Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мотор да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой мотор да избера ?

    Здравейте колеги, скоро ще взимам мотор ще е супермото, но влизам и в леки гори, а след време може и кросови капли и гуми да му взема за гора и се чудя какъв да бъде той. Последния ми беше Yamaha wr 450 беше направен изцяло на супермото и бях много доволен, но за съжаление се налагаше да го продам. Според вас кой от тези мотори е най-добре да взема или ако искате добавете друг.
    Yamaha wr 450, ако има супермото а може и аз да го преправя. Но проблема е, че съм с категория А2, а тя позволява управлението на мотори до 47.6к.с , а повечето 450-ки са над 47.6к.с. Затова този вариянт най-вероятно ще отпадне.
    Yamaha wr 426 - премиства и недостатъци
    Yamaha wr 400 - пак предимства и недостатъци
    Honda crf 450 - за ендурото става въпрос не за чист крос.
    Чувал съм за 426 и crf, че се прави често реглаж на клапани през седмица две, а аз не мога сам а сервизите в града отнема по 1-2 седмици докато те приемат, което означава че за едно лято ще правя 2-3 карания..
    Да кажа още веднъж мотора ще се кара в града и може би в леки гори не за хард ендуро или състезания. Спрял съм се на тези, зашото са по леки и удобни за каране мразя тежки мотори, защото съм слаб, тежа 63кг и съм 185 и по-тежките ми идват в повече и не са ми удобни за каране.
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Кой мотор да избера ?

    Всички, които си изброил, са на преклонна (предвид експлоатацията си) възраст. Така че ще се наложи да търсиш според състоянието. Вариант 2 и 3 изобщо не ги коментирам дори. Ако все пак намериш ВР450 в прилично състояние, ще е доста скъп. Първите екземпляри имаха драми със стартерите, по-новите с алуминиевата рамка са за препоръчване. Не ти знам бюджета, но КТМ или БЕТА 450 също не са за подценяване, особено двигателя преди този с двете масла. ЦРФ-а , макар да си има сериозна фен-група, за мен е крив и неудобен мотор и в двете му разновидности, но ако ще е с рег. теб те устройва само Х-а .
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X