Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли в офройда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Възли в офройда

    Хи хи, на мен ми ги носят без пари коланите...
    Леко закъсани, но това е недопустим дефект при вдигане на товари, с оглед безопасност на труда.
    Та ги бракуват, и после идват при мен.
    Най'ш ли колко ми пука колко колана ще скъсам...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Възли в офройда

      Искам с 10м колан да вържеш нещо три метра
      Или още 1001 неща които с колан не стават.
      Няма по добро, всяко нещо си има функцията.
      Цецо ме издаде как още преди 10 години съм продавал колани И за да съм егзактен, тролея хубаво тежи 13т, ама като се дърпа на колела ефективно е доста по малко.

      ПП всеки мъж който може да си върже вратовръзка знае поне един хубав възел. И двоен Уиндзор и обикновения всъщност държат доста добре. Е, не се развръзват лесно.

      ППП Кольо, твоите наблюдения са тотална щета няма възел който не намалява здравината
      Последно редактирано от turtey; 05-02-18, 19:09.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Възли в офройда

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        За офройда истината е колан.
        Или кинетично въже, ама в моята практика не съм виждал да се вадят с такова. То си е по-скоро за по-асфалтови условия, че песъчинките между нишките ще му видят сметката.
        Първо не си внимавал по състезанията,щото аз от2010 ползвам кинетично .И второ говориш глупости на търкалета.Баш за офройд си е кинетичното щото те вади като тапа от шампанско -за справка питай Таргата.И 5 години не излизало от Дифендъра и е видяло бая кал и още нищо му няма-ни претрити нишки,ни нищо.Ама темата е за възли.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #19
          От: Възли в офройда

          Както знаеш-не се наемам да споря с теб, но ме е яд, че не снимах колана преди да го изхвърля.
          Беше останало парче 2-43 метра, с възела по средата. От дължина над 10 метра може би. Колана беше за тресчотка, жълт(не оранжев), с вързани на възел краища, за да може все пак да се закача за куките на джиповете.
          Това беше изобщо първия ми колан който ползвах в офройда. Много нещо е видял, и много лашкания е преживял.
          И накрая след много скъсвания остана парчето с възела. И никога не се скъса от възела.

          Да, знам,ч е говоря глупости(според теорията на въжетата), но това си е лично переживяно от мен, та може да спориш до второ пиршест...ъъъ пришествие, аз си знам какво и как с колана.

          Това към Търтьо, че Младен ме изпреварил.

          Младене, изобщо не отричам твоя опит, само казвам какво съм видял. А то е хиляди колани(айде да не са хиляди, ама стотици), и нито едно въже.

          За да съм напълно честен-да, виждал съм кинетично въже при джипове, но беше веднъж или два пъти, при това ги извадиха чисто нови, белички, и внимаваха да не ги изцапат. Съответно и не си свършиха работа с тях, че бяха някакви клавиатурни офройдери. Дето имат всичко в джипа, ама остават в началото на трасето, въпреки всичкото оборудване.

          Ма вярнои, че темата е за възли, пък аз по стар навик я оспамих.
          Извинявам се.

          То така и така тази вечер очаквам бан, та да пиша докато имам възможност...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Възли в офройда

            Няма какво да се спори. Сапан с работно усилие 5 тона се къса при минимум 25т.
            Те тука е ключа от палатката.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Възли в офройда

              Сапан за 4 тона,се разнищи пред очите ми,с товар 700 кг.
              Нищо не мога,и нищо не знам...

              Коментар


              • #22
                От: Възли в офройда

                Първоначално публикуван от carrot Преглед на мнение
                Е той булина си е по морската част. От там идва де . Въпроса е че намалява здравината на въжето повече от осмица. Ама пък се развързва (по)лесно.
                Друг е въпроса че алпийските и спелео въжета, са , ами алпийски и спелео със съответните специфични изисквания, а не за теглене на возила. И обикновено издържат до около 2000 кг, е, някои малко повече - докъм 3.400.
                Е аз възел който не се развързва не ползвам за нищо,не че нямам нож и шило за възли ма па до никъде няма да стигне вьжето след 5-6 тегления


                Осмица намокрена и натегната с тон или 3 минава под ножа
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Възли в офройда

                  Темата е полезна, ама съм малко тъп и хич не ги помня възлите.
                  Имам едно доста измислено еластично въже купено за 8лв. от Кауфланд преди около 3 години. За мое и всеобщо учудване съм извадил доста коли с него. Тая зима се изхлузи за първи път и започнаха мъките. Като го завържа с прост възел възел се къса точно на възела, като го заплета по оригиналния начин по който е често се изхлузва. От въжето вече не остана много, че за седмица го късах 5-6 пъти все на възела и сега съм наумил да му ползвам куките с едно друго въже, ама ще го мъча на 2 ката. Та за там ми трябват идеи за възлите. Еластичното въже за теглене няма нищо общо с колана, първо пази(няма удар), второ вади. Голям мерак имам да си купя 4-5м. истинско въже за в колата, но не намирам нищо което да е на нормална цена и да не е много обемно, не ми трябва за джип, за колата ми трябва и там покрай многото глупости няма място и за обемно въже.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Възли в офройда

