Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поддръжка на кросов мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поддръжка на кросов мотор

    Никой не ти говори за формули ,казваме ти ,че за едни и същи моточасове може да има различо износване на двигателя .

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Мда, то ако всичко ставаше ясно само с четене по интернет форумите, хората нямаше да се хабят да учат по 5 - 6 години из университетите!
    Случайно и във форума има хора който учат и са учили из университетите и то специалности свързани с двигатели.

    Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
    10000х.к на црф без регулаш на клапани трябва да го върнете в хонда ще ви дадат нов а този ще го изследват
    Говорим за нов мотор от магазина и ендуро разходки .Аз като на 10 годишен клх съм навъртал 15 000км без да пипам двигател на Марс ли трябва да го изпратя ?

    Коментар


    • #17
      От: Поддръжка на кросов мотор

      Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
      Никой не ти говори за формули ,казваме ти ,че за едни и същи моточасове може да има различо износване на двигателя .



      Случайно и във форума има хора който учат и са учили из университетите и то специалности свързани с двигатели.



      Говорим за нов мотор от магазина и ендуро разходки .Аз като на 10 годишен клх съм навъртал 15 000км без да пипам двигател на Марс ли трябва да го изпратя ?
      Е може разбира се различно да се износи двигателя, но тези разлики ще са в определени граници и са предвидени от този дето е писал мануала! Обикновенно предписанията в мануалите са така направени че потребителя е презастахован и по скоро ще извърши потдръжката по рано, отколкото да закъснее и машината да се увреди фатално!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #18
        От: Поддръжка на кросов мотор

        А само да попитам попринцип на СРФ колко трабва да бъде хлабината на клапаните?В интернет четох че на изпускателния е 0,28,а на всмукателния 0,25 вярно ли е?

        Коментар


        • #19
          От: Поддръжка на кросов мотор

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Мда, то ако всичко ставаше ясно само с четене по интернет форумите, хората нямаше да се хабят да учат по 5 - 6 години из университетите!
          По форумите има и достатъчно хора с доста практически опит с двигатели, достатъчно състезания ,изучавали и ДВГ , докато в университетите почти всички не знаят как да му сменят маслото на въпросния мотор. Мога да ти дам примери как се влизаше в ВИФ , специалност мото крос.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: Поддръжка на кросов мотор

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            По форумите има и достатъчно хора с доста практически опит с двигатели, достатъчно състезания ,изучавали и ДВГ , докато в университетите почти всички не знаят как да му сменят маслото на въпросния мотор. Мога да ти дам примери как се влизаше в ВИФ , специалност мото крос.
            Е, и!? В крайна сметка какъв съвет ще дадеш на човека как да си поддържа мотора или само ще дрънкаш общи приказки и ще въвличаш в глупави спорове!?
            Ето аз вече дадох конкретен съвет и държа на него - да поддържа по мануал! А твоя съвет какъв е - да брои резервоарите изгорено гориво, да чака да не може да запали, или да чака да му се яви насън Херлингс или някое друго светило и да му подскаже кое, кога и как!?
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #21
              От: Поддръжка на кросов мотор

              За посочения ръст и килограми бих препоръчал Ямаха.
              Всеки от нас има различни изисквания за състоянието в което иска да е мотора му. Има хора които не ги притеснява, че карат някой скрап и други които им трябва всяко конче от двигателя.
              Аз поддръжката я правя така: маслото го сменям според указанията на производителя с възможно най-доброто което има на пазара а останалите неща се опитвам да ги сменям според указанията и мотора да е възможно най-свеж.
              Но! Най-важното условие е колко пари може да отделим за това.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #22
                От: Поддръжка на кросов мотор

