Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

    Здравейте,паджерото няма ток на свещите,на кабела от бубината към делкото също.Може ли да ме насочите къде да търся проблема,има ли комутатор или е в самото еку?

  • #2
    От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

    Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
    Здравейте,паджерото няма ток на свещите,на кабела от бубината към делкото също.Може ли да ме насочите къде да търся проблема,има ли комутатор или е в самото еку?
    ....първо се проверява с осциолоскоп дали на белия кабел към комутатора има сигнал от -5 Волта....ако има, значи проблема е 100% комутатор, ако няма, тогава се клони към ЕКУ,но....има и още нещо-проверява се дали датчика на кол. вал работи, ако да, тогава има проблем с ЕКУ-то,...ако не, то се сменя като се отври при агр. ремък и се смени......ето нещо такова трябва да получите:
    http://media.snimka.bg/1773/009800526-big.jpg?r=0

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

      Аз си мислех,че няма датчик на коляновия вал,понеже гледам,че има датчик на Хол в делкото с 4 проводника.А комутатора къде седи,има пак някакъв блок с 4 проводника близо до делкото,с резистор против смущения предполагам.Има ли вариант с мултицет са стигна до някъде,понеже осцилоскопа ми е далече и съм позабравил как се работи с него?

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

        Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
        Аз си мислех,че няма датчик на коляновия вал,понеже гледам,че има датчик на Хол в делкото с 4 проводника.А комутатора къде седи,има пак някакъв блок с 4 проводника близо до делкото,с резистор против смущения предполагам.Има ли вариант с мултицет са стигна до някъде,понеже осцилоскопа ми е далече и съм позабравил как се работи с него?
        ....датчика на кол. вал е в делкото, а комутатора е една бакелитена плочка черна, монтирана до "жабата" на смук. колектор..........не можеш с мултицет да замериш тези сигнали....единствено , което се сещам е със светодиод ...........

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

          Сега поразгледах и това дето съм го мислвл за комутатор е Ignition failure sensor и до колкото си преведох и то прави мизерии,елиминира се като се свържат зеления кабел и кафяво белия заедно.Може ли колега да ме опътиш как да премеря със светодиода датчика и комутатора и на кои пинове?
          Последно редактирано от vankata91; 07-02-18, 23:32.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

            Здравейте!Сподели докъде стигна и как отстрани проблема евентуално...Имам същия проблем!Спрях го работещ,постоя 8 часа...и умря!Няма палене!Няма ток на свещите...

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

              Проблема е отстранен!Оказа се нещо в комп-а,но какво,знае само майстора!благодаря на DJ Tymbi и Milen_z за оказаната помощ и напътствия по телефона!

              Коментар


              • #8
                От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

                И при мен се оказа компа,но не знам какво точно.Взех друг втора ръка и вече година и малко нямам грижи.

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

                  Има три електолитни кондензатора в ЕКУто. Обикновено те правят мизерии. Също така и един транзистор, непостредствено до бобината.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero 2 3.0 V6 150к.с. няма ток на свещите

                    ...то може и много други неща да изгорят, може да е стабилизатора по ток, може АЦП-то да е заминало и т.н......

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X