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Искам с 10м колан да вържеш нещо три метра
                    Или още 1001 неща които с колан не стават.
                    На мен ми се е налагало да ползвам въжета и възли при:
                    -снаждане на скъсано синтетично въже на лебедка-http://www.animatedknots.com/doublefishermans/index.php
                    -ползване на удължаващо въже за лебека(външно)-там се прави двойно ухо на външното удължаващо въже,за което се закача куката на лебедката,ама сега не мога да го намеря.Хитрото тук че че не се самозатяга и не се налага зор за развързване и могат да се направят много такива по дължината на удължаващото въже;моето въже на лебедката е 15м,ама имам още 30 в багажника и така съм бил лебедки на по 45 метра с едно или 2 прекачвания по удължаващото въже без да сменям основната точка на окачване като хахав.
                    -двойна осмица-за дърво,за теглич,за удължител и още за какво ли не
                    -за осигуряване на страничен наклон
                    И общо взето с това се изчерпват възлите, които ми се е налагало да ползвам
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #25
                      От: Възли в офройда

                      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                      Еластичното въже за теглене няма нищо общо с колана, първо пази(няма удар), второ вади.
                      То и колани има - много от отдавна (7-8г) имам такъв колан, дето си седи дежурен в багажника. Поразтегля се примерно 5-10%, и пази теглената тенекия. Преди 2 дена последно теглих на тласъци (сигурно 30-40 тласъка трябваха) доволно окопан над бистрица Chevrolet Кalos. Ако не беше такъв колана сигурно щях да го изкарвам на части. Няколко седмици преди това поредния закопал се на Витоша пак така.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Възли в офройда

                        Който го интересува, ей тук има анимации на почти всичко кое как се прави. Ама си трябва тренировки-аз с няколко такива въженца си правя възли на работа за успокояване на нервите(ма по някога излизат клупове за бесило....).Иначе в реална обстановка,ако няма достатъчно тренинг почва едно чудене и маене как беше сега....

                        http://www.animatedknots.com/


                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #27
                          От: Възли в офройда

                          Много добър сайт, да. Някъде из дебрите на форума бях качвал АБОК.
                          На мен идеята ми е да обсъдим кой какво ползва реално. Отделно, то не е само теглене. Налага се и товар да се укрепи и какво ли не.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Възли в офройда

                            Много хубава и интересна за мен тема.
                            И понеже на няколко пъти се споменава теглене с удар или засилка - да пусна едно клипче (за който не е гледал подобни) само информативно - не трябва да се прекалява с ударите https://youtu.be/GnVj4XL497c
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #29
                              От: Възли в офройда

                              Е, Филипе, тези са или идиоти, или безхаберници.
                              Като не знаят какво правят, и как се прави-така им се пада.
                              Преди седмица ходих да дърпам алмерата на малкото лапе-закъсало в калта на един импровизиран паркинг. Колегите му се опитали да го дръпнат, ама след наколко опита се уплашили, че ще му строшат бронята, и се отказали.
                              А аз бях със силно изгнилото съни. С колан, който за тези условия си е неразпъваем, демек брой го като стоманено въже.
                              Първи опит за вадене само на дърпане, без тласък-буксувам. Втори опит-с малко тласък, но гледам какво става-тласъка дойде малко, но пък и видях докъде се огъва бронята и какво мърда или се мъчи да се откъсне от колите. Нищо... И на третия опит го изкарах.ю Ама закачени за заводските куки, а не за измислени гъзарски булбарове.
                              И с наблюдение и мисъл.

                              То с мислене всичко се решава, ама най'ш ли колко е трудно да мислиш, баси...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Възли в офройда

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                То с мислене всичко се решава, ама най'ш ли колко е трудно да мислиш, баси...
                                Коле, прав си, но знаеш ли колко хора четат и гледат снимки и клипове от тоя форум, после се окопат нейде по поляните и се почнат едни удари, едно прескачане на въжета от сеирджиите, закачане с разни карабинери дето аз и кучето не бих си вързал с тях...
                                Миналата неделя пробвах лебедката на диското, че едно субаро се беше заровило на бонсови поляни- единия младеж посред дърпането реши да хване въжето (сигурно да помогне на лебедката) другия тръгна да го прескача, ако недай си боже полети това въже и му отнесе макарите първо да го спасявам или да му обяснявам, че няма акъл и така му се пада...
                                По витоша няколко пъти дрифтъри съм вадил от канавките и все ме гледат странно като метна някоя стелка в средата на въжето (че си нямам още торбичка за тая цел).
                                Та нека има и един такъв клип, за начинаещите и амбицирани офройдъри, да си имат едно на ум като теглят и да знаят, че около въжетата не се седи.
                                Яд ме е, че не мога да намеря и една снимка, на излетяла кука от джип и размазала джантата на едно диско, а тук във форума съм я виждал.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X