Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    От друга страна, Корольов е прекарал по-голямата част от войната в Гулаг в Сибир, на който е бил изпратен, благодарение на доносите по принуда на Глушко (не е достоверно, бел.пр)...
    Ти се съмняваш (нали ти си преводача ), но не е съвсем недостоверно, защото наистина между двамата има "нещо". Глушко напрактика саботира Н 1, като не желае да разработва двигатели за нея, а в първата половина на '70-те (вече след кончината на Корольов), когато става шеф на руската космическа агенция, окончателно (еднолично) закрива проекта.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

      Знам, че имало сериозно напрежение между двамата, но дали по своя воля Глушко е написал донос, не е доказано, та не може със сигурност да се приема такава теза.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

        Хубав филм по темата: Марсианската тетрадка на Сергей Корольов
        Главният конструктор е работил по лунната програма, използвайки я за тестове на марсиански апарат.

        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

          Много добра статия за знаменития конструктор Корольов.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

            Много интересни статии. Благодаря.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

              Как се произвеждат двигателите за Союз, Протон и Ангара във Воронежкия машиностроителен завод.

              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                Енергия и Буран - второ поколение космическа совалка.


                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                  Междувременно, "Falcon Heavy" извърши първият си комерсиален полет с "Arabsat 6A", успешно.
                  Преди месец пилотираната капсула "Dragon" , премина успешно тестовете и скоро ще очакваме първият реален полет на хора с него.
                  Въпреки закъсненията, SpaceX се развива успешно и очаквам да видим скоро тестов и дай боже реален старт на BFR.
                  Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                  Коментар


                  • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                    Малко по малко - ще стане...
                    Да, при последния полет май загубиха едната степен, ама се случва....

                    Между другото наскоро попаднах на доста интересна за мен книга на В.С. Сыромятников - "100 рассказов о стыковке, и о других приключениях в космосе и на Земле".
                    Препоръчвам да се прочете - има много интересен поглед върху борбата за космоса и достиженията (и рекламите ) на всяка една от страните...
                    А човекът е имал поглед 'от кухнята' - участвал е в разработките за първият спътник. След това Восход, Восток, Салют... Активен участник в проекта Союз-Аполон. Негови разработки се използват в Шатълите и МКС...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      .
                      Да, при последния полет май загубиха едната степен, ама се случва....
                      Аха, загубиха я, но след успешното "приводняване", няколко часа след това.Не по технически причини.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Аха, загубиха я, но след успешното "приводняване", няколко часа след това.Не по технически причини.
                        За първи път толкова тежка степен я връщат обратно, на мен не ми стана ясно "ама се случва"
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                          Времето било лошо 2.5-3м вълна и не са посмели да го укрепят, и бустера просто си е паднал в морето (малии, това ако бяха направили руснаците щеше да има интересни коментари )...
                          Абе общо взето - май не са си дали много зор с платформата - гледам сума ти пъти или няма връзка с нея, а сега - губят по най-тъпият начин изделие, в което са вложили доста пари и усилия, и то след като успешно се е върнало...
                          Явно няма стабилизация платформата (то и за изделие с такава форма е трудно да се направи допълнителна стабилизация), и разчитат на равно море ...

                          А за връщането за първи път 'на такава тежка степен' - не го разбрах...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                            Море е това, не е шега работа. Сметнете каква амплитуда ще има върха на бустера при 3 метра вълна в атлантика....
                            Ако се укрепи и не падне, просто ще се счупи от динамичното натоварване. Трябва някаква сложна "люлка" с кран да я хоризонтира и тогава да се закрепи. Ама при вълнение и това си е предизвикателство, по-сериозно от приземяването.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                              Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                              Сметнете каква амплитуда ще има върха на бустера при 3 метра вълна в атлантика......
                              Трудно ще го сметнеш, защото платформата поне на видеото е колкото широка, толкова и дълга (значително), и би трябвало да няма крен и диферент...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Първия тестов полет на Falcon Heavy е днес (сега!)

                                Вълните там са сравнително с голям период, та може да го заклати добре.
                                интересна задачка!
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X