Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поведение на деца в рискови ситуации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поведение на деца в рискови ситуации

    Мойте съм ги научил да не използват агресия както и ако я видят да я заобикалят.И най вече да отстъпят ако ще и да се почустват с подтиснат авторитет.
    Преценка в движение дали да помогнат.
    Но много често самия аз съм попадал в ситоации”направи добро изяш лайно”.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Поведение на деца в рискови ситуации

      - Да удря пръв, да удря, докато наглеца не избяга, или не се надриска.
      - Да не разговаря с непознати и да не се спира, ако някой непознат го заговори.
      - За педофилите - горното. Проблема е, че педофилите са ''хищници'' - наблюдават и преследват.
      - Да не се страхува.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #18
        От: Поведение на деца в рискови ситуации

        Аспектите за поведение в рискови ситуации са много и не става с инструкции за 5 минути.Природа ,градска среда ,нападение ,това е доста материал и става поетапно с израстването на детето и разбира се ,ако то има интерес.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #19
          От: Поведение на деца в рискови ситуации

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          - Да удря пръв, да удря, докато наглеца не избяга, или не се надриска.
          - Да не разговаря с непознати и да не се спира, ако някой непознат го заговори.
          - За педофилите - горното. Проблема е, че педофилите са ''хищници'' - наблюдават и преследват.
          - Да не се страхува.
          Мишоци, имаш ли деца?
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Поведение на деца в рискови ситуации

            Нарочно поизчаках повечко мнения!!!
            Имам две дечица:момче на 16 и момиче на 14.До 14 годишна възраст не сме ги оставяли сами!!!/така е по закон/.Насилието вкъщи е непознато,но строгия тон е в изобилие.Тренировките по бойни спортове/самоотбрана/ са ежедневие,имаме си добре оборудвана фитнес зала.Средства за самоотбрана дори са задължителни/заради тумбите от орки/,но няма да ги изреждам
            Но господ да пази,защото каквото и да направиш и предвидиш.....
            Нещата се коренят в доброто възпитание/от най-ранна възраст/,образование,семейство и среда/отглеждане от здрави семейства с двама родители/,възможно най-малко участие на баби и гледачки,и най-важното е:Децата отпечатват това което са научили от родителите си и не бива да ги виним много при някои тяхни грешки.Ако всяка вечер вижда пияния си баща как псува и бие майка му,вижда как вилнее по пътя и гази правилника,краде,лъже и не ходи на работа,то си изгражда съответната ценностна система.Как малкия циганин в гетото да започне да чете класици...то гледа как баща му ...разработва сестра му,сече дърва щото си ги е намерил...ей тука! и т.н.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: Поведение на деца в рискови ситуации

              ПС Мисля, че основното е да научиме децата как ДА НЕ ПОПАДАТ в рисковите ситуации.

              Коментар


              • #22
                От: Поведение на деца в рискови ситуации

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                ПС Мисля, че основното е да научиме децата как ДА НЕ ПОПАДАТ в рисковите ситуации.
                Па да ги водим за ръчичка , като юнакът що бозал 25 години...Не искаш да кажеш , че дете ще предизвика рискова ситуация , нали.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Поведение на деца в рискови ситуации

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  Нарочно поизчаках повечко мнения!!!
                  Имам две дечица:момче на 16 и момиче на 14.До 14 годишна възраст не сме ги оставяли сами!!!/така е по закон/.Насилието вкъщи е непознато,но строгия тон е в изобилие.Тренировките по бойни спортове/самоотбрана/ са ежедневие,имаме си добре оборудвана фитнес зала.Средства за самоотбрана дори са задължителни/заради тумбите от орки/,но няма да ги изреждам
                  Но господ да пази,защото каквото и да направиш и предвидиш.....
                  Нещата се коренят в доброто възпитание/от най-ранна възраст/,образование,семейство и среда/отглеждане от здрави семейства с двама родители/,възможно най-малко участие на баби и гледачки,и най-важното е:Децата отпечатват това което са научили от родителите си и не бива да ги виним много при някои тяхни грешки.Ако всяка вечер вижда пияния си баща как псува и бие майка му,вижда как вилнее по пътя и гази правилника,краде,лъже и не ходи на работа,то си изгражда съответната ценностна система.Как малкия циганин в гетото да започне да чете класици...то гледа как баща му ...разработва сестра му,сече дърва щото си ги е намерил...ей тука! и т.н.
                  Той затова Чехов е идиот, Набоков и той.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поведение на деца в рискови ситуации

