Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Питай го пак. Четири години са много време.
    Той спря и във форума да пише,кога си ходил последно при него?
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #32
      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Ами да, това с капачката е идея, но първо ще мина през Соти да направи диагностика, защото гака като го гледам на вид радиаторът ми се струва, че е чисто нов.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Радиатора е добре, ако е нов. Нова капачка е под 10лв и чистосърдечно препоръчвам тая смешна инвестиция още след покупката на колата. Аз чистосърдечно я пренебрегнах, както и правят повечето хора и за малко да си изпатя от това.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #34
          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Той спря и във форума да пише,кога си ходил последно при него?
          Преди десетина дена.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Ако ще се купува капачка-задължително трябва да е за модела.
            Аз стигнах до мисъл за сваляне на главата на сънито, и защо-заради неподходяща капачка. В гаража имам няколко капачки от японски коли, всичките стават на гърловинката, но не работят правилно-все имаше изтичане на атифриз през тях.
            Накрая взех каквато е по каталог за модела, и всичко си дойде на мястото.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Преди десетина дена.
              С това трябваше,да започнеш.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #37
                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                С това трябваше,да започнеш.
                Защо?

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Извинявам се за тъпия въпрос, но предполагам е добре да купя оригинална капачка от представигеля на КИА в България, София. Някой ще ми каже ли къде се намира този представител и какво е наименованието на фирмата? Отивам с VIN-а и тв венага намират подхпдящата част за моя автомобил, нали така се процедира?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    Честито и от мен колега,много безаварийни километри след като отстраниш проблемите!!!И не се плаши,всичко си има решение,това е че всяко е свързано с финансови средства!!!Видях че по нагоре дедо ти Гошо ти е пуснал линк към моя тема,да да ти кажа при мен как се развиха събитията!!!Първо си взех капачка която струваше 9лв.но тя не можа да ми реши проблемите със загубата на антифриз,ама в големи количества(накрая наливах вече по 2-3л.вода)!!!От началото изхвърляше по малко и задържаше антифриза(09.2016год,)току що ново внесена от Германия(никога повече кола от Германия),друга тема,та до преди 20-25 дни,когато смених радиатора с нов,и на път от вилата за Перник към майсторчето,преди да тръгна налях 1.5л.вода,по пътя спрях защото усетих че парното отслабва(характерен признак при мен че е загубила течност),отворих с един парцала внимателно капачката на радиатора за да не ме попари,и започна да бълва само пара!!!Носех 10л.вода в багажника и бавно налях още 2.5-3л.вода и така стигнах до Перник до сервиза!!!Преди това с момчето бяхме коментирали всички възможни ситуации,та след като оставих джипа и ми се обади след 2-3часа и ми каза да купа само радиатор!Поръчах го с помощта на един неочакван благодетел и след два дни ми го доставиха до офис на Еконт от 186лв. с отстъпката за 108лв.(поръчка за над 100лв,без разход по доставката)!!!Монтираха ми го,сипаха антифриз,сложиха капачката от 9лв,и от тогава не е загубила и 0.100мл.антифриз,държи нивото до капачката,и малко в разширителният съд!!!Та някой разправяше тука че били капризни от прегряване,аз мислех че като избълва парата от радиатора че е станала най голямата беля(спукал съм главата),но ето вече 20-тина дена от тогава я карам и няма никакви проблеми за сега!!!Дано и за в бъдеще да няма такива,та това от мене!!!А и старата капачка се оказа че си работи!!!Успех и не се отчайвай,изкача по някой проблем,но са разрешими!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      Тва с радиатора и аз го изядох по същия начин, ама моята пътува от Добрич до София и обратно със запушен такъв и с развалено виско... Тва на страна де, почва се с капачката. Проблема с радиатора и виското в градски условия и по равен път не се усеща, освен ако не е съвсем драматичен!!!! Основно се проявява при дълги стръмни изкачвания.

                      А за капачката - всеки нормален и добре зареден магазин ще ти свърши работа. Иначе, Базис-М или Колос, ако търсиш оригинална такава, би трябвало да имат. Капачката за справка е 1:1 с тази на бензиновите Примери от около 2000-та година и редица други японски кочинки, та ще я намериш навсякъде. Купувай от там, от където имаш доверие.

                      Аз с официалния дистрибутор на Киа в Добрич не можах да се разбера, докато все още съществуваше... Горките даже ВИН номера не можаха да ми кажат къде да търся преди регистрацията...
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Колега честито!Моята 5 години и свети чека.Смених по съвети на диагностици дебитомер,регулатор за празен ход,ламбда сонда,няколко пъти свещи,масло на един месец карано,и преди няколко месеца започнах да му сипвам 100 октана от Марешки.Чека угасна на втория километър!Пробвай,сипи му хубав бензин и я покарай на бензин.Взех я стояла около година не карана,може и при теб да е така.Като я взех и сложих ГИ,инжекторите от стоенето и от газта се запекоха след два месеца.Чистих ги и засега се държи.Слагай смело сто октана или в пауър,но гледай да нямаш друг бензинв резервоара!Въобще когато се кара на газ според мен е добре да се ползва високооктанов бензин,по-близко да е октановото число до това на газта.Така еку по малко се шашка от газта.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          И така, ходихме до Мелник, тествахме я малко в Пирина, колата се представи блестящо. Със скорост 120-130 даде разход 12.7 газ. До тук с хубавата част. Днес колата посети рутинна проверка при майстор, оказа се, че гарнитурата тече, че блока видимо е зашлайфан, а главата е сглобена като за продаване със старата гарнитура, свидело им се е за нова. Сега ще закараме главата на тест, но за да я надуят ще се наложи да се свалят клапаните и да се пренареждат. Понеже колата е с ГИ е почти сигурно, че леглата на клапаните ще трябва да се прешлайфат и те. Не може да се планува цената на ремонта на този етап, според майстора в най - добрия случай ще се мине с 4-500 лева, ако има спукано ще бъде доста по - лошо. Да повдигна малко темата и да създадем пак дискусия. През целия път /около 400 км/ колата се представи блестящо, не е имало загряване, изхвърляне на вода или изчезване на парното. След пътуването се установи, че около 200мл антифриз ги няма, вероятно са изтекли. И така, ще чакаме тия дни денят на страшния съд.
                          Пак да попитам някой имал ли е проблем с клапите и как се поправят. В краката на пасажера на топло духа постоянна студена струя. От дупката на касетофона също. В багажника имам стар вентилатор от парното, вероятно някой го е сменял за да подготви колата за продажба и просто кофти го е сглобил.
                          Свети постоянно в ляво една жълта лампа ABS, която по някога угасва за известно време и след малко пак си светва. Имате ли идея това какво е, аз дори не смятам, че тези модели фабрично ги правят с АБС?
                          Поздрави на всички!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            Зорът ще е намирането на здрава глава. Дано да не е спукана. Вентилаторът на парното се държи на 3 болта под жабката, но с клапите не съм се занимавал. АБС имат повечето. Имаш три датчика - по един на предните колела и един в задния диференциал. Огледай им кабелите. Предните често се протриват в носачите. Също може да напръскаш с контактен спрей буксите им, както и буксата на модула на АБС-а.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Само за информация: Като попитах каква е цената на датчик за ABS ми обявиха цена от 1400(хиляда и четиристотин) лева за брой. На всичко отгоре са ляв и десен.
                              Да вземем да произвеждаме датчици - една бобинка и едно магнитче...
                              KIA Sportage 2000 TD - 2000г.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Ако спирачната помпа е алуминиева е с АБС ако е от чугун е без. Имат разлики и в спирачните апарати и накладките.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X