Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Хихихихихи.....

    Разсмя ме жестоко.
    Компютъра е обикновен таймер и става от тези за в контакта.
    Настройките са на око да бълбука отвсякъде.
    Помпата е обикновен китайски компресор.
    Проблема на чешките като моята е цената - за 6 души е 7-8к лева.

    За 4 години един път се скапа таймера от токов удар и го сменихме временно с такъв за в контакта докато дойдат от София и го сменят.
    На времето гледах някакви по-сложни и оттам направих такава асоциация . Помня , че се настройваше режима на работа в зависимост от бр. живущи . Може би беше като това :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled2.png
Прегледи:1
Размер:416.9 КБ
ID:5783895

    Коментар


    • #47
      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

      Здравейте, от доста време не е писано в темата, но ще може ли малко инфо.
      Конкретно ме интересува узаконяването при нов строеж на пречиствателната станция. Обикновено по проект са с изгребна яма, но има ли някой узаконил пречиствателна станция и дали идват на проверка от общината и да видят дали наистина има изгребна яма?

      Коментар


      • #48
        И на мен ми дойде до джоба тази тема..... тъй като е вила, без постоянно живеещи, се чудя какъв бюджетен вариант да избера........... някой с впечатления от словенските РОТО?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Извиянявай, но как ще държиш "културата" жива?
          Както казваше една преподавателка в университета, актувната утайка ще гладува, докато няма кой да я храни.
          Обезателно спомени това на фирмите, които ще предложат оферти.
          Предполагам готовите решения си идват със "закваска", но мога да издам един чалъм:
          Чувал съм че доста хора ходят за "мая" (да не се бърка с Мая М.) до Кубратово, кудето третират отпадните дови на столицата, та ако някой е изпуснал края и не му работи инсталацията, може да се пробва- може и да му дадат. Представям си хора с кофи и ремаркета и на портала човека сипва с една лопатка
          Трябва да се има в предвид че "стартирането" на биореактор не е от днес за утре и тук идва на помощ "работилата утайка".
          Като цяло, трябва да се формира цяла хранителна верига, за да работи правилно.

          Относно управлението на контролера, предполагам логиката може да използва вход от водомера. ДАтчик на хол, който да брои импулси ида ги подава на нещо, което да ги анализира и съставя план за действие.
          Тоест, ако има консумация на вода - тогава може да се очаква повече маретиал, и компресора се включва по-често, ако няма - само за поддържане на даден минимален дебит (1-2-3 часа на денонощие).

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          точно, че няма как и продавача беше достатъчно честен да го спомене. трябвало да се захранват всяка седмица, ако не се живее или направо да се източи контейнера за периода на неползване - примерно през зимата

        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          Съмнявам се че трябва да се източва контейнера докато не се ползва.

          Кой ще държи стените да не се съберат в контейнера ?

          Спира се, точат се боклуците и веднага се пълни с прясна вода - така може да стои изключено неограничено време.

      • #49
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ..... тъй като е вила, без постоянно живеещи, ...
        Ако става въпрос за аеробните малки пречиствателни станции, доколкото разбрах, за тях такъв режим е малко нещо проблемен. По-сложните имат някакви режими "ваканция" ама излезе, че трябва нонстоп да се джурка. Без оглед на това дали някой живее там или не.
        Поне това ми беше казано от търговец на немски такива.

        По-бюджетните не знам дали изобщо имат вариант за такъв режим.


        Отделен въпрос е какво се случва с тези станции на места, където елзахранването може да не е качествено и да прекъсва за повече или по-малко време.
        Представям си, че особено весело би било при прекъсване на захранването в период, когато имотът се използва и станцията има какво да пречиства. Предвид малкия обем на такива гюмове ...




        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          да, за тях става дума, но 4000лв. е най-евтината и то с бг компоненти, словенската е 4600.
          май ще се ориентирам към анаеробна с утайник и попивно поле за водата.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X