Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли в офройда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Възли в офройда

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Е, Филипе, тези са или идиоти, или безхаберници.
    99% от шофьорите са идиоти и/или безхаберници и човек не винаги избира с кого тегли.

    Коментар


    • #32
      От: Възли в офройда

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      ... излетяла кука от джип и размазала джантата на едно диско
      Аз пък съм виждал снимка на излетяла кука от джип влязла във втория цилиндър на КамАЗ.

      Коментар


      • #33
        От: Възли в офройда

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз пък съм виждал снимка на излетяла кука от джип влязла във втория цилиндър на КамАЗ.
        намерих я. В тази http://www.offroad-bulgaria.com/show...56#post1393456 тема.
        Май ухо на патрол беше полетяло с въжето.
        А това с камаза звучи още по-стресиращо.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #34
          От: Възли в офройда

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз пък съм виждал снимка на излетяла кука от джип влязла във втория цилиндър на КамАЗ.
          Ти барем си начетен, това е просто невъзможно.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Възли в офройда

            Всякакви шегели и куки се обезопасяват с допълнително въженце. Ако нещо се скъса да не летят много.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Възли в офройда

              Клипове на убити от скъсано въже има колко искаш,аз съм теглил много коли както и доста повече други неща - метални шегели или куки не ползвам и никой не стои на линията на вьжето,а в някой случаи ползваме и подсигурително.

              Имат ли странна идея как се дърпа то аз не участвам нищо,че колата е негова,отговорността е моя.Сметки колко държи вьжето много рядко правим,обикновено държи много повече от колкото ни трябва или не играем,вьжетата са мнооооого по евтини от ден болница,строшена кола или пък осакатен човек.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 05-02-18, 22:26.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Възли в офройда

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Хи хи, на мен ми ги носят без пари коланите...
                Леко закъсани, но това е недопустим дефект при вдигане на товари, с оглед безопасност на труда.
                Та ги бракуват, и после идват при мен.
                Най'ш ли колко ми пука колко колана ще скъсам...
                И на мен не ми пука колко колана ще скъсам след като те познавам .... вземи ми се обади да хвърлиш в осмака два три колана че не ми останаха .Обещавам да почерпя
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #38
                  От: Възли в офройда

                  Преди 11г. на 01.01 към 3 часа слизам покрай Кремиковският манастир да взема приятел от Кремиковци за да го заведа до новогодишното мероприятие.
                  От манастира надолу почва асфалт и след правата има къс десен завой с мост без парапет. Еми в комбинация от бързането ми, леда отдолу и последиците от купона скочих в дерето, така че колата се виждаше само ако застанеш на ръба и погледнеш надолу.
                  Хубавото беше, че се завъртях на лявата страна и малката Ланча се заклини с предната и задната маска м/у две дървета и почти нищо И нямаше, а и на мен.
                  Излязох през дясната врата, и едвам изпълзях от дерето до пътя. Отгоре беше такъв джам, че едвам се ходеше.
                  Моят човек ме взе с таксито с което беше и се качихме до хижата да си допразнуваме.
                  Защо правя този увод. Защото колата трябваше да се извади още на първи, че в противен случай не е ясно какво щеше да остане от нея, а беше на приятел, че месец преди това се паркирах с мойта пред Паметника Левски, като уцелих единственият трийсесантиметров бордюр по цялото кръгче, ама ситуацията беше много сложна и нямах никакъв избор.
                  Да се намери някой читав на 01.01 в Кремиковци, а и с кран, само по себе си беше мисия невъзможна, но за мой късмет намери един (то там май друг няма ) с фадрома, с която трябваше да извадим колата.
                  Пича имаше колани и с тяхна помощ само трябваше да я сложи на пътя.
                  Учудващо, но по Ланчата поражения почти нямаше, с изключение на леко смачканата маска и счупеният ляв фар.
                  Единственият възможен начин беше да се върже за задната кука и кофата на фадромата да я дигне и леко да я сложи до пътя.
                  Вързах я и фадромиста внимателно я отскубна измежду дърветата, вдигна я над нивото на пътя, и точно да се завърти, куката се скъса от маската, и Ланчата се заби поне от четири метра в дерето с муцуната и навири колелата.
                  Направо ми се "присра" от случката !
                  Понеже нямаше къде, този път я вързах до/около задната гума, и освен, че докато я вдигаше, колата се завъртя и се удари в моста, колана се скъса и колата пак се метна в дерето, като един страничен джам се пръсна !
                  На всички отстрани вече им беше весело, а на мен не знаех точно кво ми е.
                  Вързваме я пак за задните носачи, и пак газ с кофата нагоре, като Ланчата пак се върти и се треска по дърветата и моста.
                  Този път я извлачи, но понеже явно от кофата не виждаше какво прави, я пусна по таван в/у някакъв камък или голяма буца бетон, като смачка тавана и предното стъкло.
                  Отстрани всички се заливаха от смях, а на мен вече ми беше все едно.
                  Фадромиста даже не си направи устата за спазарените 100лв., а тия от СБА ми взеха 140 до нас, щото било "след околовръстното".
                  ... абе ше има какво да разправям на внуците, ако ги има някой ден !

