Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

    Здравейте колеги,обръщам се към вас за съвет дали може да се отстрани проблем с колата.От няколко месеца започна да тъни масло от тръбата излизаща от интеркулера,поне там виждам че леко се стича и капе върху генератора,което ме притеснява защото по някой път леко пуши от двигателния отсек.При десетина майстори ходих и всеки казва това си е проблем на този двигател,карай смело.Не мисля,че мърлящината е на почит,както че и това си е нормален теч.Бихте ли ми споделили от личен опит как сте отстранили проблема,за да не доливам масло и да не капе върху генератора.Благодаря предварително!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от seagal; 03-02-18, 23:00.

  • #2
    От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

    Никой ли не се е сблъсквал с този проблем,да даде съвет?

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

      Има два основни подхода в тази ситуация. Първия е качествено уплътняване на "възела" и "газ".
      Вторият - търсене на произхода и ремонт или смяна с Garrett.
      Алтернативен-смяна на цялата "единица" .

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

        Би ли пояснил ако може,защото не разбрах предложенията ти!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

          Първоначално публикуван от seagal Преглед на мнение
          .При десетина майстори ходих и всеки казва това си е проблем на този двигател,карай смело.
          Вашият въпрос ме навежда на мисълта ,че правилния подход е да търсите помощ от други майстори,които поне ще ВИ разяснят ситуацията.
          (Може да потърсите и съдействие от механици, които участват във Форума и са близо до Вас.)

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

            Майсторите са видели дебелия, който чака по скоро собственика на возилото, от колкото майстора и затова викат - "карай, те са си така".

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

              Колко масло доливаш колега?

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Майсторите са видели дебелия, който чака по скоро собственика на возилото, от колкото майстора и затова викат - "карай, те са си така".
                Затова написах темата тук,с надежда че някой се е сблъсквал с проблема и ще даде съвет за него.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                  Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
                  Колко масло доливаш колега?
                  Около литър на 5000км грубо казано,не съм си водил статистика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Вашият въпрос ме навежда на мисълта ,че правилния подход е да търсите помощ от други майстори,които поне ще ВИ разяснят ситуацията.
                    (Може да потърсите и съдействие от механици, които участват във Форума и са близо до Вас.)
                    Ами надявах се,че във форума може някой да се е сблъсквал с това и да даде съвет,а за майстори,в малкия ми град няма много такива,затова реших във форума да напиша и да попитам,че ми писна да слушам че това ренде са си такива и са боклуци и че съм се прецакал с колата.Омръзна ми да слушам как немското е най-добро и друго не трябва да се кара.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                      Първоначално публикуван от seagal Преглед на мнение
                      Затова написах темата тук,с надежда че някой се е сблъсквал с проблема и ще даде съвет за него.
                      Проблема е от лек, до среден и накрая до тежък - ремонт. Лекия е картерна вентилация, леко се и проверява и отстранява, и затова предположих, че е изключена.
                      Следва турбина - също леко се проверява и затова предположих, че и тоя възел е изключен като причина.
                      И накрая е ДВГ - нито на собственика се занимава да дава пари, нито на майстора се занимава ...............
                      И затова вика - "карай".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                        Тоя двигател няма общо с Рено , чист Нисан си е . Страда от турбина , дюзи и помпа. В случая турбината най вероятно е пътник - нова средна част е около 400 лв.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                          Тоя двигател няма общо с Рено , чист Нисан си е . Страда от турбина , дюзи и помпа. В случая турбината най вероятно е пътник - нова средна част е около 400 лв.
                          При покупката преди две години,турбината е ремонтирана основно и е като чисто нова.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Проблема е от лек, до среден и накрая до тежък - ремонт. Лекия е картерна вентилация, леко се и проверява и отстранява, и затова предположих, че е изключена.
                            Следва турбина - също леко се проверява и затова предположих, че и тоя възел е изключен като причина.
                            И накрая е ДВГ - нито на собственика се занимава да дава пари, нито на майстора се занимава ...............
                            И затова вика - "карай".
                            На собственика не е до парите изобщо,а до качествено обслужване,но за жалост прекалено много некомпетентни хора се навъдиха и се правят на майстори,така че не смятам че проблема е от мен.Ако не ми дремеше,дори нямаше да си правя труда да питам във форума.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за проблем с Nissan X-Trail 2.2 DCI 136ps

                              Аз ремонтирана основно турбина точно на тоя двигател съм виждал да роди за 11000 км. и една година. След замяна на средната част / не ремонтирана у нас/ купена от нета си бръмча още 50к докато не роди помпата и дюзите. Иначе желязото е здраво. Тия дюзи Денсо никой у нас не ще да ги погледне , та решението беше рециклирани от Англия. За помпата не знам какво стана.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X