Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болничен и предизвестие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Болничен и предизвестие

    Кольо,успех и бързо рециклиране-оздравяване!И не цепи басма на никой,на който му се работи ,без работа няма да остане никога ,особено ако си може нещата!Мене ми отхвърлиха една молба ,втората обаче ще е на високо и няма да си я взимам за ликвидиране!Решиш ли, никакво връщане ,смело напред и това !С парите дето ни завличат ,тамян да си купят ,да си кадят душичките черни!Успех! / п.с.не съм суеверен/
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Болничен и предизвестие

      Коле, едни нещо да ти вметна за сметките, които правиш. Ако напуснеш без предизвестие , дължиш размера на пълната заплата.
      Друго, акл имаш медицински проблем , да изпълняваш служебните си задължения, си има процедура , обаче наше лекари се дърпат.
      Аз , оглушавам прогресивно с двете уши.
      Лекаря ми каза никакви вибрации и силен шум, обаче само на думи, отказа да го пише в медицинско и да имам основание за прекратяване на трудовите си отношения.
      Е напуснах си сам.
      И аз си мислех, че няма да си взема последната заплата, ама трябваше да добавя .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #33
        От: Болничен и предизвестие

        Кольо, има и хипотеза да ти дадат и втора заплата обезщетение съвсем законно, звъни да ти кажа
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          От: Болничен и предизвестие

          Я аз да използвам темата за един мъъъничък въпрос .... Ако в УП-то при напускане пише "положен извънреден труд 0 часа..." колко е давността?
          В смисъл - приемете, че служителят би могъл да опита да обоснове претенция за съботи, недели, празници, коледа, нова година етц. за повече от 5 години назад....... Ъъъъ? 10 год, 5 год или по-малко? Хич?
          Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 14:07.
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #35
            От: Болничен и предизвестие

            По принцип, срокът на погасителната давност е 3 години, считано от възникване на основанието за плащане, а не от прекратяването на трудовия договор.
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • #36
              От: Болничен и предизвестие

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              По принцип, срокът на погасителната давност е 3 години, считано от възникване на основанието за плащане, а не от прекратяването на трудовия договор.
              Сиреч ако им пращам писъмце в пондрелник-вторник, то да го броя от ... февруари 2015? или март за всеки случай? или януари, щото заплатата за ян. 2015 е платена 25 февр. 2015 ? ))))))))

              Благодаря, Даника, за 3-те години )) не че нещо, спокойно мога да си позволя консервативно изчисляване от март ))) все пак това писмо ще е леко уведомително, като за начало по мейла, без обратна разписка и с основна цел - приканване към споразумение )))
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #37
                От: Болничен и предизвестие

                Пак по принцип, за да е годна да прекъсне погасителната давност, поканата за плащане трябва да е изрична и конкретна. Например: "Дължите ми Х лв., представляващи възнаграждение за извънреден труд за периода Y, които трябваше да ми платите еди-кога-си и с тази покана си ги искам тутакси" Също така категорично трябва да можеш да докажеш не просто изпращането и, а и получаването и от адресата. Важна е датата на получаването.
                Това са принципни положения за всяка правна система.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #38
                  От: Болничен и предизвестие

                  Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                  Пак по принцип, за да е годна да прекъсне погасителната давност, поканата за плащане трябва да е изрична и конкретна. Например: "Дължите ми Х лв., представляващи възнаграждение за извънреден труд за периода Y, които трябваше да ми платите еди-кога-си и с тази покана си ги искам тутакси" Също така категорично трябва да можеш да докажеш не просто изпращането и, а и получаването и от адресата. Важна е датата на получаването.
                  Това са принципни положения за всяка правна система.
                  Тъй де, ще пусна едно такова пондрелник, ако пак се направят на умрели лисици - вече с обратна на адреса на управление ))) ако не го приемат - чрез инспектората, ама кой? По адрес на работодателя или по адрес на работника или по адрес на обекта? Трите са различни ТДД?
                  Пък после нека обжалват размера на дължимата сума, че аз мога да я сметна само спрямо размера на последната си заплата, де да помня каква е била март '15-та ... и как беше, почивни дни и празници х 1,5?

                  Тва е само част от оформяната претенция, но все пак - една от най-забавните части ))))

                  "И си ги искам тутакси" задължително ли е като юридическо оформяне? Моята идея е по-мека, нещо от сорта " и ако не се споразумеем до две седмици шавитаковамтаковата" ... но пък така и така ужесточавам тона... нищо не пречи да променя текста след две седмици ))
                  Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 15:12.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Болничен и предизвестие

                    Примeрно е of course. Срокът си го преценяваш ти.
                    За конкретика, питай екс-адвоката Боголюб. Аз имам право да посочвам принципни положения, но не и да консултирам.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #40
                      От: Болничен и предизвестие

                      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                      Примeрно е of course. Срокът си го преценяваш ти.
                      За конкретика, питай екс-адвоката Боголюб. Аз имам право да посочвам принципни положения, но не и да консултирам.
                      Разбира се. А и не е консултация щом не ти плащам. Лафмохабет.... Екс Боголюб смятам да го напия на по-късен етап. )))))))) Ако му стиска да се забавлява неистово де, той знае за какво и за кого става въпрос )))) Все пак съм в "списъка на Гагич" от години ... ))
                      Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 15:31.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Болничен и предизвестие

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        ...принципни положения...
                        Въпрос за принципно положение, смятам ще е полезно и на други.

                        Към коя Инспекция по труда се насочва сигнал при възникнал трудово-правен спор.

                        1.) По адрес на управление на работодателя,
                        2.) По постоянен адрес на служителя,
                        или
                        3.) По адрес на обекта?
                        Последно редактирано от deyan_h; 03-02-18, 15:46.
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Болничен и предизвестие

                          С инспекциите се занимават друг вид специалисти. Нека кажат те.
                          От гледна точка на моята специалност, принципният отговор е: Ако работодателят не плаща, сигналът се нарича или "заявление за издаване на заповед за изпълнение" или "искова молба" (въпрос на избор). Институция-адресат - районен съд
                          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                          Коментар


                          • #43
                            От: Болничен и предизвестие

                            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                            ...адресат - районен съд
                            Бегаш по тъча, Даника... Районен съд :

                            1.) По адрес на управление на работодателя,
                            2.) По постоянен адрес на служителя,
                            или
                            3.) По адрес на обекта?


                            Оди кажи после, че немам остри зъбки )))
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Болничен и предизвестие

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение

                              Оди кажи после, че немам остри зъбки )))
                              По-добре е да имаш остър ум.
                              Изборна е местната подсъдност по трудови дела. Ще обЕсниш на адвоката какво искаш и той ще прецени кое ще ти е по-удобно. Или мислиш, че ще минеш сам?
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • #45
                                От: Болничен и предизвестие

                                До софийския им адрес, до регионалния офис по твоя адрес или чрез формата на сайта им-с електронен подпис. Сигнал могат да ти върнат с искане за разни документи, за някаква допълнителна информация, но за неправилно адресиране няма начин. Понеже те са подчинени на министъра, и до него да пишеш, пак ще отиде по компетентност в ГИТ.

                                Съдът е следваща фаза. ГИТ контролира спазванто на трудовото законодателство на самостоятелно основание-за тях няма значение дали работникът е предявил претенции срещу работодателя си в съда или не.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X