Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Това с кламера не го разбрах. Поръчах преходник от алиекспрес, но ще дойдеслед два месеца. Поръчах и лед крушки Н4 за фаровете. Имам следните въпроси:
    1. Дали стъклените фарове от подобно купе ще станат на мястото на моите прегорели пластмаси?
    2. Някой знае ли диаметрите на тонколоните в предни и задни врати, че моите са избушили и трябва да се подменят с нещо от среден клас.
    Поздрави!

    Коментар


    • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Фаровете се взаимно заменяеми. Тон колоните мога да ги премеря в събота.

      Коментар


      • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        https://www.troublecodes.net/kia/

        Това е за моделите преди OBD2. Моята беше произведена в края на 2000 г и беше точно с такъв конектор. Трябва да свържеш извод ENG TEST с маса. Става с кламер, или друг проводник. При мен масата беше там, където е означено, че е за 1.6, т.е. точно както е на картинката. Даваш на контакт и започваш да броиш миганията на чека. Дългите мигания ги броиш за десетици, а кратките за единици. Например 3 дълги и 7 къси са ти код 37. Долу в първата таблица са описани кодовете. По спомен една грешка я повтаряше 3 пъти, после минаваше на следващата.

        Стъклени фарове стават от старата маска, но в комплект с мигачите. Някой от фарумът ги беше сменял, но не помня кой.
        Последно редактирано от bullet_pk; 05-03-18, 16:08.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Базис - М оъказаха диагностика. Вече не се занимавали с това. Ще тествам вариантите с кламера и ще се опитам да хвана някой дефект. Ще сменя температурните датчицо с нови и ще се опитам да намеря грешка за ламбда сондата, ако излезне с кламера ще сменя и нея.

          Коментар


          • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Днес се свързах с Иво от Сребърна. Човекът се съгласи да пробва диагностиката, за щастие се получи. Всички грешки се изтриха с изключение на една - дебитомерът. Сменихме го с нов и колата сега е часовник. Няма да мени обороти, няма да се чуди на газ ли да работи или на бензин, плавно си поддържа 800-850 оборота на празен ход, а в движение не се замисля и не се запушва. Интересно е, че и на газ чекът пак не свети. Еърбегът също угасна и не дава грешка. Остана да свети единствено АБС, Иво каза, че не го дава като грешка и не знае защо свети. Остава проблемът с чукането на повдигачите, много кофти чукат след ремонта, а преди ремонта не се чуваше чукане. Не знам какво да правя, Янко даде съвет да източа маслото и да напълня с нафта, но се чудя дали да не източа маслото, което е 10х40 и да напълня с 5х40?

            Коментар


            • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Стъклени фарове стават от старата маска, но в комплект с мигачите. Някой от фарумът ги беше сменял, но не помня кой.
              Аз ги смених. Наистина се заменят с мигачите.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Смених маслото, от 10w40 я напълних с 5w30, след около 40 км каране чукането изчезна. Спасих се от ново сваляне на капака и валовете.
                В една морга ми искаха 150 лева за два стъклени фара, май ще си карам с пластмасовите, видело се е.

                Коментар


                • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Колеги, още съм на тема гуми. Утре мисля да взема пет броя 235/75R15 Goodyear wrangled duratrac от Дианата. На някои места ги водят всесезонни, в Дианата са с индекс, че са летни, а в някои теми на форума ги водят зимни. Сега последно какви ли се водят? Възнамерявам да не ги свалям от джипа поне 7 години, ако няма да издеянат то да взема някакви други?

                  Коментар


                  • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                    ...
                    Утре мисля да взема пет броя 235/75R15 Goodyear wrangled duratrac от Дианата. ... Възнамерявам да не ги свалям от джипа поне 7 години ...

                    Е тва е оптимизъм !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      Не е оптимизъм. За неделна кола, която ще се ползва за разходки около 5000 км годишно, седем години даже ми звучат малко като се замисля.

                      Коментар


                      • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Грайфера вероятно би откарал и повече, но гумата старее и се напуква, особено по бордовете.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Грайфера вероятно би откарал и повече, но гумата старее и се напуква, особено по бордовете.
                          То и за това си има есплуатационен срок на този консуматив.

                          Коментар


                          • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            До 5-6 години няма ядове, ако се ползва по предназначение и по предписанията на производителя на гумата и на автомобила. Иначе казано - ако се кара на правилните налягания спрямо предписаното и/или спрямо товара и теглото на автомобила.

                            Ако се кара по 5к км на година 6-7 си е реално очакване ми се струва на мен. Би трябвало и каучука да издържи.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Аз друго имах предвид, но не знам до къде се простира чувството за хумор на колегата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                                Колеги, още съм на тема гуми. Утре мисля да взема пет броя 235/75R15 Goodyear wrangled duratrac от Дианата. На някои места ги водят всесезонни, в Дианата са с индекс, че са летни, а в някои теми на форума ги водят зимни. Сега последно какви ли се водят? Възнамерявам да не ги свалям от джипа поне 7 години, ако няма да издеянат то да взема някакви други?
                                Водят се АТ, имат маркирока за зимни - M+S и така наречената снежинка с трите върха. Карам ги от година и половина, две зими вече и едно лято. Карам около 5 х.км. на година. За ужас на всички и аз мисля да ги покарам по-дълго време, че аз не съм като 2/3 от БГ шофьорите дето карат един сезон и хвърлят .
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X