Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Ами за това търся колега около София!

    За сега основно се включват колеги отр Варна и Русе.]

    Там изискванията явно са други.
    Понеже се разпознах, да внеса известно уточнение:

    Аз не съм с пречиствателна станция, а с изгребна яма. Нищо не съм узаконявал, по простата причина че на същото място беше попивна яма, никога неузаконявана и създала сериозни проблеми след тридесетина години ползване. Пропадна, а е близо до къщата. Това наложи там да се направи варел от бетон и да се абонираме за г@вновоза. Къщата е строена 80-81-ва и тогава такива изисквания или нямаше, или никой не ги спазваше. Целият квартал е на попивни ями, има един наскоро задомен тук с пречиствателна. Аз също имам още две попивни в двора - едната е старата външна тоалетна, около 8 метра дълбока и строена преди 50-60 години.

    Коментар


    • #32
      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

      Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
      Попитах 100 човека и накратко е голям проблем , ако няма дере , или рекичка наблизо .За попивна яма се изисква и хидрогеоложко мнение за наличие на кладенци наблизо и т.н. . Всичко минава през ,,Басейнова дирекция " , която издава разрешително за заустване и после се контролира от РИОС .За всичко това трябва да имаш проект ( до 2 000 лв. ) .Ако дерето /рекичката е далече и проект от ВиК специалист и разрешителни от съседите да мине тръбата . Очаквам да ме насочат към човек , който разбира от тези процедури и би се заел в района на София и , ако имаш желание , ще дам връзка , защото за мен най- правилното е да се запознае такъв човек със ситуацията и тогава да се вземе окончателно решение .
      Предложих Туй е по закон , според човек ,който се занимава с такива работи .

      Коментар


      • #33
        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Не мога да повярвам, че наоколо няма колега, дето да сподели мнение от първа ръка!
        Бирата, ракията и мезето ще е на корем.
        Половин Нови Хан няма канализация.Що не разпиташ комшиите?Пий кафе до магазина на Венчето,хапни в Свещите,биричка в Попското...Новоханци са башка...ама са хора.
        Последно редактирано от Krelion; 14-03-18, 22:44.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #34
          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Не мога да повярвам, че наоколо няма колега, дето да сподели мнение от първа ръка!
          Бирата, ракията и мезето ще е на корем.
          Аз съм с пречиствателна станция, по горе споделих. От София съм. Еднофамилна къща се обслужва от нея. Чешка е като производство, имам координати. За 10-12 годишно ползване нямам проблеми. Копае се дупка 1,5/1,5/2, бетонира се основата, слага се, аз излях бетон и отстрани. Чисти се твърд отпадък веднъж годишно. Има въздушен компресор, който стои в къщи на закрито и с тръба вкарва постоянно въздух за аеробното разграждане. Изходната вода става за поливане. Т. хартия си я хвърляме в нея, не е проблем. Не се сипват дрожди и прочие. Това е, питай ако нещо съм изпуснал.

          Коментар


          • #35
            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Аз съм с пречиствателна станция, по горе споделих. От София съм. Еднофамилна къща се обслужва от нея. Чешка е като производство, имам координати. За 10-12 годишно ползване нямам проблеми. Копае се дупка 1,5/1,5/2, бетонира се основата, слага се, аз излях бетон и отстрани. Чисти се твърд отпадък веднъж годишно. Има въздушен компресор, който стои в къщи на закрито и с тръба вкарва постоянно въздух за аеробното разграждане. Изходната вода става за поливане. Т. хартия си я хвърляме в нея, не е проблем. Не се сипват дрожди и прочие. Това е, питай ако нещо съм изпуснал.
            Благодаря! Ще те търся за съвет, като му дойде времето....

            Коментар


            • #36
              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

              Ползвам това от снимката и съм доволен - евтино , лесно и бързо за изработка и монтаж . Най скъпото е бидона 3 м3 по спомен към 1000лв .
              От 3 години се ползва постоянно от 2 души с вс. екстри - миялна , пералня , баня ( вана ). Миналата година правих ревизия за "твърд" материал - е няма нищо по дъното - сопата удря само на пластмаса .
              Чат пат пускам дрожди през тоалетната и банята .


