Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

    Чета в нета че , в случай на студен старт при необичайно ниски температури и не достатъчен ток на АКУ се пуска във всяка клетка по един аспирин.

    Аспирина взаймодействал със киселината при което акумулатора се чувствал като да е дръпнал една енергийна напитка.

    Чета го това и се чудя ако и да е вярно това чудо и помогне после дали този акумулатор ще е ли със всичкия си ? Или става пътник към вторични.

    Винаги карам със акумулатори в добро здраве и дори и на пътник акумулатор не бих си играл с това баене особенно в описания по горе кучи студ но знае ли човек ....

    В годините на прехода ми се е налагало да ползвам какви ли не Фокуси за да вживявам всяка сутрин жестоко вкочанясалата от студ баба Ифа W 50 L, като в една доста критична и студена зимна сутрин след използване на предварително подготвения от мен жокер Електрическо подгряване което беше изгоряло през ноща поради липса старт спрей успях да запаля с марков дезодорант от тоалетката на жената.

    Та че, нека някой колега на ти с химията да обясни това с аспирина в акумулатора моля !
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

    Звучи като партенка.

    Коментар


    • #3
      От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

      Повишава гъстотата?
      Но какво от това - разпаднали се плочи как ще оправиш.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Повишава гъстотата?
        Но какво от това - разпаднали се плочи как ще оправиш.
        Не говоря за третиране на акумулатор тотална щета а за такъв който просто е в екстремна студена среда и му трябва активатор като амоняк на припаднал.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

          Както казва моя майстор - “Ко? Не!”

          Я му ръгни малко Виагра да видим дали ще врътка повече!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

            Аспирина съдържа ацетилсалицилова киселина и някакво там нишесте за пълнител . Как ще взаимодейства това със сярната киселина в акумолатора да кажат химиците . Обикновено такива експерименти са малко взривоопасни защото при процесите на заряд се отделя и водород .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Както казва моя майстор - “Ко? Не!”
              То и аз така си мисля , ама химията не ми е хоби и реших да предложа за Разбиване този Мит.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                На *болния* освен аспиринче му трябва и топлинка ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3146.jpg
Прегледи:2
Размер:563.1 КБ
ID:5780172
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                  На *болния* освен аспиринче му трябва и топлинка
                  Ако правилно разбирам това е електрическа печка. Защо, по дяволите като има ток не си вземат устройство дето дава ток за развъртане? Стартерно устройство ли как се казваше, дава 12 волта няколко стотин ампера.

                  Коментар


                  • #10
                    От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Аспирина съдържа ацетилсалицилова киселина и някакво там нишесте за пълнител . Как ще взаимодейства това със сярната киселина в акумолатора да кажат химиците . Обикновено такива експерименти са малко взривоопасни защото при процесите на заряд се отделя и водород .
                    Ацетилсалициловата киселина не взаимодейства никак. Ще и трябват часове да се разтвори така че все тая. Някой от пълнителите може да отрови акумулатора обаче.

                    Електролитът и активната маса на плочите се произвеждат с впечатляваща чистота по отношение на някои замърсители. Хапчетата - също, ама по отношение на други замърсители. Примерно 1мг желязо в аспирина няма да навреди на никого, но са смъртна присъда за оловен акумулатор.

                    И накратко - не правете това с акумулатор от който очаквате нещо повече от 10лв на вторичните.

                    Коментар


                    • #11
                      От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                      Да ,едно време съм го чул от първите си автомонтьорски наставници майстори.Става за съживяване на некаран дълго време акумулатор с непрекъснати клетки,но е временно ,за момент и после ,НОВ!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                        Голям майтап е.
                        Някои казват, че и шарена сол помага!

                        Коментар


                        • #13
                          От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                          Подгряване съм чувал да се прави на маслото-имаше разни съветски курници, които имаха удебелено място на картера-да насочиш там бензиновата лампа.
                          За акумулатор обаче...все си мисля, че стигне ли се до там да трябва да го грееш с печка...той болния не е за доктор, а за поп...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                            Чакай са да ви кажа защо грея акумулатора...беше ми се скапал стартера и от студа направо гълташе тока без да върши работа. Та като го стоплих и успях да запаля и стигнах до майстора.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: И на акумулатора Аспирина помагал !?!? това майтап ли е ?

                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              Чакай са да ви кажа защо грея акумулатора...беше ми се скапал стартера и от студа направо гълташе тока без да върши работа. Та като го стоплих и успях да запаля и стигнах до майстора.
                              Преди време се коментираше тук и за вино в акумулатора.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X