Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler под наем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Wrangler под наем

    Привет, колеги,
    Ще пътувам до Канарските острови и се чудя дали да не си наема Wrangler за престоя си там, за това реших да пусна тази тема и да се допитам до мнението на знаещите
    1. Къса или дълга база да избера, какви са плюсовете и минусите
    2. Бензин или дизел? Възможностите при предлаганите коли са 2,5 бензин 2004(тук не знам дали е вярна годината, защото видях, че този мотор е правен до 2002) и 2,8 177 коня дизел(това коя година е 2015 примерно)
    3. Лесно ли се сваля хард топа от неопитен турист
    4. За преходи по 80-100 км в посока колата изпива ли силите?

    Общо взето в този клас има и други възможности, но на мен ми харесва Wranglera като дизайн и носи дух на авантюризъм, какво смятате?





  • #2
    От: Jeep Wrangler под наем

    1. Къса или дълга база да избера, какви са плюсовете и минусите - къса,там доста улички са тесни и с доста завои(бил съм на Тенерифе,Гранд Канариа и Ла Гомера),по-маневрена е късата база
    2. Бензин или дизел? Възможностите при предлаганите коли са 2,5 бензин 2004(тук не знам дали е вярна годината, защото видях, че този мотор е правен до 2002) и 2,8 177 коня дизел(това коя година е 2015 примерно) - за Канарските острови няма значение,под наем е все пак...
    3. Лесно ли се сваля хард топа от неопитен турист - моя съм го свалял само веднъж,май беше по 3 или 4 болта от всяка страна и 2 щипки отпред,стана за 5-10 минути.
    4. За преходи по 80-100 км в посока колата изпива ли силите? - чак пък...минавал съм 800 км за 2 дни по асфалт и съм си жив и здрав
    o888 37 63 69

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Wrangler под наем

      За свалянето на тавана ... на кола под наем ... хъмм - я попитай рентакарците дЪл жа имат нещо нанавъпреки , че знам за други туристически дестинации за по потник, ма тамо не дават да се свалят вряти и тавани .. освен ако не я вземеш така (ако намериш де).

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Wrangler под наем

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        За свалянето на тавана ... на кола под наем ... хъмм - я попитай рентакарците дЪл жа имат нещо нанавъпреки , че знам за други туристически дестинации за по потник, ма тамо не дават да се свалят вряти и тавани .. освен ако не я вземеш така (ако намериш де).
        Привет, как могат да те ограничат да не си сваля хард топа? Това е все едно да не ми разрешат да си отварям багажника? Въпроса е, че до колкото видях в тубата не е съвсем проста работа тоя хард топ, а така или инач вратите не ме кефят да са свалени


        Също така се чудех защо има една практика от всички рент а кари - задните гуми са им ал терени, предните шосейни, някой някаква идея? Нещо специфично за Wrangler?


        Коментар


        • #5
          От: Jeep Wrangler под наем

          Хардтопът се сваля лесно, по три болта от всяка страна и две закопчалки за рамата на предното стъкло, но тежи и са нужни поне двама човека, това за къса база. Ако пече, обаче, и нямаш софттоп или нещо да ти пази сянка, не е приятно, по -добре да махнеш вратите само- по 15 сек. на врата отнема.Слагането на топа после също не е трудно. Ако сте поне двама човека и имате багаж-по-добре дълга база. Не уморява при дълго каране на асфалт. Ако те очаква изкачване на баири или планини, вземаш дизела, не съм ходил на Канарите и не знам, колко са плоски

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Wrangler под наем

            Аз бих избрал дългата база дизел...
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Wrangler под наем

              А защо дизел? горивото е без ддс там и в момента е около 1 евро. Дизела и той толкова.
              WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Wrangler под наем

                Защото е по-мощен от бензиновия 4 цил 2.4.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Wrangler под наем

                  Колега, на колко си години? Питам, заради “дух на авантюристи”...
                  По въпроса, взимаш най-големия модел с най-големия мотор. И гледай да е жълта!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Wrangler под наем

                    То магистралта на тоя остров е 100км аиде барабар със другите пътища бруто всичко да е 200 ,аиде 300.
                    Кавато и кола да вземеш все ще те закара навсякъде из острова.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X