофлекс, които ги дават като изолация на котли. Дебелините са различни, продават се на листове. Аз съм купувал 6 мм и 13 мм, но не помня размера на листа.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                              Честито и от мен и много безаварийни!!!! Яка машинка
                              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вече и аз с Land Rover Discovery 3

                                С риск или да съжавя чужда тема или да я размия. ще се радвам на мниение от коментиралите по нея.
                                Vladx - какви са впечетленията от кемпер версията.
                                Хвърлил съм едно око на https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=7rmss5
                                Но доколко функционално са се справили...несгоди които си видял.

                                Прегледах част от темите за 3-ката и все още влеченнието по нея се засилва, макар технически да изоставам сравнение с повечето участиници тук.
                                Може и за друга тема да е, но ще се радвам на мнения от вас.

                                Въпросната 3-ка е в бюджет-а, окомлектовката и влеченията ми.
                                Но препатил от едно Санта фе (колянов вал - 3ти цилиндър - торба пари), съм една идея по предпазлив.
                                Прозвънях да разуча малко повече за бройката.

                                Уж имало фактури с какво е правено, но ги били изхвърлили от автомивката при почистването и . И сега нищо не помнели да е правено по нея - а тез км, или е превъртано или може да съм в очакване за изненади...макар винаги да е на късмет.
                                след 2-3 раговора единствено разбрах, че е сменен dpf филтъра, air compressor-a за окачването (преди смяната бавно се дигал) и компресора за климатика били сменени (ходи разбери рециклирани или нови ())...вкарана от Германия преди 2 месеца.

                                Дайте мнения и насоки къде още да дълбая с въпроси.
                                От СФ съм и се колебая да скоча да я видя, но всяко менние ще е в помощ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X