                  Тааа, ако не се беше скъсала куката, и имаше читави колани, които също да издържат, или правилно вързани въжета, МПС-то нямаше да се скрапира.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Възли в офройда

                    Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                    вземи ми се обади да хвърлиш в осмака два три колана че не ми останаха .Обещавам да почерпя
                    Ще поръчам, ама не знам кога ще ми донесат.
                    Иначе няма проблем.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Възли в офройда

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Много добър сайт, да. Някъде из дебрите на форума бях качвал АБОК.
                      На мен идеята ми е да обсъдим кой какво ползва реално. Отделно, то не е само теглене. Налага се и товар да се укрепи и какво ли не.
                      За укрепване е много по-добре да се ползват колани с тресчотка. С въжета и възли си е мъка.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Възли в офройда

                        Ее, защо да е мъка, за мен е удоволствие например... Като си карам нещо на ремаркето /имам си едно дълго въже в багажника/ и да си го овържа. Още дядо ме е учил когат карахме люцерна с каруцата, па инак хората са го правили от хилядолетия. Има товари дето ще им трябват няколко колана с тресчотки и ако приплъзне някъде - край, докато с въжето е друга работата, можеш да разпределяш усилия и т.н.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Възли в офройда

                          Да, с колан и тресчотка е по-удобно, но не винаги има такива под ръка.
                          А въжетата са доста по-често срещани, съответно доста по-използвани.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Възли в офройда

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Темата е полезна, ама съм малко тъп и хич не ги помня възлите.
                            Имам едно доста измислено еластично въже купено за 8лв. от Кауфланд преди около 3 години. За мое и всеобщо учудване съм извадил доста коли с него. Тая зима се изхлузи за първи път и започнаха мъките. Като го завържа с прост възел възел се къса точно на възела, като го заплета по оригиналния начин по който е често се изхлузва. От въжето вече не остана много, че за седмица го късах 5-6 пъти все на възела и сега съм наумил да му ползвам куките с едно друго въже, ама ще го мъча на 2 ката. Та за там ми трябват идеи за възлите. Еластичното въже за теглене няма нищо общо с колана, първо пази(няма удар), второ вади. Голям мерак имам да си купя 4-5м. истинско въже за в колата, но не намирам нищо което да е на нормална цена и да не е много обемно, не ми трябва за джип, за колата ми трябва и там покрай многото глупости няма място и за обемно въже.
                            Въжета продава наш колега от форума,и въобще не са лоши като цена и качество.
                            Ако не знаеш кой е,питай на ЛС.
                            Не е реклама!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #44
                              От: Възли в офройда

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Ее, защо да е мъка, за мен е удоволствие например... Като си карам нещо на ремаркето /имам си едно дълго въже в багажника/ и да си го овържа. Още дядо ме е учил когат карахме люцерна с каруцата, па инак хората са го правили от хилядолетия. Има товари дето ще им трябват няколко колана с тресчотки и ако приплъзне някъде - край, докато с въжето е друга работата, можеш да разпределяш усилия и т.н.
                              Тресчотка не ми е припльзвала,но виж въжета проблеми са ми правили постоянно,а ако сложим на кантара кое колко лесно и колко правилно се донатяга и съвсем забравям за въжета при наличието на добра тресчотка.

                              Тя същевременно е никакви пари в сравнение с товара или усилията за товаренето му па ако ще 5 Бали сено да са.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Възли в офройда

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                За укрепване е много по-добре да се ползват колани с тресчотка. С въжета и възли си е мъка.
                                ...но понякога се налага. А шофьорския възел е елементарен (ако човек си направи труда да го научи). Е те го, на:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X