Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 3000лв.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип до 3000лв.

    Здравейте, от отдавна се каня да си купя нещо, с което да мога да ходя на палатка, пикник, риба и тн., че с леката кола не става (не е като да не съм пробвал). Нещо обаче не мога да се спра на нищо и искам да ви помоля да ме насочите към най-добрите модели и двигатели за мен. Основен приоритет ми е евтината поддръжка, ниските разходи за гориво и ниските данъци и такси, тъй като ще е трета кола в семейството и ще се ползва само за хоби не желая да хвърлям луди пари за нея.

    Попринцип съм фен на по-големите екземпляри с бензинов мотор (с газ) и автоматик, но всички са с 8 цилиндрови двигатели, големи данъци, такси и разход. Не съм привърженик на дизела заради скъпата поддръжка и по-скъпия разход на гориво (в сравнение с бензин/газ).


    ПС. Все още не съм отделил необходимата сума, но ако на този етап изпадне нещо подходящо до около 1000лв (с проблем или не в много добро състояние) бих го взел, стига да е в движение и да може да се прехвърли.

  • #2
    От: Джип до 3000лв.

    НИВА!!!!!!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Джип до 3000лв.

      Първоначално публикуван от Bokrael Преглед на мнение
      ...Основен приоритет ми е евтината поддръжка, ниските разходи за гориво и ниските данъци и такси, .....не желая да хвърлям луди пари за нея. ...

      Попринцип съм фен на по-големите екземпляри с бензинов мотор (с газ) и автоматик, но всички са с 8 цилиндрови двигатели, големи данъци, такси и разход. Не съм привърженик на дизела заради скъпата поддръжка и по-скъпия разход на гориво (в сравнение с бензин/газ).

      ... сума около 1000лв ....
      Здравей, преди да са те наръфали. Противоречиш си с всяко изречение. Има една поговорка - неможе к@ра в г@за и душата в рая. Излишно е да се пишекаквото и да е по темата. За описаната сума (НЕ СЪБРАНАТА) можеш да си вземеш куп ламарини с 4 колела и нищо повече. Газ/праз/бензин, керосин, авиогориво и каквото и да е без значение.

      Минималния праг е 5000лв, САМО за закупуването на що-годе неизгнил СТАР джип. Още 1000, минимум за да го вкараш в пътя и по 200/месец в зависимост колко го юриш. Тва башка от парите за гориво.

      ЖИв и здрав, дано не сметнеш че се заяждам

      Едит: - Коко за тия пари и нивата ще е в състояние полуразпад...

      Коментар


      • #4
        От: Джип до 3000лв.

        Мой приятел си купи скоро Нива за 2000лв.. 1,7 пълна инжекция, без газ и с леки забележки.
        Иначе те това сега се повдига у Форума - http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post3277872

        ПП: Аз си взех сносно Мусо за 2800лв. Има и бензинови, но данъка е по-скъп.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Джип до 3000лв.

          Здравей, съжалявам, че ще те разочаровам, но за 1000лв ще вземеш подходящи гуми за извън пътя и ще смениш маслото на каквато и джипка да се спреш.
          Иначе за 3000лв с луд късмет можеш да вземеш нещо с десен волан.
          Палатка и риба предполага доста багаж. Джип с глям багажник и малък данък предполага дизелов мотор (или бензин но регистриран като товарен, но това май е 1 на милион)...
          с други думи - виждал съм, но няма
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Джип до 3000лв.

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            ... Противоречиш си с всяко изречение. Има една поговорка - неможе к@ра в г@за и душата в рая. Излишно е да се пише каквото и да е по темата. ..
            Те така!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Джип до 3000лв.

              Като си приготвил 3000 лева, кръгозорът се свива до Нива, Витара, Самурай, Фероза и Спортидж. Вземай някое да не е ръждясало прекалено много.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X