Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 грешка 0108

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 грешка 0108

    На Терано 2 2002 г.2,7 ТДИ на мой познат,от известно време светва и изгасва лампата на check.Днес след диагностика с кламер отчете грешка 0108 F/INJ F/B 2 -датчик за позиция на муфата за количество гориво.Тераното не върви както преди и понякога гасне при изключване от скорост.Някой занимавал ли се е досега с такава грешка и каква е процедурата за отстраняването и.Ако има някакво значение помпата е Бош,а Тераното е чипосано.
    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

  • #2
    От: Терано 2 грешка 0108

    Тази грешка не е ли за умна дюза,при мен излезе веднъж и повече не се е появявала

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2 грешка 0108

      Помпа понатрупала стружки на "подходящите" места. Понякога се позакрепва само с местене на капака (понагласяване на цикловата порция), понякога с разглобяване и почистване. Няма отношение към чипосването.

      Като за начало ако иска да си провери/смени горивния филтър и цедката във входящия болт на помпата. После може и да сипе литър двутактово масло на пълен резервоар. Случва се да се закрепи и само с това.

      Кардиналното решение е разглобяване, почистване, смяна на всички уплътнения, и промиване на цялата горивна система за да не се замърси пак, ако източника на проблемие е външен спрямо помпата.

      Вече втори път ми се случва да виждам и конзола на горивен филтър с липсващо уплътнение. В резултат все едно филтър почти нямаш и всичко достатъчно дребно, което луфта в резбата между конзолата и филтъра не успее да хване, заминава директно към помпата. Нейната пък цедка може също да хване само едри неща. Така малко по малко с годините помпата се износва повече отколкото би трябвало и после започват чуденките защо някои екземпляри започват да въртят тия номера на значително по-малко километри от други такива.
      Последно редактирано от sparkybg; 04-02-18, 14:19.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 грешка 0108

        При мен тази грешка 0108 я има от 2 год. В топло време, лятото се появява при зареждане на гориво, което е по-студено от това в резервоара. През зимата чека светва при отнемане на газта, дори гасне, когато е студено и го изфорсирам и пусна педала на газта. Тази зима направих следния опит, след като изгасна, вкарах маркуча за обратната нафта в едно шише и от шишето в г.фитър. Температурата на горивото се повиши бързо, грешката не се появи(бях я изтрил) и каквото и да правех двигателя не угасна. Това ме кара да мисля, че някое гумено уплътнение се е удървило и помпата не държи налягане (клапана на входящото гориво). Да се стопли времето и ще сменя семеринга и ще видя, какъв ще е резултата.

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 грешка 0108

          Тая грешка се натрупва при неизправност на единствения изцяло електрически механизъм в тая помпа, чието действие не зависи от налягане на горивото. Може леко да зависи от наличието на въздух например, или от температурата, но от налягане просто не го виждам как ще стане - муфата за количеството се позиционида с помощта на електромагнит и отново електромагнитен датчик е обратната връзка за положението и.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 грешка 0108

            Тъй като, проверката на тази клапани не изисква сваляне или разглобяване на ГНП, съм решил да проверя първо тях. Приемайки факта, че температурата на нафтата оказва влияние(по-топла, по-течлива, не гасне, не предизвиква грешка 0108. .).Може ли проблема да се дължи на проблем с температурният датчик в ГНП?

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 грешка 0108

              Какво показва датчика за температура се вижда през живите данни. Не е той - грешката за него е друга.

              Проблема е механичен - стружки и боклуци, евентуално корозия и износване. Клапани в случая не играят - горе вече казах че системата е изцяло електромеханична.

              Температура и наличие на въздух евентуално влияят дотолкова, доколкото механизма чисто механично може да има леко изменение на поведението си при различни температури или наличие на въздух/пяна около него.

              Проблема се решава с разглобяване, почистване и евентуална смяна на износени части, ако има такива. Това обаче може да го свърши помпаджия в час с тия работи.

              Аз не бих си разхвърлял помпата сам току-така, освен ако не съм си купил помпа с цел обучение, въпреки че из нета не е като съвсем да не се намират четива по въпроса, макар и не толкова лесно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2 грешка 0108

                Благодаря за отговорите! Не бих си разглобил помпата сам, ще сваля главата най много, но чакам доставка на кабел, RS232 към USB, че да запиша живи данни преди това. Надявам се коментарите да са полезни и за колегата, започнал темата.

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2 грешка 0108

                  To и главата да свалиш, после с цикловата порция ще имаш приключения докато я нагласиш. Бележи щателно текущото положение на 3 страни на капака, за всеки случай.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2 грешка 0108

                    Благодаря за информацията,вероятно този месец собственика ще успее да намери време да обърне внимание на Тераното,че при него бавно се действа .Ще докладвам след ремонта какъв е бил проблема.
                    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2 грешка 0108

                      Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                      , но чакам доставка на кабел, RS232 към USB, че да запиша живи данни преди това. .
                      Това е най-правилния подход
                      Грамотната диагностика си иска подходящата апаратура.При Нисаните и съответния адаптер.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2 грешка 0108

                        Днес цикловата порция бе понагласена и Тераното тръгна да върви и чека изгасна.По-нататък помпата ще бъде свалена за профилактика,тогава ще кача и снимки.
                        NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
                        ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2 грешка 0108

                          Ако не дава грижи и си върви и харчи нормално, разпарчадосването на помпата никак не е задължително. Обикновено подобрението е временно, обаче.

                          ...макар че като се знам какво съм магаре вероятно въпреки това щях да го направя.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2 грешка 0108

                            Здравейте при мен с кламера показа грешка 0108, а проблема е следния: без подаване на газ почти няма вариант да потегля ( 2,7 тди), когато потеглям и не подам достатъчно газ изгасва и светва чека и няма палене, вадя ключа и след това паля и чека изгасва. Случвало се е да карам по инерция с 40-50 км включвам 4 скорост и угасна. днес ми се случи да карам на втора без газ по равен път при подаване на газ изгасна. Случвало ми се е да работи на място джипа и при въртене на волана да изгасне. Дали само с масло ще се оправи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 2 грешка 0108

                              Пробвай - поне е най-лесно, ама надали.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X