Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

    Ще ми се да споделим опит, че аз нямам никакъв, но се вкарах в филма: "строеж на гола поляна",

  • #2
    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

    Те ти, те ти още и те ти и още нещо интересно.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

      Никакъв личен опит ли няма, наоколо?

      Коментар


      • #4
        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

        В посочените от Джоу теми има писано , някакви конкретни въпроси ?

        Коментар


        • #5
          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

          Приятел строи къща в момента от гола поляна.
          Миналата седмица си говорихме точно по този въпрос.
          Канализация в квартала няма.
          По проект има изгребна яма 12 кубика, 25 см дебели стени, хидроизолация. Общо взето е едим малък букнер.
          Направена по всички правила му струва колкото пречиствателна станция.
          Общината обаче го натиска за яма и не признават проект с причиствател.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

            Не знам защо , странна логика на общината

            Коментар


            • #7
              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

              Имай пред вид, че пречистената вода трябва да се заусти някъде, защото аз преди време този елемент го пропуснах.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                Не е до общината-така пише в закона. Слагаш каквито искаш пречистватели и биореактори, но водата от тях трябва да се отвежда във водоплътна изгребна яма. И неможе да се зауства в близкото дере без специално разрешение, което се издава след някакви проби от водата какво съдържа и т.н.
                Изгребната яма не е нужно да е от бетон. Има пластмасови контейнери, които се заравят в земята. Цената им обаче у нас не се различава особено от тази на бетоновата яма.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ще ми се да споделим опит, че аз нямам никакъв, но се вкарах в филма: "строеж на гола поляна",
                  Къде това бре Пенчо, къде си застроил ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Къде това бре Пенчо, къде си застроил ?
                    Нови хан.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ... Изгребната яма не е нужно да е от бетон. Има пластмасови контейнери, които се заравят в земята. Цената им обаче у нас не се различава особено от тази на бетоновата яма.
                      А бе, не е съвсем така. Ориентировъчна цена, която обаждат за една бетонна яма за еднофамилна къща, е от порядъка на 4 -5,000 лв. При това трябва да имаш предвид времето, което ще е необходимо за изпълнението на бетонната - армировка, кофражи, леене на бетона на етапи с изчакване за набиране на якост ...

                      При пластмасовите контейнери, общо взето, след изкопа директно поставяш вътре контейнера и си готов да засипваш.

                      При всички варианти обаче отвеждането на отпадните води, били те и пречистени в някаква степен, е проблем. В зависимост от конкретните условия може да е много голям проблем. Ако в къщата се живее постоянно, една изгребна яма ще трябва да се изпразва всеки месец ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-03-18, 08:18.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                        В зависимост от почвата понякога се налага да се прави бетонна основа и на пласмасовите контейнери .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                          Двама приятели ползват пречиствателни станции за къщите си (май - чешки станции)...
                          По техни думи - нямат никакъв проблем с отпадната вода - излиза чиста, бистра и без мирис. Поливат си райграса и доматите с нея
                          Веднъж на година-две спирали станцията и почиствали контейнера - около 2 кофи суха/твърда утайка...
                          Живеят в тези къщи постоянно поне по едно семейство...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                            Попитах 100 човека и накратко е голям проблем , ако няма дере , или рекичка наблизо .За попивна яма се изисква и хидрогеоложко мнение за наличие на кладенци наблизо и т.н. . Всичко минава през ,,Басейнова дирекция " , която издава разрешително за заустване и после се контролира от РИОС .За всичко това трябва да имаш проект ( до 2 000 лв. ) .Ако дерето /рекичката е далече и проект от ВиК специалист и разрешителни от съседите да мине тръбата . Очаквам да ме насочат към човек , който разбира от тези процедури и би се заел в района на София и , ако имаш желание , ще дам връзка , защото за мен най- правилното е да се запознае такъв човек със ситуацията и тогава да се вземе окончателно решение .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                              Аз съм с пречиствателна станция. Мога да дам подробности.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X