Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

    Какво е тва ненавременно прехвърляне на собственост? Кога му е времето, да не пострадаме и ние.

    Коментар


    • #32
      От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

      1 месец от датата на договора. Нов договор при нотариус решава проблема

      Коментар


      • #33
        От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

        Първоначално публикуван от dianjekov Преглед на мнение
        Здравейте,поради ненавременно прехвърляне на собственост колата е спряна от движение служебномотнета регистрация!Какво трябва да направя и каква е процедурата?Благодаря за отговорите!
        А здравей и ти. Появяваш се от нищото и веднага въпрос за проблем.Тука не е адвокатска кантора. Пробвай да обясниш проблема по ясно.Вярно има такса за използвани букви ,но може модератора да се смили.

        Коментар


        • #34
          От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Какво е тва ненавременно прехвърляне на собственост? Кога му е времето, да не пострадаме и ние.
          Сигурно колегата не е успял да я прехвърли преди започване развода и сега се чуди какво да прави?
          За друго ненавременно прехвърляне на собственост не се сещам
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

            Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
            Нов договор при нотариус решава проблема
            ... само при ОГРОМНО доверие между двете страни на сделката.

            Коментар


            • #36
              От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

              Това е от новите хипотези в закона-ако след нотариуса новият собственик не иде в КАТ да си извади талони на свое име, спират колата служебно.
              Ти как разбра, че е прекратена...спряха те куки или що?
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                Чл. 143, ал. 15 от ЗДвП, служебно се прекратява регистрацията на МПС, при неизпълнение на разпоредбите на чл. 145, ал. 2.
                Според същия закон, при неизпълнение на
                чл. 145, ал. 2, се дължи глоба в размер на 200 лв.

                Регистрацията на МПС се възстановява "на каналите", като протокол от Технотест/Декра/ТИАТ се изисква, само ако е изтекъл ГТП (тук една вметка, че ГТП не могат да ти направят ако ти е прекратена регистрацията). За да минеш процедурата с възстановяването, ще трябва да си платиш и глобата.
                Еми дано не си разбрал че ти е прекратена регистрацията именно при опит да минеш преглед. Че тогава става дебело, протокола от Технотест мисля че беше близо 300 лв, в Декра е още по-скъп.

                Коментар


                • #38
                  От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                  Здравейте,

                  И аз се огледах в една проблемна кола, та се чудя дали да не се откажа, докато не е прекалено късно... Та проблемите са няколко:

                  1. Колата не е била с ГО и не е минавала преглед последните 3 години
                  2. Регистрирана е в Търново, но се кара с пълномощно в София. Уж нямало проблем да се намери човека и да се прехвърли, но не била регистрирана в данъчното и т.н., продавачът смотоляви, че собсвеникът я бил отписъл...
                  3. Колата е зелена, а по документи е черна.

                  Като цяло количката е хубава, ама почти не се сещам за документален проблем, който да няма... Какво бихте ме посъветвали?

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                    Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
                    Здравейте,

                    И аз се огледах в една проблемна кола, та се чудя дали да не се откажа, докато не е прекалено късно... Та проблемите са няколко:

                    1. Колата не е била с ГО и не е минавала преглед последните 3 години
                    2. Регистрирана е в Търново, но се кара с пълномощно в София. Уж нямало проблем да се намери човека и да се прехвърли, но не била регистрирана в данъчното и т.н., продавачът смотоляви, че собсвеникът я бил отписъл...
                    3. Колата е зелена, а по документи е черна.

                    Като цяло количката е хубава, ама почти не се сещам за документален проблем, който да няма... Какво бихте ме посъветвали?

                    Благодаря!
                    Тази кола е изгодна само ако е подарък и ти дават даже някой лев за регистрацията . И пак за твоя сметка ще останат нервите и загубеното време за висене по опашки .................
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                      Що уе? Зависи каква е таратайката...
                      Ако е Опел Вектра едва ли си заслужава, дори и за без пари да я дават. Виж, ако е Шевролет Шавел СС, дори и аз съм готов да вляза у филма.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                        Ами не е чак масова като Вектра, но и далееееч не е Шавел СС. Просто ми е на сърце било винаги, но явно ще се чака друга кола, с читави документи. Благодаря!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                          Нерешими документални проблеми по кола по принцип няма, но не винаги си заслужават разправията. Ходене от София до КАТ в Търново, дори само за да върна старите табели, би ме отказало. По селата е пълно с подобни коли. Карат си ги, защото там ченгетата ходят само ако някой ги викне...пък там да викнеш ченгета, трябва да е станал поне опит за убийство и те като дойдат, колите са им последната грижа. В градовете обаче не е така.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                            Здравейте!

                            След като тотално се отказах от въпросния автомобил,другата седмица ще ходя да гледам друг подобен. И той също си има своя филм с документите.. Таа колата е на около 200 км от мен, с изтекли български временни номера. Доколкото разбрах от продавача, си има всички необходими документи от Германия. Въпросът ми сега е, как мога да си изкарам нови транзитни номера и да я докарам до София? Трябва ли ми нотариално заверен договор? Според продавача се попълва някаква молба в КАТ и не трябва да се ходи до нотариус...
                            Ще съм благодарен, ако някой сподели опит.

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                              Да отиде и да и вземе нови номера.
                              ОБаче не му давай пари предварително, защото може и да не успее. Доста е дълго за обяснение защо.
                              Колата е вече регистрирана. Нищо, че е с временни номера. Т.е. трябва нотариус.

                              За да направи такава глупост твоя продавач обаче си има причина.

                              1. Купил е колата от търговец, решил е да я стяга за регистрация в КАТ и нещо не му е харесало. Вариантите са от умрял мотор до пренабит номер и разминаващи се номера. Трябва да прегледаш колата от-до. Вариантите са много и нарочно започвам от най-лошите, защото на практика са по-често срещани.

                              2. Купил я е от търговец с идеята да я препродаде с печалба, но не е успял да намери купувач в срока на валидност на номерата. Това значи, че ако обиколиш автокъщите, без усилия ще намериш същата кола за по-малко пари и няма да се занимаваш с нотариуси. Той купувачът е на 200 км, а най-близкия нотариус до него на още колко е? Усложненията при сделка с нотариус са безброй. Кола, придобита по време на брака, жена в чужбина, собственик навъртян с разни неплатени данъци....и това са най-често срещаните от един мнооого дълъг списък.

                              Отговорът за мен е-продължавай да си търсиш кола. От автокъща (нов внос, а не оставена за продажба). Намираш я и започваш начисто. Първи собственик, договор и т.н.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пререгистрация на (проблемна)кола спряна от движение

                                Много благодаря! Определено доста детайлен отговор, доста неща не се бях замислил. Нотариус има, все пак е в голям град. И все пак, ако първо се мине през нотариус с договор за покупко-продажба, след това в кат с издаване на транзитни номера на мое име, не би ли следвало да е чиста сделката? Ако има усложнения с собствеността и тн, би трябвало да излезе при нотариуса. Ако пък не, с договора би следвало в кат да излязат всички проблеми с регистрацията. Тоест ако стигна до транзитни номера на мое име, би следвало да мога после в София да я регистрирам, или греша ?

                                А иначе да, парите на финален етап

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X