Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болничен и предизвестие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Болничен и предизвестие

    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    По-добре е да имаш остър ум.
    Изборна е местната подсъдност по трудови дела. Ще обЕсниш на адвоката какво искаш и той ще прецени кое ще ти е по-удобно. Или мислиш, че ще минеш сам?
    Мисля ) трябва да е споразумение. Да има нещо за мен, нещо за тях. Сумата за която имам някакво основание вече се доближи до размера на годишната ми заплата....

    Ми чесно, на тях ще им е по-ефтино да ме закопат по обяд в градинката пред министерски съвет, дагое )))) Че и с Берковишкия духов оркестър воглаве. Мислиш, че не си давам сметка? )))
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #47
      От: Болничен и предизвестие

      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
      Мисля ) трябва да е споразумение. ....
      Ти мислиш.
      Не се знае работодателят какво мисли.
      А какво мисли Боголюб, провери преди да го напиеш.
      По този въпрос аз съм дотук.
      Честь имею!
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #48
        От: Болничен и предизвестие

        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
        Ти мислиш.
        Не се знае
        ......
        Честь имею!
        тия ги знам, Даника, не знаех, че давността е 3, а не 5, за което благодаря, спести ми четенето.

        Другото е просто една от хвърлените малки котвички ))) а и може да е полезно за някого....

        10х )))

        Позвольте откланяться, Многоуважаемая Даника ))))
        И Голямо Благодаря за разясняването на принципните положения ) Наистина, искрено и без бъзик )))
        Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 16:51.
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • #49
          От: Болничен и предизвестие

          И да затвърдим опорните точки:
          1./ Кореспонденцията с инспекциите не прекъсва погасителната давност.
          2./ Качен в YouTube клип как се опитваш да се самозапалиш пред офиса на работодателя, ако не ти плати, не е доказателство за отправена покана, годна да прекъсне погасителната давност.
          3./ Изборът на неправилен способ да си реализираш правата, не значи, че не си ги имал, а просто, че си ги прецакал.
          4./ Всеки може, ти също, но козата си сака ... тесен специалист

          Успех!
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #50
            От: Болничен и предизвестие

            Благодарско. ))
            Щес'старая,)) ваш"благ'рдье )))

            Вижте сега, според личното ми мнение - стилът на управление "ако мине" ще спре да работи просто ако стане скъп.
            А ще стане скъп - ако спре да минава... Па дори и с насрещно "ако мине" ....)))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • #51
              От: Болничен и предизвестие

              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
              ...

              Вижте сега, според личното ми мнение - стилът на управление "ако мине" ще спре да работи просто ако стане скъп.
              А ще стане скъп - ако спре да минава... Па дори и с насрещно "ако мине" ....)))
              Важен принцип нещата да се получават. И не само в отношенията работник - работодател.

              Аз съм от другата страна но с бившите си работници продължавам да работя и до днес като с партньори или клиенти. А минаха доста за повече от 25 години. Имам един единствен изгонен за това време и въпреки че въобще не можеше да направи принципна разлика между болт, винт и гайка, такива неприятности ми спретна с инспекцията по труда, че още ми държи.

              Коментар


              • #52
                От: Болничен и предизвестие

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Важен принцип...
                Аз всъщност съм посредата ))))) Не, някои неща ще минат в сметката, водка дето не сме пили - не )))
                Всъщност важното в случката се явяват не неизплатени кинти, а пропуск в издаване "обходен лист" на материално-отчетна длъжност.... в законният 1 месечен срок.
                Ми на мен това ми създава дискомфорт и риск в следващата дейност.
                Пък съм щедър човек, споделям .... )) Щеспострая дискомфорт да получи отсрещната страна и да си плати справедлива цена, за създаденият дискомфорт. )) И то при все, че така или иначе ще трябва да работим ... )))))
                Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 18:53.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #53
                  От: Болничен и предизвестие

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Кольо, има и хипотеза да ти дадат и втора заплата обезщетение съвсем законно, звъни да ти кажа
                  Благодаря за акъла и предложението, но няма нужда.
                  Не искам да доя фирмата, въпреки, че тя ме е доила бая време. Просто аз съм от друго тесто, не съм толкова дребнав, нямам нужда от такива пари. Не, че ще ми се отразят зле, даже напротив, но за мен единственото правилно в живота е да се плаща за свършена работа. Разните врътки за вадене на немъчени пари не са ми по вкуса.
                  Старомоден, неизлечим наивник, може би и романтик, но това е.

