Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 25 от 25

Тема: Поддръжка на кросов мотор

Място
    Харманли
    Публикации
    2,859
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Поддръжка на кросов мотор

За посочения ръст и килограми бих препоръчал Ямаха.
    Всеки от нас има различни изисквания за състоянието в което иска да е мотора му. Има хора които не ги притеснява, че карат някой скрап и други които им трябва всяко конче от двигателя.
    Аз поддръжката я правя така: маслото го сменям според указанията на производителя с възможно най-доброто което има на пазара а останалите неща се опитвам да ги сменям според указанията и мотора да е възможно най-свеж.
    Но! Най-важното условие е колко пари може да отделим за това.
    2010 CRF 250 R

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на sl.daskalov Преглед на публикациите
    Е, и!? В крайна сметка какъв съвет ще дадеш на човека как да си поддържа мотора или само ще дрънкаш общи приказки и ще въвличаш в глупави спорове!?
    Ето аз вече дадох конкретен съвет и държа на него - да поддържа по мануал! А твоя съвет какъв е - да брои резервоарите изгорено гориво, да чака да не може да запали, или да чака да му се яви насън Херлингс или някое друго светило и да му подскаже кое, кога и как!?
    В глупави спорове въвличаш ти. Ако имаше практичен опит с мото кроса , щеше да ти е ясно , че при леко каране , подобен мотор би се карал поне година само със смяна на течности. Докато при професионално каране и поддържане по менуал , не би издържал и едно състезание , то и за това тези мотори претърпяват сериозни промени преди да са годни за пистата , по ходова част , окачване , двигател , охлаждане , .... Както може и да му блокира двигателя пи неразумно каране по асфалт от аматьор , въпреки , че е обслужен по менуал.
    А моят съвет съм го дал , момчето ме попита на л.с. и му отговорих. Но ако все пак реши да си купи точно такъв мотор , бих го посъветвал да си намери човек който да му избере мотора , да го обслужи , и да го поддържа спрямо неговото каране. Състезателните мотори се поддържат от механици или поне от хора с достатъчно опит. Те имат способността да виждат и правят много неща които не ги пише в менуала. Както и състезателните мотори се карат от състезатели на състезателни писти. За аматьори като теб и мен си има туристически мотори , и се обслужват по менуал , стига да се ползват по предназначение.

Място
    Sandanski
    Публикации
    3,648
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на motor_men Преглед на публикациите
    В глупави спорове въвличаш ти. Ако имаше практичен опит с мото кроса , щеше да ти е ясно , че при леко каране , подобен мотор би се карал поне година само със смяна на течности. Докато при професионално каране и поддържане по менуал , не би издържал и едно състезание , то и за това тези мотори претърпяват сериозни промени преди да са годни за пистата , по ходова част , окачване , двигател , охлаждане , .... Както може и да му блокира двигателя пи неразумно каране по асфалт от аматьор , въпреки , че е обслужен по менуал.
    А моят съвет съм го дал , момчето ме попита на л.с. и му отговорих. Но ако все пак реши да си купи точно такъв мотор , бих го посъветвал да си намери човек който да му избере мотора , да го обслужи , и да го поддържа спрямо неговото каране. Състезателните мотори се поддържат от механици или поне от хора с достатъчно опит. Те имат способността да виждат и правят много неща които не ги пише в менуала. Както и състезателните мотори се карат от състезатели на състезателни писти. За аматьори като теб и мен си има туристически мотори , и се обслужват по менуал , стига да се ползват по предназначение.
    Айде пак дрън, дрън ярина! Много знаеш ти за опита ми! Пак дрънкаме за "професионално" каране и "леко" каране пък от друга страна споменаваме истината че и чисто нов такъв мотор може да бъде изпържен на асфалта даже и от аматьор! Ми те половината барем дето пишат и четат тука се имат за професионалисти, пък правят чак като се счупи! То е ясно че повечето не могат сами и трябва да карат мотора на майстор за поддръжка. Но кога да стане това, след всяко каране ли? Чак като се строши мотора ли? Затова са мануалите, затова са моточасовниците! Слагаш си моточасовника, следиш си показанията и си караш мотора на майстор според когато е предписано в мануала! Професионалистите са друга бира и те си имат кой да ги съветва и да им прави моторите, ако търсят познания по форумите значи толкова са и професионалисти! Другите, идиотите дето си взимат такъв мотор за да го карат по асфалта със заварена газ, акъл не можеш да им дадеш ами или им идва като се пречукат или строшат 2-3 мотора или изобщо не им идва никога! Та ние пишем за тия по средата , дето искат да имат състезателен мотор, но не са състезатели или поне не са професионални състезатели! Щото примерно някои момчета от Сандански са си направили някаква писта, трнират си за кеф, че и на някои състезания се пускат чат пат, но не са професионалисти и поддръжката им я правят от години местните майстори по мануал.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,505
    Точки (при гласуване)
    15

Значи стигнахме до извода , че ако с въпросният мотор се тренира на писта и кара по състезания от аматьори /като момчетата от Сандански/ , се обслужва по менуал ? Хайде сега , прегледай мненията ми , и кажи дали не съм написал точно това.

Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за информацията колеги!!!

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.
    От reactiveD във форум Супермото
    Отговори: 42
    Последно мнение: 27-12-16, 15:20
  2. Начин на поддръжка на 2 тактов мотор
    От pavlofff във форум 2-Тактови
    Отговори: 28
    Последно мнение: 16-05-15, 14:24
  3. Кросов мотор ?
    От Ivailo Kashinov във форум Избор на машина, тестове и сравнения
    Отговори: 2
    Последно мнение: 28-01-15, 20:25
  4. Купувам: кросов мотор 125 cc