Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива проблем с чистачки и парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада нива проблем с чистачки и парно

    Здравейте, от няколко месеца разполагам с една Нива 1.6 карбуратор с която си върша работа по село. Та сега по въпроса, от както я взех няма чистачки и парно и проблема е в това, че гори бушона. И ми е интересно нормално ли е двата компонента да са на един бушон. Слагам нов бушон и при еднократно пускане на чистачки или парното бушона вече е изгорял, или слагам нов и като запаля колата дори и без да пускам нищо гори. Мен ме съмнява, че някъде дава нещо на късо, но до сега съм гледал няколко пъти и никъде не виждам да има проблеми. Въпроса ми е някой може ли да даде идея от какво може да е и дали се е сблъсквал с подобен проблем.

  • #2
    От: Лада нива проблем с чистачки и парно

    Първоначално публикуван от krkenzi Преглед на мнение
    Здравейте, от няколко месеца разполагам с една Нива 1.6 карбуратор с която си върша работа по село. Та сега по въпроса, от както я взех няма чистачки и парно и проблема е в това, че гори бушона. И ми е интересно нормално ли е двата компонента да са на един бушон. Слагам нов бушон и при еднократно пускане на чистачки или парното бушона вече е изгорял, или слагам нов и като запаля колата дори и без да пускам нищо гори. Мен ме съмнява, че някъде дава нещо на късо, но до сега съм гледал няколко пъти и никъде не виждам да има проблеми. Въпроса ми е някой може ли да даде идея от какво може да е и дали се е сблъсквал с подобен проблем.
    Мога да дам координати на жичкаджия от Враца.Проблемите с токовете не са шега работа

    Коментар


    • #3
      От: Лада нива проблем с чистачки и парно

      http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...-vaz-2121.html
      Ето ти схема! Почваш от началото /гнездото на бушоните/ до моторчето на чистачките и мериш.
      Като свършиш си готов жичкаджия!!!
      Някой преди теб се е правил на магьосник и ето го резултата. После Нивата била скапана!

      Коментар


      • #4
        От: Лада нива проблем с чистачки и парно

        Варианта с жичкаджията от Враца отпада, понеже колата се кара само на село и не е изрядна да се движи по пътната мрежа. Ел. схемата за момента ще ми е най-удачния вариант, аз и преди бях търсил, но до колкото си спомня това което бях намерил нещо не съвпадаше с ел. инсталацията при мен. Утре ще погледна и сравня да видя дали тази ще ми свърши работа.

        Коментар


        • #5
          От: Лада нива проблем с чистачки и парно

          На първо време изключи от буксата моторчето на чистачките и виж дали гори бушона.Хората имат навик да имат подръчен парцал в коша на тези автомобили и едно от удобните на пръв поглед места е това около моторчето.При задействане на чистачките рамото от редуктора намотава парцала до степен блокаж, мотора претоварва и гори бушон.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Лада нива проблем с чистачки и парно

            Това с изключването на моторчето съм го правил, но не е от там проблема, а и както казах по- горе бушона гори дори без да пускам парното или чистачките, ами дори просто само като запаля колата. Затова и ме навежда на мисълта, че най- вероятно окъсява някъде.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X