Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за телевизор с Linux

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за телевизор с Linux

    Здравейте колеги. Спрял съм се на един телевизор PHILIPS 43PUS6162 4K Ultra HD LED но е с операционна система Linux. Някой има ли подобен телевизор със същата ОС и каква е разликата от Андроид-а.?

    • ТЕХНОЛОГИЯ НА ДИСПЛЕЯ : LED TV
    • РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 43.0 "
    • РЕЗОЛЮЦИЯ : 4K ULTRA HD 3840 x 2160
    • ОПРЕСНЯВАНЕ НА КАРТИНАТА : 700 PPI
    • ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА : LINUX
    • SMART TV
    • HDMI : Х3

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7508976_R_Z002A.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:6142196
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Мнение за телевизор с Linux

    По-скоро търговецът се шегува.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за телевизор с Linux

      С кое се шегува?


      Nissan Terrano 2.7 TDi
      ----------------------------
      Нещо което работи - не се пипа!

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за телевизор с Linux

        Що па да не е Линукс? Той и андроидът е Линукс. Има няколко подобни ОС с различни надстройки на линукса.

        Е да де, приложения за него няма да намериш никъде.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за телевизор с Linux

          В магазина не препоръчвали Philips с система Linux


          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за телевизор с Linux

            И аз не препоръчвам Филипс с ОС каквато и да била,просто марката се слави с бъгавост последните няколко години.Като картина са страхотни,амбилайта им също няма аналог,ама дотук.Силно не препоръчвам!

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за телевизор с Linux

              Не ви трябва телевизор Смарт или каквото и де е вградено компютърно. Не прави нищо смислено, а вдига цената, забива, забавя менютата и още доста негативи.
              Слагайте си някакъв външен компютър, дори да е Raspberry Pi...
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за телевизор с Linux

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Не ви трябва телевизор Смарт или каквото и де е вградено компютърно. Не прави нищо смислено, а вдига цената, забива, забавя менютата и още доста негативи.
                Слагайте си някакъв външен компютър, дори да е Raspberry Pi...
                Абсолютно подкрепям, имам ЛГ s WebOS глупава работа, само няма нужда да си усложняваш живота с малинката.
                Вземи някое евтино котайско с amlogic s905 или amlogic s912, плеярче с андроид и бежична клавиатура.

                В нас телевизия се гледа на вечеря и докато си пия биричката, вече гледам само youtube и вибох , има прекрасни канали кеф ти музика , пътешествия , състезания-

                Това ме подсеща да направим тема за Youtube канали
                ето няколко за старт https://www.youtube.com/user/RonBacardi666/featured
                https://www.youtube.com/channel/UCnl...LvZz_hyB92ks1g
                https://www.youtube.com/user/redbull
                тоя е много приятен
                https://www.youtube.com/user/thefoodranger

                Етоя е луд
                https://www.youtube.com/user/mastermilo82
                Последно редактирано от biol; 04-02-18, 12:34.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за телевизор с Linux

                  Не знам какви имате, но основният ни ТВ е ЛГ смарт (модел 2016г) в дневната и всичко върви чудесно на него.
                  Youtube, HBO go, браузър, шерване на екран от телефон, шерване на медия от Windows компютри, сателитната телевизия на Мобилтел. Сигурно и друго би вървяло, но нямам време и идеи какво да тествам.
                  Не знам какво се очаква от един ТВ, но изброеното реагира без да дразни с мудност.