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Той затова Чехов е идиот, Набоков и той.
                    И Макаренко , най-паче.Ма не е европейски ( официален ) методът/ите му.
                    Нещо за Sherub?
                    пп Набоков , като елитен потребител , споделил лично мнение?
                    Последно редактирано от jeko47; 10-02-18, 13:04.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поведение на деца в рискови ситуации

                      За привличане на внимание не се вика "помощ",щото никой може и да не откликне.Вика се "пожар"щото става най-голям.интереса и паниката ,всичко живо излиза и ако викА се чува от апартамент е много по-голям шанса някой да разбие вратата и да стресне евентуален нападател ,проникнал вътре или домашен насилник.Спрей с боя около входната врата също е от голяма полза,нанася зверски щети на нападателя и го маркира за няколко дена.Ацетоновата боя е гадна за почистване,съхне цързо и се чисти само с ацетон ,но в първите 10-15минути,дава шанс за намиране на лесно откриване на престъпника.Здравето му не ме интересува,да е жив,па ако ще и да се влачи.В къщи да са живи и здрави,не нападателя!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поведение на деца в рискови ситуации

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Спрей с боя около входната врата също е от голяма полза,нанася зверски щети на нападателя и го маркира за няколко дена.Ацетоновата боя е гадна за почистване,съхне цързо и се чисти само с ацетон ,но в първите 10-15минути,дава шанс за намиране на лесно откриване на престъпника.
                        Само да съм сигурен, че правилно те разбирам. Съветваш ме да купя на 4-годишната си дъщеря ацетонов спрей, и да се опитам да я науча как да го ползва, така ли?
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Поведение на деца в рискови ситуации

                          Подразбира се че става въпрос за по-големи деца или.възсрастни.За малките важи правилото "пожар",през прозореца или там където могат да бъдат чути.Зависи от терена,апартамента,къщата! п.с.моите знаеха опасни фокуси от около 7годишни и да удрят там където най-много боли при неравностойно нападение.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поведение на деца в рискови ситуации

                            София ,Дианабад двора на 105-то у-ще събота.Две 7год момченца си играят.Заговаря ги чичко ,почва да ги опипва и им показва изрезки от списание на деца как правят "свирки".Следва бързо бягане и вкъщи.
                            Майката на едното се обажда в районното и иска патрул да им съобщи нещо.Така беше и сигнала-по бързо на едикой си адрес там ще ви кажат за какво става въпрос.
                            Децата дадоха много точно описание."Зелен гащеризон с надпис запад и оранжева шапка с козирка".
                            Колегата и бащата на едното дете влезнаха в двора на училището отзад а аз бях скрил патрулката между колите пред главния вход когато тичайки през двора се появи човека с гащеризона.Е не пишеше "запад" а "сервиз изток".
                            Натам вече не е интересно-имаше си изрезките от списанията и отверка наточена на шило.
                            Имаше респектиране при задържането и на още няколко пъти ,в ареста при циганите и после в затвора до насрочване на дело.
                            Дело на градски съд 45мин разпит на свидетел и Шукри Исмаилов от Якоруда с присъда 17год.

                            Та от тази случка -бързо бягане и казване веднага на родител какво е станало.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поведение на деца в рискови ситуации

                              Така да се получава винаги......,ще е супер!Съдействието и бързата реакция със служштели на полицията вършат работа наистина.И аз го знам от опит,но трябва и да попаднеш на опитни и съпричастни полицаи.В момента една жена и под закрила от "Анонимус" от домашно насилие,защото при последната ексцесия от страна на мъжа и е повикан патрул,който се изразил в стил"по -кротко и тихо го давайте с домашните побойща,това са си семейни неща".Жената пред комоцио.....,та си е и до служители.Знам за много адекватни,но има и други.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поведение на деца в рискови ситуации

                                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                                Така да се получава винаги......,ще е супер!.....
                                Е да де. Случката имаше и продължение. Докато чаках Шукрито да дотича дойде и трето дете и вика този е много лош човек.Викам му -бегай там до блока сега ще го хвана и после ще ми кажеш.А то едно убаво време ,училището празно ,директора го познавам ,тамън съм си взел револвера и едни стоп патрони с всички цветове ама детето като видя че държа пищова така изчезна се едно се изпари във въздуха.Та третия тъжител го изгубих.
                                Последно редактирано от ivo-police; 11-02-18, 17:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X