Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
    Въпреки че , никак не ми се щеше да ползвам предавка май ше се наложи да премина на този вариант..
    При повишаваща предавка Х4 и масата на центрофугата, моторът ще се развърта дълго, което е почти късо съединение за намотките. В такива случаи се използва мотор 380/660 V и пускател звезда/триъгълник. Или инвертор

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

      Какво е предназначението на тази центрофуга?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        При повишаваща предавка Х4 и масата на центрофугата, моторът ще се развърта дълго, което е почти късо съединение за намотките. В такива случаи се използва мотор 380/660 V и пускател звезда/триъгълник. Или инвертор[emoji2]
        То и затова се слага фрикционен съединител [emoji4]
        Както на мазутните корабни сепаратори примерно.
        Изобщо центрофуга да се пуска инверторно и да увеличава оборотите на мотор е тотална глупост!
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Изобщо центрофуга да се пуска инверторно и да увеличава оборотите на мотор е тотална глупост!
          Е, ти пък си много краен Ако моторът е 3000об. има смисъл. Но каквото има нали.
          В промишлените задвижвания вече всичко е с инвертори, на повечето места е много полезно

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

            Понеже сме вече 21 век, инверторът в 99.9% от случаите е по-удачно решение от фрикционен съединител, ремъчна предавка и тн

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

              Понеже нещата с бавно оборотния двигател се усложниха намерих друг по-подходящ които е на 380 волта и 3000 оборота.

              Сега вече трябва да стане без затруднения.
              Последно редактирано от Николай Колев; 02-02-18, 11:57.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Понеже сме вече 21 век, инверторът в 99.9% от случаите е по-удачно решение от фрикционен съединител, ремъчна предавка и тн
                Където се иска надеждност се избягват инверторите
                Иначе тръгва едно ходене по мъките ама охлаждане ама радиатори ама вентилатори ама филтри и ако пропуснеш известно време хоп изгорел инвертора.
                В тоя филм съм отдавна на място където има към 200 мотора с различен калибър инвертори ама са сложени там за икономии и плавна регулация на въздушния поток във вентилационна система.
                Пак казвам поставяне на инвертор за центрофуга която се иска да се развърти и да не спира или намаля е глупост.

                А и аз съм 100% убеден че ако види цена на един инвертор и веднага ще сложи ремъка


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  ........
                  А и аз съм 100% убеден че ако види цена на един инвертор и веднага ще сложи ремъка
                  Цитат:
                  1,5 КW монофазно захранване, серия МИНИ. - 220лв

                  И това е за нов.
                  Намират се и на половин цена .. И по-малко .. ако са с по-малка мощност.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    ...А и аз съм 100% убеден че ако види цена на един инвертор и веднага ще сложи ремъка
                    Заглеждайки проекта, не мисля че е недопустимо да се използва инвертор втора употреба. А там далеч не е толкова драматично.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Заглеждайки проекта, не мисля че е недопустимо да се използва инвертор втора употреба. А там далеч не е толкова драматично.
                      Имам наличен инвертор от друг проект 0,75 KW/400V закупен втора употреба за 120 лева.

                      Трябва ми още един ако някой има подобен или малко по-мощен с трифазно или монофазно захранване бих го взел.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за управление на трифазен ел.двигател с честотен инвертор

                        Има и софтстартери за плавно пускане и спиране на ел .двигатели - http://www.engineering-review.bg/bg/...gateli/2/1072/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X