                  Утре почваме монтаж на 65" Смарт Филипси от 2017г и като ги навържем в мрежа, ще кажа колко са Смарт.
                  Не вярвам да са по-умни от LG-то в хола ми, но ако са поне близко, ще се ядосвам. Не може да са с почти 1 000 лв по-евтини при 5 цола по-голям екран и за това да няма причина, извън репутацията и търговията.
                  Човек се учи докато е прост!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за телевизор с Linux

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    По-скоро търговецът се шегува.
                    Доста телевизори с малко повече функции като възпроизвеждане на музика, снимки и видео са с Линукс, за някои от тях има даже модифицирани версии. Изобщо Линукс на телевизорите се използва отпреди да започнат да внедряват "смарт" частта от телефоните с Андроид.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за телевизор с Linux

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Доста телевизори с малко повече функции като възпроизвеждане на музика, снимки и видео са с Линукс, за някои от тях има даже модифицирани версии. Изобщо Линукс на телевизорите се използва отпреди да започнат да внедряват "смарт" частта от телефоните с Андроид.

                      linux все още си е само ядро и без съответните надстроики като примерно android или tizen е напълно безполезен за устройство като телевизор. Ако philips са решили да си правят собствена надстройка - това ще е огромна глупост, предвид пазарния им дял и последициците, споменати от Ясен в #4. В спецификацията на този телевизор думата linux я няма, но пък има съвместимост на миракаста с андроид 4.2 или по-горен. Същевременно един от първите резултати в google за това, какво е philips smart tv води до ето тази статия.
                      Аз продължавам да мисля, че продавачът се шегува.


                      Независимо от това, напълно подкремяп мнения #7 и #8 - с външно устройсво в повечето случаи (но не винаги) губиш удобството на едното дистанционно, но печелиш огромна гъвкавост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за телевизор с Linux

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        linux все още си е само ядро и без съответните надстроики като примерно android или tizen е напълно безполезен за устройство като телевизор. Ако philips са решили да си правят собствена надстройка - това ще е огромна глупост, предвид пазарния им дял и последициците, споменати от Ясен в #4. В спецификацията на този телевизор думата linux я няма, но пък има съвместимост на миракаста с андроид 4.2 или по-горен. Същевременно един от първите резултати в google за това, какво е philips smart tv води до ето тази статия.
                        Аз продължавам да мисля, че продавачът се шегува.


                        Независимо от това, напълно подкремяп мнения #7 и #8 - с външно устройсво в повечето случаи (но не винаги) губиш удобството на едното дистанционно, но печелиш огромна гъвкавост.
                        Нещо много си се объркал. Ядрото е само част от Линукс. Андроид пък e много повече от "настройки" на линукс ядрото. Старият ми телевизор LG е с Линукс и на мен последните 8 години си ми изглежда напълно полезен... а да, той е един от моделите за които има модифициран firmware с няколко игри и 'нам си какво още беше.

                        ПС: Да не говорим, че има телефони с Линукс от доста време. За справка Моторола А780, ако не ме лъже паметта.

                        ПС 2: Ааа, то било "надстройка". Нищо. Пак не е вярно.
                        Последно редактирано от silverfox; 04-02-18, 18:21.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за телевизор с Linux

                          Разбирам горчивината ти от резултатите от предишните ни "спорове" и желанието ти за реванш, но и тук пак ще станеш за смях. Изключително рядко го казвам, но в някои области не си ми в категорията. Дори не си близо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за телевизор с Linux

                            Нищо не си разбрал и е добре, че го казваш рядко, защото егото ти се оказва един от основните доводи, а това не е довод. Чиста чикия си е!
                            Последно редактирано от silverfox; 04-02-18, 20:05.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за телевизор с Linux

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Нещо много си се объркал. Ядрото е само част от Линукс. ...
                              Без да се намесвам в личната ви драма, по същество той е прав. Линукс е ядро и никога не е имал амбицията да е нещо различно от ядро.

                              Това което се ползва по сървърите и персоналните компютри е гну/линукс и е много повече гну, отколкото линукс. Аналогична е картинката с Андроид, Тизен или ucLinux примерно. Има и някои други, няма-няма и някой съчини своя, като ранните опити на Нокия и Моторола.

                              Телевизорът най-вероятно си е чист Андроид 5,6 или 7. Застраховали са се от гугълски алтернативно-джендърни номера като са махнали Гугъл Плей и/или останалата гугълска инфраструктура, заради което нямат право да го наричат Андроид в търговското му представяне. (Това беше допустимо май до Андроид 4)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X