Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

    Здравейте колеги какво масло можете да препоръчате за въпросния джип и какъв да е вискозитета? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.



    Bardahl - TECHNOS C60 EXCEED 5W40

    Коментар


    • #3
      От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

      Ми аз лично слагам Total Quartz 5w30 - май е най-евтината пълна синтетика

      Коментар


      • #4
        От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

        На пълните синтетики пише 100%.

        Освен това Cherokee 2.8 CRD KJ 2006 е проектиран да се смазва с висок HTHS вискозитет 0w40 5w40
        и намалени нива на съдържание на фосфор, сяра и сулфатна пепел.
        Последно редактирано от kinex; 02-02-18, 14:05.

        Коментар


        • #5
          От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

          Аз карам с Shell Hellix Ultra 5W-40 Diesel. Маслото е чудесно:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shell-helix-diesel-ultra-5w40-4l-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5780133

          5W-30 е прекалено тънко масло за дизеловия двигател при работна температура. Не го ползвайте!
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

            В нашия сервиз им сипваме Tutella 05W30 на Petronas и още нямаме проблем с двигателите.И това години преди да почна там.
            Маслото е 05W 30 и в зависимост от продавача си правете сервизните настройки , ако можете.Ако не можете - сипете правилното.
            пп Продавача , ако знае производителя.
            Последно редактирано от jeko47; 02-02-18, 19:20.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Аз карам с Shell Hellix Ultra 5W-40 Diesel. Маслото е чудесно:

              [ATTACH=CONFIG]946443[/ATTACH]

              5W-30 е прекалено тънко масло за дизеловия двигател при работна температура. Не го ползвайте!
              Последното изречение не е на място.
              Нито моторът е високооборотен , нито работните му температури са високи.
              И с двата вида масла , ако са истински проблеми няма да има.
              За "тънкото и дебелото" масло мисля че имахме теми...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                Зависи дали пробега е над или под 100 000 km.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  В нашия сервиз им сипваме Tutella 05W30 на Petronas и още нямаме проблем с двигателите.И това години преди да почна там.
                  Маслото е 05W 30 и в зависимост от продавача си правете сервизните настройки , ако можете.Ако не можете - сипете правилното.
                  пп Продавача , ако знае производителя.
                  Не вашия сервиз или производителя на маслото, определят вискозитета, състава и сервизния интервал.
                  Производителя на двигателя определя какво трябва да е маслото.
                  Или може би бъркаш 2.8 CRD ENR до 2008 със 2.8 CRD ENS след 2008.
                  Двата двигателя нямат много общо.
                  0w30 5w30 C3 e маслото което производителя НА ДВИГАТЕЛЯ препоръчва за модела след 2008г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Зависи дали пробега е над или под 100 000 km.
                    Щото след 100 000км отворите на хидравличните повдигачи се раширяват, или кво?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                      В моето сервизно ръководство пише 0w40 Mobil 1 или 10w40 европейско производство.
                      Пробвах с мобила и не ми хареса. Пробвах и с 5w30 на Петронас. Двигателя звучи различно - звъни като камбана.
                      Вече 2.5 години го карам с RedLine 0W40 и съм много доволен. Цената му е като на мобила,но се намира трудно у нас.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Щото след 100 000км отворите на хидравличните повдигачи се раширяват, или кво?
                        А и ти погледни в темата.Нема как 2006 ( па и под) да е този от 2008 , щом има разлика според теб.
                        И нашият сервиз представлява марката , та не мога да си правя волни изказвания , или да сипвам на усет.
                        На чичо доктор не му се впрегай - ще му отвориме една неврологична тема и ще му обясняваме.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          И нашият сервиз представлява марката , та не мога да си правя волни изказвания , или да сипвам на усет.
                          Айде обясни тогава на многоуважаваната и компетентна публика, как установихте че, с Tutella 5W30 на Petronas двигателя 2.8 CRD ENR до 2008 няма проблем.
                          Всъщност за вас какво е проблем. Да претрака докато го вадите от сервиза или ... ?
                          Основната функция на маслото е да охлажда двигателя.
                          Три основни показателя. Изпускателната система - кучетата я яли.
                          1. Температура на маслото при натоварване - датчик температура масло
                          2. Вискозитет - датчик налягане масло
                          3. Смазване - мери се на дино.
                          Колко от трите направихте за да не си правиш волни изказвания.
                          Нито едно не сте направили. Ако бяхте направили поне първото, щеше да знаеш че работната температура на маслото при 2.8 CRD ENR е 150-180 градуса при перфектна охладителна система. При състезателни натоварвания спокойно може да се кара с 5w50.

                          Коя тема да прочета, като още не съм я написал.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                            Казвам само по нашата. Взехме я на 86 000 km и до „пълнолетие" трябваше да сменяме маслото с някакво скъпо. После настъпи промяна в цифровия код, нещо като 10W40, и цената.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

                              Моето има всички фактури за смяна на масла от бебе, като в Италия е обслужвано само в оторизиран сервиз и винаги с Castrol Magnatec Diesel 10W40. Продължавам да обслужвам със същото. Помня, че в началото се усъмних и проверявах, дали спецификациите на маслото съответстват с препоръчаните, и че всичко беше наред.

                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X