Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Янко, не мога да се съглася за ЛСД-то. Може да е всякак устроено, ама като си работи и е в добро здраве с гуми до 30" си върши чудна работа. С размер над този може и да му става трудно, но иначе си е съвсем адекватно. Далеч съм от идеята, че е най-доброто фабрично изпълнение за ЛСД, но определено оказва голямо влияние на възможностите на автомобила.
    Добре е,че те удовлетворява.
    При Терано, Фронтера В и др. при вдигнато колело и стягане на джантата с 12кг/см2, колелото въобще не превърта.
    За сравнение при КИА колелото превърта още на 5-6 кила.
    В Ямбол имаме 3 КИИ над които имам наблюдение и се държат по същия начин.
    На моята именно заради ЛСД-то смених задния диференциал....-абсолютно никакъв ефект!
    Да-работи,но преплъзва при твърде малко натоварване!
    Извода:подходящо за лед,утъпкан сняг и то на равен терен.
    Няма нищо общо с другите ЛСД-та,които са изпълнени с фрикционни пластини.


    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
      Добре е,че те удовлетворява.
      При Терано, Фронтера В и др. при вдигнато колело и стягане на джантата с 12кг/см2, колелото въобще не превърта.
      За сравнение при КИА колелото превърта още на 5-6 кила.
      В Ямбол имаме 3 КИИ над които имам наблюдение и се държат по същия начин.
      На моята именно заради ЛСД-то смених задния диференциал....-абсолютно никакъв ефект!
      Да-работи,но преплъзва при твърде малко натоварване!
      Извода:подходящо за лед,утъпкан сняг и то на равен терен.
      Няма нищо общо с другите ЛСД-та,които са изпълнени с фрикционни пластини.


      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
      Това е ЛСД-то при КИА [emoji23][emoji3][emoji847]

      Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Колеги, днес джипката мина каналите на КАТ и вече е горда софиянка. Напълних газ и започна големият кеф. Гледам от високо и се движа със скорости почти като с леката кола. Харесва ми как потегля на 4х4, като тролей дърпа. Какво се случва, ако карам с ръчните хъбове на 4wd, а пък малкия шост да е в горно ляво положение? Ще си е на 2wd или пак ще си е на 4wd? На 4L усетих че са бавните, които са доста по - бързи от бавните на Лада Нива, на каквито съм свикнал. Иначе колата е учудващо добре, няма никакви нежелани тропания, не носи на никъде, пъргава е. Като е студена леко приглъхва и като че ли са й ниски оборотите или не й е достатъчен обогатителя. Като поработи две три минути всичко се нормализира. Мой колега предлага превантивно да хвърля виското и да сложа две ел перки с контактен датчик и допълнителен термометър. Някой правил ли го е? Ще търся теглич и ролбар /малък/ като събера някой лев с Гецата ще я повдугаме в Благоевград и ще й сложа всесезонни гуми. Някой ще даде ли систематизирано предложение какво обслужване да направя с нововнесена кола? Нямам свободни средства сега, но края на февруари се надявам да посменя важните неща. Благодаря!

        Коментар


        • #19
          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Добре е,че те удовлетворява.
          При Терано, Фронтера В и др. при вдигнато колело и стягане на джантата с 12кг/см2, колелото въобще не превърта.
          За сравнение при КИА колелото превърта още на 5-6 кила.
          В Ямбол имаме 3 КИИ над които имам наблюдение и се държат по същия начин.
          На моята именно заради ЛСД-то смених задния диференциал....-абсолютно никакъв ефект!
          Да-работи,но преплъзва при твърде малко натоварване!
          Извода:подходящо за лед,утъпкан сняг и то на равен терен.
          Няма нищо общо с другите ЛСД-та,които са изпълнени с фрикционни пластини.


          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
          Генерален извод спрямо моето - стягам си джантата на вдигнато колело. Може австриеца да е пипал нещо при мен, знам ли, или просто е в добро здраве. И често минавам по ронлив каменен неравен терен само на задно, щото ме мързи да ръчкам лоста и го усещам как си работи. Пак уточнявам, че не се бутам в калта умишлено и не търкалям огромни джапанки, предипмен колата също едва ли е виждала друго, освен стандартния размер.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #20
            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Ясно-твоето определено си е адекватно.

            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #21
              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Най-вероятно заради това ни се разминават мненията.


              А на колегата с новата придобивка - честито! Много да го радва и да си я кара с удоволствие!
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • #22
                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Колеги, моля ви препоръчайте ми някой специалист в София по тия модели и най - вече по бензиновия двигател. Искам да съм сигурен в състоянието на гарнитурата и главата, преди да извадя киата от гаража. Днес покарах 20 минути, прави ми впечатление, че водните маркучи стават твърдички и вдига налягане в системата. При отваряне на капачката на радиатора налягането изплюва 50 грама антифриз. Това нормално ли е или е тъй нареченото "надуване"? Имах голф 3, при който така функционираше системата, просто си работеше с повишено налягане и капачката се отваряше само на студен двигател. Надявам се и тук да е така, а не да е това, което ме е страх да го изрека. Та препоръчайте майстор в София и кажете вашето налягане при загряла кола как е.
                П.С. имали ли сте проблем с клапите, при пасажера в краката духа студено, навсякъде другаде парното е учудващо добро. Това на пасажера е толкова студено, че дори се завихря и при шоьора дсе усеща.

                Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Колега не знам за майстор,но вземи да прочетеш малко.
                  Има доста много писано по темата,на никой не му се пише едно също по-няколко пъти.
                  И все пак ще отговоря на един въпрос,охладителната с-ма работи под налягане.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    От близо седмица всяка вечер чета, жената и детето са ми сърдити, че не им обръщам внимание, тук има толкова писано, че може и цяла година да откарам в четене и пак да не получа отговор на два конкретни въпроса, които съм задал. Очите ми се уморяват, не мога повече от час да се взирам в тези писаници. Предполагам, че при всички е така. Съгласете се, че има милиони коментари в различни теми и казуси, просто не смогвам да ги сортирам правилно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      То въобще има ли автомобилен радиатор, който като е горещ и като му отвориш капачката, да не е под налягане и да не изхвърли поне малко антифриз?

                      Всъщност в ръководството пише следното: "CAUTION:*Never remove the*radiator cap when the engine is hot. Removing the radiator cap from a hot engine could result in a serious burn."

                      Така че не знам с кой акъл го правиш и какво друго очакваш да стане.

                      И не знам какво му е учудващото , че парното е добро. Кията беше колата с най-добро парно, която съм имал. Учудващо е ако го няма.

                      Аз моята я купих със спукана глава. И признаците нямаха нищо общо със надуване. Колата палеше на три цилиндъра, работеше така около минута и после се оправяше и вървеше нормално, все едно нищо и няма. На дълъг път парното изчезваше от време на време, покле се появяваше. Антифриза намаляваше, но сравнително бавно.

                      Оправи ми я един младеж на име Сони. Има гаражен сервиз на ул. Криволак. Не помня номера, виж на картата. Опредеделено си разбираше от работата. Като ми свали свещите, на 2 и 3 цил бяха леко ръждясали. Каза че влиза вода в цилиндрите. Свали главата с надежда за гарнитура, но тя беше здрава. Занесе главата за надуване и тогава лъсна истината - спукана между 2 и 3 цилиндър...

                      След смяната минах около 50000км без проблеми и продадох колата.
                      Последно редактирано от bullet_pk; 31-01-18, 22:08.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...35#post3267035
                        Има нещо по темата.
                        Последно редактирано от georgipetkov64; 31-01-18, 21:52.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                          От близо седмица всяка вечер чета, жената и детето са ми сърдити, че не им обръщам внимание, тук има толкова писано, че може и цяла година да откарам в четене и пак да не получа отговор на два конкретни въпроса, които съм задал. Очите ми се уморяват, не мога повече от час да се взирам в тези писаници. Предполагам, че при всички е така. Съгласете се, че има милиони коментари в различни теми и казуси, просто не смогвам да ги сортирам правилно.

                          Соти е твоя човек. По-известен като нинджа1. 0885 477440. В Божурище му е сервиза.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Соти е твоя човек. По-известен като нинджа1. 0885 477440. В Божурище му е сервиза.
                            Поне тогава (преди 4г.) Соти ми каза, че не се занимава с двигатели и ме прати при въпросния Сони - за различни хора става въпрос. Иначе Соти ги познава най-добре тези машинки и много ми е помагал.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Поне тогава (преди 4г.) Соти ми каза, че не се занимава с двигатели и ме прати при въпросния Сони - за различни хора става въпрос. Иначе Соти ги познава най-добре тези машинки и много ми е помагал.
                              Питай го пак. Четири години са много време.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                                Колеги, моля ви препоръчайте ми някой специалист в София по тия модели и най - вече по бензиновия двигател. Искам да съм сигурен в състоянието на гарнитурата и главата, преди да извадя киата от гаража. Днес покарах 20 минути, прави ми впечатление, че водните маркучи стават твърдички и вдига налягане в системата. При отваряне на капачката на радиатора налягането изплюва 50 грама антифриз. Това нормално ли е или е тъй нареченото "надуване"? Имах голф 3, при който така функционираше системата, просто си работеше с повишено налягане и капачката се отваряше само на студен двигател. Надявам се и тук да е така, а не да е това, което ме е страх да го изрека. Та препоръчайте майстор в София и кажете вашето налягане при загряла кола как е.
                                П.С. имали ли сте проблем с клапите, при пасажера в краката духа студено, навсякъде другаде парното е учудващо добро. Това на пасажера е толкова студено, че дори се завихря и при шоьора дсе усеща.

                                Поздрави!
                                Нормално е като я отвориш гореща да блъвне малко. Работи под налягане все пак, както казаха и колегите. Маркучите е нормално да са твърдички, но да можеш да ги стиснеш. Междувременно, не е лошо да смениш капачката на радиатора с нова, а старата да прибереш за резерва. С годините им се разджвакват гумичките и им омекват пружините и почват или да не могат да отворят или да отварят на по-ниско налягане. Съответно и в двата случая може да си помислиш, че имаш по-сериозен проблем. Тоя проблем го има при маса японски таралясници, които са с подобен тип система/нисан и мазда/ и с подобен тип капачка на радиатора.
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X