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Е, и!? В крайна сметка какъв съвет ще дадеш на човека как да си поддържа мотора или само ще дрънкаш общи приказки и ще въвличаш в глупави спорове!?
                Ето аз вече дадох конкретен съвет и държа на него - да поддържа по мануал! А твоя съвет какъв е - да брои резервоарите изгорено гориво, да чака да не може да запали, или да чака да му се яви насън Херлингс или някое друго светило и да му подскаже кое, кога и как!?
                В глупави спорове въвличаш ти. Ако имаше практичен опит с мото кроса , щеше да ти е ясно , че при леко каране , подобен мотор би се карал поне година само със смяна на течности. Докато при професионално каране и поддържане по менуал , не би издържал и едно състезание , то и за това тези мотори претърпяват сериозни промени преди да са годни за пистата , по ходова част , окачване , двигател , охлаждане , .... Както може и да му блокира двигателя пи неразумно каране по асфалт от аматьор , въпреки , че е обслужен по менуал.
                А моят съвет съм го дал , момчето ме попита на л.с. и му отговорих. Но ако все пак реши да си купи точно такъв мотор , бих го посъветвал да си намери човек който да му избере мотора , да го обслужи , и да го поддържа спрямо неговото каране. Състезателните мотори се поддържат от механици или поне от хора с достатъчно опит. Те имат способността да виждат и правят много неща които не ги пише в менуала. Както и състезателните мотори се карат от състезатели на състезателни писти. За аматьори като теб и мен си има туристически мотори , и се обслужват по менуал , стига да се ползват по предназначение.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Поддръжка на кросов мотор

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  В глупави спорове въвличаш ти. Ако имаше практичен опит с мото кроса , щеше да ти е ясно , че при леко каране , подобен мотор би се карал поне година само със смяна на течности. Докато при професионално каране и поддържане по менуал , не би издържал и едно състезание , то и за това тези мотори претърпяват сериозни промени преди да са годни за пистата , по ходова част , окачване , двигател , охлаждане , .... Както може и да му блокира двигателя пи неразумно каране по асфалт от аматьор , въпреки , че е обслужен по менуал.
                  А моят съвет съм го дал , момчето ме попита на л.с. и му отговорих. Но ако все пак реши да си купи точно такъв мотор , бих го посъветвал да си намери човек който да му избере мотора , да го обслужи , и да го поддържа спрямо неговото каране. Състезателните мотори се поддържат от механици или поне от хора с достатъчно опит. Те имат способността да виждат и правят много неща които не ги пише в менуала. Както и състезателните мотори се карат от състезатели на състезателни писти. За аматьори като теб и мен си има туристически мотори , и се обслужват по менуал , стига да се ползват по предназначение.
                  Айде пак дрън, дрън ярина! Много знаеш ти за опита ми! Пак дрънкаме за "професионално" каране и "леко" каране пък от друга страна споменаваме истината че и чисто нов такъв мотор може да бъде изпържен на асфалта даже и от аматьор! Ми те половината барем дето пишат и четат тука се имат за професионалисти, пък правят чак като се счупи! То е ясно че повечето не могат сами и трябва да карат мотора на майстор за поддръжка. Но кога да стане това, след всяко каране ли? Чак като се строши мотора ли? Затова са мануалите, затова са моточасовниците! Слагаш си моточасовника, следиш си показанията и си караш мотора на майстор според когато е предписано в мануала! Професионалистите са друга бира и те си имат кой да ги съветва и да им прави моторите, ако търсят познания по форумите значи толкова са и професионалисти! Другите, идиотите дето си взимат такъв мотор за да го карат по асфалта със заварена газ, акъл не можеш да им дадеш ами или им идва като се пречукат или строшат 2-3 мотора или изобщо не им идва никога! Та ние пишем за тия по средата , дето искат да имат състезателен мотор, но не са състезатели или поне не са професионални състезатели! Щото примерно някои момчета от Сандански са си направили някаква писта, трнират си за кеф, че и на някои състезания се пускат чат пат, но не са професионалисти и поддръжката им я правят от години местните майстори по мануал.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поддръжка на кросов мотор

                    Значи стигнахме до извода , че ако с въпросният мотор се тренира на писта и кара по състезания от аматьори /като момчетата от Сандански/ , се обслужва по менуал ? Хайде сега , прегледай мненията ми , и кажи дали не съм написал точно това.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поддръжка на кросов мотор

                      Благодаря за информацията колеги!!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X