Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

    Колеги имам следното питане. Един приятел се премести в провинцията(с нова адресна регистрация) и си закара старата кола(Сф регистрация) за да я ползва за селски и офроуд нужди. Естествено не плащаше гражданска и преглед. В един момент, с промените в закона, колата я спират от движение. Сега иска да я пусне обратно. Добре обаче не иска да ходи по канали; Технотест(мотора е сменян) и ме помоли да ми я продаде на мен, а с пълномощно да иде в КАТ (без колата) и да изкара само с документите нов талон на мое име. Тоест така и ще си я управлява, в последствие. В спор сме защото ми се струва, че в този случай колата трябва да мине през каналите т.е. да се яви в КАТ за сверка? Някой участвал ли е в подобен филм?

  • #2
    От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

    Ако служебно е спряна от движение за неплатена ГО трябва само да плати всичките данъци, да сключи застраховка ГО и след срока за служебно възстановяване на регистрация (2 дни ли беше) да мине ГТП.

    Ако ти я продаде нищо не спестява освен че ще се мине И през нотариус, И през КАТ. После ти ще му плащаш данъците.

    Коментар


    • #3
      От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

      С две думи,не става!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

        Що пък да не става?

        Коментар


        • #5
          От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

          Защото пак няма да плаща нищо,а колегата ще яде хурката щото по талон колата ще е негова!
          И ще дойде време,някой да плаща.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

            не бе
            мисълта ми е че може да се върне колата в движение и няма нужда да си я препродават

            Коментар


            • #7
              От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

              Може,но защо иска да се води на друг човек?
              Има нещо гнило в това,не мислиш ли?
              Само трябва да си плати всичко,данъци,ГО и ГТП.
              Защо е цялата гимнастика,те да кажат!
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                Недей влиза в тоя филм. Карал съм така много години-автомобили с пълномощни, на умрели собственици, на инвалиди, фирмени, кола без номера с номера от друга (същия модел и цвят), сменени двигатели, с изгнили ВИН номера, собственици по затвори в чужбина... Май няма простотия, свързана с нередовност на една кола, дето да не съм я правил. В един момент ще стане така, че няма да можеш да се оправиш и няма да помниш коя къде е, кой и с какви номера я кара. Тия всичките са били над 20 и нито ги знам къде са, нито помня на кого, кога и защо са водени; кой, кога и какво им е плащал.
                Като тръгнах да разчиствам тия батаци, се оказах с една папка талони, пълномощни, договори на купени и непрехвърлени в КАТ коли...Разчистих ги постепенно...остана една върната на вторични и неотписана в общината...но номерата и са паднали зад едни стелажи в мазето...за да стигна до тях ще трябват два дни пререждане на цялото мазе и засега предпочитам да върви 20 лева данък за нея годишно, вместо да ровя долу. Като ги изровя, ще ги върна в КАТ и ще я залича и нея.
                През канали не се минава само когато се прехвърля в същия КАТ. Както описваш случая...май няма да стане. Колкото и добър познат да ти е...утре ще направи някоя простотия или ще я даде на някого и той ще направи простотия и ще те гледаме по новините как те влачат фуражките за яката като торба с боклук през някоя градинка. По документи ти се водиш собственик, и ако стане нещо, си първия по веригата, дето гори.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                  Първоначално публикуван от MKDVE Преглед на мнение
                  Колеги имам следното питане. Един приятел се премести в провинцията(с нова адресна регистрация) и си закара старата кола(Сф регистрация) за да я ползва за селски и офроуд нужди. Естествено не плащаше гражданска и преглед. В един момент, с промените в закона, колата я спират от движение. Сега иска да я пусне обратно. Добре обаче не иска да ходи по канали; Технотест(мотора е сменян) и ме помоли да ми я продаде на мен, а с пълномощно да иде в КАТ (без колата) и да изкара само с документите нов талон на мое име. Тоест така и ще си я управлява, в последствие. В спор сме защото ми се струва, че в този случай колата трябва да мине през каналите т.е. да се яви в КАТ за сверка? Някой участвал ли е в подобен филм?
                  Аз,в понеделник.Става да и смени само талона, АКО и двамата сте жители в СФ.И колата няма да ходи в КАТ.НО......

                  От десетина дни има нови правила.Нотариуса прави запитване в системата на КАТ дали всичко с тази кола е наред,вкарват ти данните и мейл.За да стане това колата трябва да има валиден тех.преглед,платени всички данъци и гражданска.На въпроса от мен към нотариуса ,ти къв си бе,данъчен или техническо лице та ми искаш тех.преглед....

                  Нотариуса ми отговори че от десет дни е така и те не са съвсем наясно но системата на КАТ го искала.Един вид кат разрешават на нотариуса да изповяда сделката.


                  Отделно от КАТ получих това..




                  Като аз продавам/подарявам ,отделно и човека има пълномощно от мен да продава,регистрира и пререгистрира от мое име,тоест сам да си я продаде на себе си.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                    Първоначално публикуван от MKDVE Преглед на мнение
                    ... Един приятел се премести в провинцията(с нова адресна регистрация) ...
                    Може,но защо иска да се води на друг човек?
                    Има нещо гнило в това.
                    Щото другия човек е със софийско гражданство (постоянен адрес де). И няма да има нужда колата да минава канали в КАТ, а само с документите.
                    Иначе трябва да сменя номера => канали в КАТ.
                    Аз тъй го зачитам. Само че..."Естествено не плащаше гражданска и преглед"... а и данъци ще трябва да се плащат... от някой...който може и да не е "приятеля"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                      Иска това, дето са искали винаги КАТ-просто ползва тяхната система.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                        Първоначално публикуван от carrot Преглед на мнение
                        Щото другия човек е със софийско гражданство (постоянен адрес де). И няма да има нужда колата да минава канали в КАТ, а само с документите.
                        Иначе трябва да сменя номера => канали в КАТ.
                        Аз тъй го зачитам. Само че..."Естествено не плащаше гражданска и преглед"... а и данъци ще трябва да се плащат... от някой...който може и да не е "приятеля"
                        Да,става,но всичко трябва да е платено.Колата не е нужно да ходи никъде.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                          Ако колата е със стария тип талон /онези сивите, дето се сгъват на две/ задължително минава канала.
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                            Идеята бе колата да не ходи в Кат и да може да се пусне в движение с нейните(Софийски) номера. Двигателят е сменен с друг т.е. не отговаря по талон и ще трябва Технотест.
                            След прочитане на множеството мнения(явно страшен филм е шофиране с пълномощно)май не си струва. По добре приятеля да си обнови личната карта със Софийска адресна регистрация и да я пусне сам в движение. Така няма нотариус, няма договор плаща гражданска, данъци и преглед и я пуска обратно в движение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                              Най-горе съм написал какво трябва да се направи. Изобщо не трябва да се ходи в КАТ. Данъци, ГО и преглед не зависят от личната карта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X