                  Още веднъж благодаря де, ззлатен си.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Болничен и предизвестие

                    Неиздаването на документи в срок си е въпрос изцяло за инспекцията. Имам лош спомен от такъв работодател, при втория (и последен в живота ми) опит да работя по трудов договор някъде, в далечната 2003-та година. Трудовата ми книжка почезна някъде и никой не знаеше къде е. Та се наложи да ги посети инспекцията, за да я намерят. Пък то като излязоха едни нерегистрирани договори, едни работници въобще без договори, едни 12-часови смени, дето се водеха 4-часови...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Болничен и предизвестие

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Неиздаването на документи в срок си е въпрос изцяло за инспекцията. Имам лош спомен от такъв работодател, при втория (и последен в живота ми) опит да работя по трудов договор някъде, в далечната 2003-та година. Трудовата ми книжка почезна някъде и никой не знаеше къде е. Та се наложи да ги посети инспекцията, за да я намерят. Пък то като излязоха едни нерегистрирани договори, едни работници въобще без договори, едни 12-часови смени, дето се водеха 4-часови...
                      Вероятно за конкретният обект аз знам какво ще излезе по-добре от всъщност МОЛ-а или собственика на капитала. Имаше там една забавна случка с връчване с обратна разписка през куриерска фирма на документ с дата месец преди фактическото събитие )))))))))))))))

                      "Ако мине" - е, тогава мина ))) с мен не е толкова лесно ...
                      Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 19:19.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Болничен и предизвестие

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Благодаря за акъла и предложението, но няма нужда.
                        Не искам да доя фирмата, въпреки, че тя ме е доила бая време. Просто аз съм от друго тесто, не съм толкова дребнав, нямам нужда от такива пари. Не, че ще ми се отразят зле, даже напротив, но за мен единственото правилно в живота е да се плаща за свършена работа. Разните врътки за вадене на немъчени пари не са ми по вкуса.
                        Старомоден, неизлечим наивник, може би и романтик, но това е.

                        Още веднъж благодаря де, ззлатен си.
                        Коле, не става въпрос за доене, записано си е в кодекса на труда, ако прекратите договора, но с предизвестие от тяхна страна, ти дължат 30 дневно предизвестие. После ако се регистрираш на борсата, но в рамките на един месец не си намериш работа, ти дължат още една заплата. Звънни да ти кажа де.....закон е това, нищо незаконно няма.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #57
                          От: Болничен и предизвестие

                          Разбрах те, ама в моя случай това е неприложимо.
                          Защото първо те няма да ме съкратят, в никакъв случай, да не са луди да изпуснат опитен работник...
                          Второ-както се регистрирам на борсата-така и ще полетят предложения за работа-с моята богата трудова биография... И доколкото знам-ако откажеш три предложения за работа-губиш правото да си при тях(борсата).
                          А три предложения ще ми направят за час и половина.
                          И трето-по закон може и да са длъжни да ми изплатят още една заплата, но в тази фирма законите не важат.
                          Има само един закон-"Шефа така каза".

                          Но имам чувството, че си разбрал погрешно условието-не те ме съкращават с предизвестие, а аз си пускам такова. Напускането е по моя инициатива, че ми писнаха с изискванията си, и с малката си заплата.

                          Демек-уволнявам ги от мен.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Болничен и предизвестие

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Благодаря за акъла и предложението, но няма нужда.
                            Не искам да доя фирмата,
                            Да си упражниш правата по ТК не означава да си доиш бившия (потенциално) работодател, а означава че се възползваш от права и възможности, които закона ти гарантира. И въобще, в трудово-правните взаимоотношения няма място за емоции (по моя личен опит), доколкото (ако) двете страни си изпълняват съвестно взаимоотношенията. Ако някой настъпи мотиката - да си носи последствията. Действа доста дисциплиниращо, най вече за пишман работодатели. Та моя съвет - изстискай сегашния си работодател като лимон, в рамките на закона разбира се. За негово добро е.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Болничен и предизвестие

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              .... За негово добро е.
                              Да, най-малкото да се научат малко граматика. Употребата на предлозите в Българският език примерно, и че ако закъснеят с изпълнение на някой поет ангажимент разликата между "ще се плати ОТ" и "ще се плати НА" струва каквото струва. )))

                              Гагич, стига си се кискал, кажи достатъчно ли е забавно да го мятам ли в този вид? )))


                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              По-добре е да имаш остър ум....
                              Първоначално публикуван от бабата на Агнес Нит в "Carpe Jugulum" от Тери Прачет
                              Ако умът ти сече като бръснач, трябва МНОГО да внимаваш да не се порежеш...
                              Последно редактирано от deyan_h; 08-02-18, 17:21.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X