Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с виско муфата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с виско муфата

    Здравейте имам следния проблем с виско муфата на моето XJ 2.5ТD 2001 преди година си го взех и наскоро смених радиатора с нов алуминиев с двоен дебит че стария протече от едното казанче. Не бях обърнал внимание че като запаля двигателя виското се включва веднага и не спира. Явно предишния собственик го е зацепил за да не прегрява. Но ме двазни така а и сега с новия парното ми е много слабо и двигателя не знам дори колко загрява. Моля за помощ как да го върна към фабричнита му работа. Прилагам снимка до колко оспява да загрее на уреда на таблото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toplo.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:6142191

  • #2
    От: Проблем с виско муфата

    Общо взето, виското се връща към "фабрична работа" чрез смяна с ново.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с виско муфата

      А някога термостат сменявал ли си ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с виско муфата

        Да предишния собственик е сменял водната помпа и термостата, имам документ за смяната. аз парно имам но е много по слабо от това на другите ми коли.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с виско муфата

          Първоначално публикуван от circle Преглед на мнение
          Не бях обърнал внимание че като запаля двигателя виското се включва веднага и не спира. Явно предишния собственик го е зацепил за да не прегрява. Прилагам снимка до колко оспява да загрее на уреда на таблото.
          [ATTACH=CONFIG]946601[/ATTACH]
          АЗ нещо не разбрах-как е блокирано "виското"-с болтове,нитове....? Или Вие си мислите ,че е блокирано гледайки таблото...
          Виското се проверява с "пипване".

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с виско муфата

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            АЗ нещо не разбрах-как е блокирано "виското"-с болтове,нитове....? Или Вие си мислите ,че е блокирано гледайки таблото...
            Виското се проверява с "пипване".
            Желателно с навит вестник особено на топла кола. При първоначалното запалване, докато още температурата е в минус, може (на теория) да се задържи перката ако не е блокирана.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с виско муфата

              Първоначално публикуван от circle Преглед на мнение
              Да предишния собственик е сменял водната помпа и термостата, имам документ за смяната. аз парно имам но е много по слабо от това на другите ми коли.
              Май не ми разбра въпроса:

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              А някога термостат сменявал ли си ?
              ... ама ти, и да видиш какъв е.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с виско муфата

                Понякокога това се дължи на дефект в термостата / не може да затваря големия кръг/. Вследствие на това мотора не загрява достатъчно , а парното не топли достатъчно. Най вероятно е това , затова сваляй термостата , виж на студено дали е затворил плътно и после подгряваш вода заедно с термостата и термометър следиш на колко градуса отваря.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с виско муфата

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  Понякокога това се дължи на дефект в термостата ...
                  Не е задължително да е дефектен. В голям сервиз ми бяха свили този номер - сменили термостата с какъвто имали в склада, ама имали такъв, дето отваря на по-ниска температура от оригиналния ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с виско муфата

                    Ебати виското,то не върши почти нищо над скорости от 50 км/ч колко и да е залепено та парно трябва да имаш.

                    Смени си термостата както ти казаха,едно виско студено не може да я държи под температурата на термостата,а тоя трябва да е 65-70 градуса.........а това не е дизел на 60 години.

                    Смятай термостат на около 85,някои и над 90 градуса,при изправен термостат това няма как да сочи там и да нямаш парно па ако ще виското да е с перка от Хьмви.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с виско муфата

                      благодаря сменям термостата и после и виското

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с виско муфата

                        При изгасен мотор ако може да се върти перката значи виското не е блокирано нарочно и би трябвало да си е наред.
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                        Toyota Hilux III

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с виско муфата

                          Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                          При изгасен мотор ако може да се върти перката значи виското не е блокирано нарочно и би трябвало да си е наред.
                          На теория е така.
                          Понеже колегата пуснал темата няма опит и не е запознат с особеностите на "виското" не му предлагаме сам да Я диагностицира.
                          (Вече не помня бройката на новите виско-ментета, които са ми носили за смяна,но не това е темата. Относителен тест може да се направи при използване на пистолет за горещ въздух с контрол върху температурата и прецизен дигитален динамометричен ключ. Има значителна разлика в степента на затягане при 100 градуса между различните "муфи". Ментетата при загряване включват на фрайлауф режим.)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с виско муфата

                            Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v Преглед на мнение
                            При изгасен мотор ако може да се върти перката значи виското не е блокирано нарочно и би трябвало да си е наред.
                            върти се с лекота при изключен двигател.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с виско муфата

                              Ми не е зацепена постоянно и следващия тест е пак толкова лесен - на загрял мотор когато трябва да е зацепила гасиш мотора е следиш колко врътки ше направи,превърти ли повече от 4-5 пъти значи е за боклука ..........ма това да е лятото и да загрява та да го чепкаме ми то Февруари и върви студен без парно.

                              Виж си нивото на антифриза,да няма балон след смяна на тоя радиатор и смени термостата да се стоплиш,не ти е виското
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X