Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалване за CHAPPY LB50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запалване за CHAPPY LB50

    Здравейте колеги, за първи път пиша в този раздел,въпреки че имам мотори и карам мотор от 30 години. Та на въпроса, сдобих се със една стара моторетка, такава карах като дете даваха ги по наем при нас 91-92г. и карах бащами (лека му пръс) да ми я взима с неговия паспорт и аз я карах.Бях се влюбил в този мотор и исках да си купя такъв. Та късмета ми се усмихна и вече като голям и аз съм баща, намерих такава в една плевня в едно село. Модела е между 1970 и 1980г. Така я бяха окостили през годините и разни псевдо майстори са се учили на нея, че нямам думи. Имаше страшно много липси. Намерих части в Таиван, Индонезия, Щатите и Кипър, и съм я въстановил в заводски вид. И тука доиде време да я паля, обаче непали искрата я няма и няма, бобината работи пробвах я на друг мотор ( забравих да спомена че мотора работи на 6V) работи, намерих схеми в нета и мисля че съм навързал кабелите както трябва. Забелязах че когато махна лулата и допра кабела на двигателя има савсем малка искра но трябва да е на милиметър допрян, сложа ли свеща вече я няма. Чукчето е настроено добре вярвам в себеси и мисля че добре съм го настроил. След много гледане на снимки забелязах че го няма кондензатора които се намира на плочката ( онова кръглото между намотките) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600[1].jpg
Прегледи:1
Размер:349.8 КБ
ID:6142138 доло под чукчето. Възможно ли е поради това че го няма кондензатора да дава толкова слаба искра почти незабележима. Имам тука една плочка с магнет и с електрино запалване и влиза точно на мястото на оригиналната та се чудя дали ще стане с електроно запалване. Никога не съм правил такова упражнение и незнам даже как се прави. Ако можете да ми дадете някакви идей и как да вържа кабелите на тва електроно и други работи ще трябват ли или само плочката с електроното и намотките. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171103_163802.jpg
Прегледи:1
Размер:254.5 КБ
ID:6142139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171103_163825.jpg
Прегледи:1
Размер:581.7 КБ
ID:6142140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180131_200643.jpg
Прегледи:1
Размер:352.8 КБ
ID:6142141 А това е плочката с електроното което имам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180131_201138.jpg
Прегледи:1
Размер:276.3 КБ
ID:6142142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180131_201144.jpg
Прегледи:1
Размер:247.1 КБ
ID:6142143

  • #2
    От: Запалване за CHAPPY LB50

    Без кондензатор няма да стане , но може да сложиш и от друг мотор. Безконтактно /електронно/ запалване съм монтирал на няколко мотора , включително и четирицилиндрови , и имаха значително подобрение в работата , но на коляновия вал се монтира една метална пластина чрез която датчика подава импулс . Та трябва да видиш на въпросната плочка как сработва датчика , от към коляновия вал или от към маховика.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Запалване за CHAPPY LB50

      Днеска намерих кондензатор които пасва на мястото на оригиналния, смених го сложих всичко по мястото направих центровка и искрата на кабела дойде, не е силна но поне я виждам, но като сложа лулата и свеща и искра няма, смених сигурно 10 лули и свещи и няма и няма искра. Като махна лулата и допра кабела има искра но не да пука силно, а да кажем вижда се и като барна кабела и ритна ме удря тока но търпимо. Как да я усиля тази искра.

      Коментар


      • #4
        От: Запалване за CHAPPY LB50

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Без кондензатор няма да стане , но може да сложиш и от друг мотор. Безконтактно /електронно/ запалване съм монтирал на няколко мотора , включително и четирицилиндрови , и имаха значително подобрение в работата , но на коляновия вал се монтира една метална пластина чрез която датчика подава импулс . Та трябва да видиш на въпросната плочка как сработва датчика , от към коляновия вал или от към маховика.
        Мисля че откъм коляновия вал.

        Коментар


        • #5
          От: Запалване за CHAPPY LB50

          Най-вероятно плочката върви с друг маховик , но така по снимки няма как да преценя дали ще стане.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Запалване за CHAPPY LB50

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Най-вероятно плочката върви с друг маховик , но така по снимки няма как да преценя дали ще стане.
            Имам и маховика към плочката, пасват си перфектно на мястото , все едно от там са излязли. Сега мисля да ги сложа и да пробвам да свържа кабелите. Дали ще трябва обаче някакъв електронен блок незнам.

            Коментар


            • #7
              От: Запалване за CHAPPY LB50

              Ядосах се, намерих чисто нова плочка тази от снимката най горе в Кипар и я поръчах. Сега си търся и бубина да си намеря чисто нова, нова лула и свеш и ако не даде искра и не запали го хвърлям в морето

              Коментар


              • #8
                От: Запалване за CHAPPY LB50

                Е това е най-доброто решение , щом го правиш с мерак , няма да се наложи да го хвърляш в морето.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Запалване за CHAPPY LB50

                  До тука съм дал ( всичко си записвам ) 1800лв. и не мога да му чуя гласа. Човека от който го взех каза, че някаде към 15-20 години не е пален и не си спомня какво му е имало.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запалване за CHAPPY LB50

                    Поръчах и бобина с кабел и лула от Щатите, сега чакаме. Свеща трябва да е B6HS , искам да сложа иридиум но ненамирам с това число.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Запалване за CHAPPY LB50

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Ядосах се, намерих чисто нова плочка тази от снимката най горе в Кипар и я поръчах. Сега си търся и бубина да си намеря чисто нова, нова лула и свеш и ако не даде искра и не запали го хвърлям в морето
                      Е не пълни морето с боклук! Рибарите го правят добре! Щом е вървял пак ще тръгне! само търпение трябва! Успех!
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Запалване за CHAPPY LB50

                        Днеска най накрая успях да навържа инсталацията, след изгоряни 8 бущона. Сега имам фар, габарит, стоп и бибитка. Каде ли не търсих и не мога да намеря два размера крушки. Ако някой може да помогне трябват ми: 6V 5.3W/17W и 6V3W

                        Коментар


                        • #13
                          От: Запалване за CHAPPY LB50

                          Вече имам осветление на километража и светлина за намаляне нивото на маслото, след още 4 изгоряли бушона

                          Коментар


                          • #14
                            От: Запалване за CHAPPY LB50

                            Плочката с чукчето пристигна от Кипар, и е вече монтирана. Сега чакам бобината от Щатите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Запалване за CHAPPY LB50

                              Трябва да намериш къде се пресичат силовите полета на магнета с плочката и със завъртане на плочката да започне да отваря чукчето точно при силовите полета.Дано ме разбра.Тогава тока на свеща е в максимума.В общи линии центроваш магнета към него си ислед това момента на запалване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X