Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

    Здравейте колеги,

    Туарегчето ми е модел 2015г. 3.0 и е вече на близо 70х.км. В началото бях скептичен, но колицата е екстра и абсолютно никакви ядове (осен дразнещото адблу, което го смуче като вода)
    Относно разхода ако някой се интересува - твърдо 11-13, не съм екстремист, но извънградско и на 180 си я покарвам. Веднъж в едни снегове при бавно каране до 100км падна и на 9.

    Мисля, че се води 262 к.с. и върви предоволно, но вече му посвикнах и помисли за софтуер ъпдейт ме блазнят .

    Моля някой ако е правел такъв на този мотор, да сподели впечатления, че и конткати и цени.
    Друг въпрос е, че гаранцията му изтича наесен и възможно ли е да стане фал с това? (възможен ли е "ролбек" на оригиналния софт в случай на беля, така че гаранцията да не отпада?)

    Поздрави

  • #2
    От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

    280км/ч Ли гониш,колега?А пишеш че не си екстремист.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

      Първоначално публикуван от zlobil81 Преглед на мнение
      ... Друг въпрос е, че гаранцията му изтича наесен и възможно ли е да стане фал с това? ...
      По-добре изчакай до есента ... па дотогава може и да ти мине ...

      Коментар


      • #4
        От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

        Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
        280км/ч Ли гониш,колега?А пишеш че не си екстремист.
        И със ремап неможе да ги догони.


        Гаранцията ще отпадне.
        Цената на софта е около 500-700лв.
        За твоята марка и модел не мога да кажа нищо.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

          Мерси за насоките колеги.
          Значи ще изчакам още няколко месеца да изтече гаранцията и ще го мисля. Все пак някой с такъ ВАГ двигател ако има опит, моля нека споделя.

          Поздрави

          п.с. не гоня 280 (само веднъж дваж пробвах на макс на магистрала и след 210 до 235 мисля с големи мъки се набра) Онова 180 по горе беше просто във връзка с разхода на гориво (в смисъл че не мърда много много).
          По скоро търся по живо ускорение ако има капацитет (навремето на 1.9 тди направих и имаше огромна разлика, та си мисля че с този също ще има ефект)

          Коментар


          • #6
            От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

            на аФтоматиците не се отразява мн. добре...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

              Дянат много. Аз съм слагал чип на Мерцедес при калпазаните от Пловдив. Бах много доволен. Сега на аудито се въздържам, просто не ми трябва повече, но ако някога реша ще отида пак при тях, нямат тайни с Ваг групата.

              Коментар


              • #8
                От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                А,на спортен режим как е положението.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Дянат много. Аз съм слагал чип на Мерцедес при калпазаните от Пловдив. Бах много доволен. Сега на аудито се въздържам, просто не ми трябва повече, но ако някога реша ще отида пак при тях, нямат тайни с Ваг групата.
                  За Маднес тунинг ли говориш?

                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                    Да

                    Коментар


                    • #11
                      От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      на аФтоматиците не се отразява мн. добре...
                      Това не е вярно!На хидро няма проблем стига да не правиш стартове от място така наречените ланч контроли.За роботите не съм сигурен колко са здрави.
                      Ръчните също се трошат ако се състезаваш.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #12
                        От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Дянат много. Аз съм слагал чип на Мерцедес при калпазаните от Пловдив. Бах много доволен. Сега на аудито се въздържам, просто не ми трябва повече, но ако някога реша ще отида пак при тях, нямат тайни с Ваг групата.
                        Близо година съм ремапнат от там.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                          Аз направих ремап на мойта.
                          Разликата е сериозна 223/272кс. Разходът не се промени, може би малко надолу-на дълъг път и обратното в града.
                          Усещането е уникално....
                          Но всичко това бе съпроводено с много други дейности по почистване на входящи пътища, смяна на дюзи, промивка на двигателя и смяна масло на скорости и т.н.
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                            A турбо дупката -turbo lag, изчезна ли.
                            Щом казваш уникално усещане?
                            Последно редактирано от Иво Томов; 03-03-18, 20:27. Причина: Редакция
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: VW Touareg 3.0 ремап/чип ?

                              изчезна над 80%, има един тънък момент, когато си пуснал педала по дълго време и турбото е "спряло" да се върти. Тогава до развъртането има лека "дупка", но това е съвсем естествено и се привиква с него.
                              Отбелязвам във високите обороти няма, или почти няма разлика. Аз поисках така. Другото е дали е печен компютърджията и как настройва системата.
                              За мен беше важно също педала да не реагира много силно в началото на натискането и да подскача колата.
                              Според мен е много важно предварително да знаеш какво искаш и да можеш да го обясниш на "тунера".
                              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X