Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МистЕрия с акумУлатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МистЕрия с акумУлатора

    Колеги,карам колата примерно 10-15 км,през деня,без включени косуматори ,спирам ,паля,акумолаторът умрял....Измерих динамото,зарежда 14,5....Като престои известно време,акумолаторът сам се възтановява,което ще рече ,че е здрав...Какво става ?!Някой с подобно преживяване...
    Последно редактирано от vozi; 07-02-18, 11:59.

  • #2
    От: мистрия с акумолатора

    При същите симптоми при мен излезе стартера. Карам нормално 2-3-5 дни и току изненада. Накрая стартера се разпадна. След смяната му няма вече проблеми.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: мистрия с акумолатора

      За мистрията не знам, но акумулаторите и така се повреждат. Нямам друго обяснение освен връзка вътре в самия акумулатор, която с температурата или по други причини да подмръдва.

      Наскоро имах подобен случай - покрай смяна на дюзи и тем подобни се наложи много въртене, 2 дни по-късно пак така. Запали, работи примерно час, като в един момент докато работеше и поддържах примерно 1200 оборота рязко зарадния ток спадна драстично (усети се по промена в оборотите) след което даже не искаше да завърти стартера, а вместо това гасеше всички лампи (напрежението падаше до 6-7 волта). Иначе напрежение на откачени клеми си държи нормално, "очето" е зелено и т.н. Ден след това, без да е пипан, зареждан и т.н. - пак завъртя. Смених го и грижи от тогава нямам.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: мистрия с акумолатора

        Провери кабелите за маса-от Аку към шаси,и от шаси към двигател.Включително и състоянието на проводника вътре.Като вариант е пускането на байпасен кабел за визираните дестинации.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: мистрия с акумолатора

          Изначално е добре да провери напрежението върху клемите на акумулатора докато се опитва да върти, когато му сътвори тоя номер. Ако засече там 5-7 волта при опити за въртене, няма абсолютно никакъв смисъл да се занимава с друго, освен разходка да най-близката акумулаторопродавница. Клемите и масите, колкото и да са клаясали, няма да съживят мъртвеца, когато ги оправиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: мистрия с акумолатора

            Колеги ,извинявам се за мистрята,но преди да пиша имах работа с мистрия,така че неслучайно е там!И аз си мисля,че причината е в акумолатора,но защо ако е заминал,след като престои ,през ноща ,без да го зареждам ,донякъде токът се възобновява?! А преди да започне този ефект,колата я бях дал на един приятел,който за да си спести паленето на бензин,въртеше продължително за да запали на газ...

            Коментар


            • #7
              От: мистрия с акумолатора

              Много малко,не залагай на това.Смени го с някой комшия и ще се разбере.

              Коментар


              • #8
                От: мистрия с акумолатора

                Стартер!

                Коментар


                • #9
                  От: мистрия с акумолатора

                  Нека да попитам аз нещо по-конкретно, за да видим, дали наистина е стартерът.

                  Колега, когато дадеш на контакт и започнеш да въртиш, стартерът върти ли или не върти и само се чува едно чаткане? Ако върти - малко вероятно да е стартер. Ако не върти и само се чува въпросното чаткане - много вероятно да е стартер.

                  Това са моите 5 стотинки по темата за момента.

                  Коментар


                  • #10
                    От: мистрия с акумолатора

                    Първоначално публикуван от vozi Преглед на мнение
                    Колеги ,извинявам се за мистрята,но преди да пиша имах работа с мистрия,така че неслучайно е там!И аз си мисля,че причината е в акумолатора,но защо ако е заминал,след като престои ,през ноща ,без да го зареждам ,донякъде токът се възобновява?!
                    Топлинно разширение на връзката между 2 клетки например.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: МистЕрия с акумУлатора

                      Потвърждавам-виждал съм с очите си така умрял акумулатор-на студено пали ,зарежда нормално. Отива на работа (50км) ,гаси и вече не пали-само мижат лампите. Изстива хубаво 3+ часа и върти като нов. Оправи се с нов акумулатор.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        От: МистЕрия с акумУлатора

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Потвърждавам-виждал съм с очите си така умрял акумулатор-на студено пали ,зарежда нормално. Отива на работа (50км) ,гаси и вече не пали-само мижат лампите. Изстива хубаво 3+ часа и върти като нов. Оправи се с нов акумулатор.
                        При мен със същите симптоми се оправи със смяна втулки на стартер.

                        Коментар


                        • #13
                          От: МистЕрия с акумУлатора

                          На дядо основното образование е елекро инженерно, та за това от цял разсадник с елхички откопа коледно борче.
                          Въртя и стартера на гробищарката и гмъц, псувам намирам коледно работещи съседи стартерджии, разглабят - ясно четки. Нов четков възел бръм....бръм за няколко дни, отивам аварийно да помагам за сваляне на един "кадилак" от автовоз и гробищарката като усети, че ще се занимавам с презряни курници от гамата на "Дженерал мотърс" чук чук гмъц, псувам намирам друга кола връщам се, всичко 6, след време пак гмъц и се почна ту го има ту го няма, накрая се оказа че и шалтера изхвърля но не дава добър контакт и управлението на стартер релето губи маса от "паркинг/неутрал" но не е скоростния лост.....та колата ти не е за комп, а за електросервиз.
                          1. Проверка с товарна вилка на акумулатора,
                          2. Проверка контакта между клемата(обувката) на акумулатора и силовия проводник (+ и -) на акумулатора
                          3. Проверка другия контакт на силовите проводници ( към основния разпределител на +са и захват към купето и мотора за -са.
                          4. Проверка на стартера за механични повреди и намотка на късо.....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: МистЕрия с акумУлатора

                            Първоначално публикуван от jiko64 Преглед на мнение
                            При мен със същите симптоми се оправи със смяна втулки на стартер.
                            Ясно е ,че при тия симптоми ,има повече от едно решение. Проблема се локализира елементарно. Просто споделих че И акумулатора може да е причина.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: МистЕрия с акумУлатора

                              Нищо не пречи и да е акумулатор. Просто моя стартер се оказа толкова скапан, че успяваше в покой да изтощи акумулатора. Някъде нещо в него изпиваше тока за норматив.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X