Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между две марки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор между две марки

    Здравейте от известно време се замислям да заменям настоящото возило с нещо по-ново и се спрях на две марки и определени модели (дали са читави и стават за нещо, предполагам Вие ще кажете). Та ето и вариантите които съм си харесал:

    1. Хонда ЦР-В 3 2.0 бензин: https://www.auto-data.net/bg/honda-c...ec-150hp-12335

    2. Киа спортидж 3 2.0 бензин: https://www.auto-data.net/bg/kia-spo...6v-163hp-17096

    Като определени ми се иска да сложа читав АГУ инжекицон, да е приятна за подръжка, стабилна и да е възможно най-удачна за моя случай (лек офроуд, 2500-3000 км месечно возене и возене на малко дете).

    Въпросите ми са следните свързани с горните марки/модели.
    1. Каква подръжка да очаквам, като обслужване и възможни проблеми?
    2. Колко надеждни са тези модели?
    3. Дали имате някакви съвети при евентуален интерес към кои сервизи/майстори бих могъл да се оърна като помощ за закупуване (не съм специалист и бих желал да оставя това на някой човек, добре запознат с автомобилите)?

  • #2
    От: Избор между две марки

    Не зам дали чак токова ще ти помогна-но да споделя нещо.
    Все пак трябва ти да огледаш колите -всяка в какво състояние е.
    При положение че всичко е еднакво като техническо състояние-ето какво искам да споделя.
    Работих за Хюндаи- доста народ смята че са Хюндаи - Кия е едно и също ама с гаранция не е , и даже всички кореци - бил съм из Южна Корея- и в развоя и по фабрики- та кореците казват - стои далеч от Кия.

    Коментар


    • #3
      От: Избор между две марки

      Притежавах Хондата за 5 г като първи собственик.
      Определено само суперлативи мога да дам. Никакви дефекти(очаквано). Возията е съвсем прилична, без да клати особено и без да друса много.
      Много балансиран автомобил. Спортиджа ми се струва по-мъничък.
      Ако си се качвал в двата, как ти се струва разликата в габаритите?

      За газифициране съм чувал, че става Хондата, но трябва да се прави кадърно. Аз не съм го мислил заради малкото км за година и заради гаранцията.
      Единствено за 4х4 на Хондата не знам до колко ще ти върши работа. За хлъзгав път става. За по-сериозен офроуд, не съм пробвал. Няма заключване на междуосевия съединител.

      Коментар


      • #4
        От: Избор между две марки

        Да кажа моето мнение за киата. Мой роднина имаше такава, взе я на 40х. км и я кара до към 110х ( за период малко под две години).
        Колата беше със 5 степенна ръчна скоростна кутия и е най-куцата кола, която съм карал независимо че е 160к.с. скоростита са ужасно къси за този двигател просто. До колкото знам има вариант и със 6 скорости, та предполагам че там нещата са по-добре.
        Газовата я сложи като я взе и не е имало проблеми с нея.
        Към 100х. срина скоростната кутия и ремонта беше по спомен около 4-500лв.
        4х4 се справя прилично като за паркетник, един път бяхме подценили влажността на поляната на яз. Батак, но успя да ни измъкне омазана цялата в кал...
        Иначе мисля, че при еднакви други условия хондата е с доста по-високо качество на интериор, возия и като цяло.
        Киата се усеща доста евтина, поне според мен. Обезшумяването не е на ниво.
        Hyundai Galloper 3.0 V6

        0885 44 60 16

        Коментар


        • #5
          От: Избор между две марки

          Колега от тези двете хондата.Защо не погледнеш още една корейска марка освен кия,а именно Санг Йонг Рекстън W.Той е нов модел и с доста екстри.Както и с мерцедесов двигател и кутия.Задължително автомат и дизел.
          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

          Коментар


          • #6
            От: Избор между две марки

            Вероятно изборът ВИ ще е "трета". но да кажа няколко думи ...........
            Хондата -двигателя е сравнително ремонтнопригоден (може да се извадят и разпределителните валове без да се налага да разглобявате половин двигател) Клапаните се регулират както на "москвич и жигула" . Става и за средни дистинации-200-300км . Добре работи с газов инжекцион макар " газажиите" да твърдят ,че трябва задължително маслена "пръскалка". Става и за по едри водачи.Сранително здрава ходова част ,макар че "задницата има една торба тампони при смяна". Веригата е нормално да се сменя след 150хл. км.
            -Ако слагам на "кантара" в този клас Хондата , Тойтата и Кията, като втора употреба автомобили -давам предимство на Хондата.
            Пс. : (мението е субективно- от страната на гайкажията)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X