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:97.2 КБ
ID:5783827

              Коментар


              • #37
                От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                Ползвам това от снимката ...
                На това от снимката, както и за други варианти, проблемът му е къде отива водата след бидона. Ако имаш свободна площ за попивно поле и почвата е подходяща - супер, ако нямаш ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                  5 х 5 е полето , 3м от улицата и 5 от комшията отдолу , като цяло 10 х 5 м е цялата площ. Преди малко погледнах папката за цената - към 1600 е резервоарът ( 3200 л за 4 постоянно живущи ) с някои допълнителни елементи , отделно са ПВЦ тръбите , колена , пясък , чакъл , геотекстилно платно и работа + транспорт , като цяло е нещо като 2.5-3 х. лв. Чешката станция по това време ( 2012) беше към 7 х.лв без работа по монтаж . Но и там има нужда от попивна яма . При Технопласт системата също може да се събира пречистената вода като под пясъка се монтират нарязани ПВЦ тръби с водонепропускливо платно под тях . После гравитачно отвеждане в друг съд по-надолу и т.н . Предимство на чешката система е компактност , недостатък - ел захранване , помпа , компютър , специализирана подръжка.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24102012326.jpg
Прегледи:1
Размер:538.7 КБ
ID:5783856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24102012327.jpg
Прегледи:1
Размер:590.2 КБ
ID:5783857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102012333.jpg
Прегледи:1
Размер:617.8 КБ
ID:5783855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102012336.jpg
Прегледи:1
Размер:547.8 КБ
ID:5783854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102012340.jpg
Прегледи:1
Размер:513.8 КБ
ID:5783853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28102012341.jpg
Прегледи:1
Размер:614.0 КБ
ID:5783852

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                    5 х 5 е полето , 3м от улицата и 5 от комшията отдолу , като цяло 10 х 5 м е цялата площ. ...
                    Точно това имах предвид. Трябва да ги имаш тези квадрати, които не можеш да ги използваш за друго.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                      Предимство на чешката система е компактност , недостатък - ел захранване , помпа , компютър , специализирана подръжка.
                      Хихихихихи.....

                      Разсмя ме жестоко.
                      Компютъра е обикновен таймер и става от тези за в контакта.
                      Настройките са на око да бълбука отвсякъде.
                      Помпата е обикновен китайски компресор.
                      Проблема на чешките като моята е цената - за 6 души е 7-8к лева.

                      За 4 години един път се скапа таймера от токов удар и го сменихме временно с такъв за в контакта докато дойдат от София и го сменят.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                        Точно с чешки са моите приятели - безпроблемна експлоатация вече много години...
                        Нямат проблеми с отпадъчната вода... Райграса и доматито са полети (не става въпрос за селски двор, а за луксозни къщи - едната с басейн и т.н.).
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                          Не знам какви са сега чешките, дали въобще са на същия производител. Моята е монтирана 2006/7 и няма нищо електрическо по нея. За електроника да не говорим. Има един най обикновен компресор, който ми седи в котелното и работи постоянно. С пвц тръба се закарва въздухът до станцията. Това е всичко.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                            Е то лайната са чудесен тор. Не виждам проблем с поливането на доматито може да му пречат химикалите, това ако ще го ядете, на райграса му е през дедовия.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                              Не знам какви са сега чешките, дали въобще са на същия производител. Моята е монтирана 2006/7 и няма нищо електрическо по нея. За електроника да не говорим. Има един най обикновен компресор, който ми седи в котелното и работи постоянно. С пвц тръба се закарва въздухът до станцията. Това е всичко.
                              Ами то и на колегите са такива.... Едната може и да е дори по-стара...
                              А за химикалите - нали затова е 'реактора' - окислява де що има и общо взето излиза чиста техническа вода (т.е. - става за поливане, но не става за пиене)
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща?

                                Моята я инсталирах в едно помещение под къщата, тъй като ме беше шубе от подпочвени води и най-вече от натиск на баира. Та, надявам се скоро да мога да дам ъпдейт и за такъв тип инсталация. В същото помещение е и компресора. Извел съм на двора в попивно поле, отработената вода. Полето го направихме по същият начин, както колегата със снимковия мат`рял, само че е дълга траншея към 10м и дълбока 1.8 с мития чакъл и другите пинизи. Като се постопли и се пренеса вече да живея, ще дам повече инфо, тъй като самата пречиствателна е от друг производител - смятайте не е чешка и не е от Технопласт. Локация - Кокаляне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X