Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно паджеро 2

    Здравейте, от около месец съм собственик на паджеро втора генерация с 2.5 мотора.Джипката ми хвана окото защото има малко ръжда по купето, и никаква по шасито, и беше на много, ама много изгодна цена.Купих я с ясното съзнание че е твърде вероятно да има някакъв генерален проблем, както и се оказа.Интеркулера беше силно омаслен, което ме навява на мисълта че е спукан, идея си нямам как да го тествам и приемам съвети, отдясно имаше теч на охладителна течност под колекторите, сваляме всичко и на блока се отквива цепнатина дълга около 30 сантиметра , интересното е че е лепен и преди но по-малко, и заварката държи, ще се лепи пак.Турбото и то е фалирало-купих ново.До тук поне знам какво да правя, но имам проблем с включването на бавните.Работят режимите 2Н и 4Н, положение изключено и 4L ги няма.Все едно лоста опира някъде.Веднъж с доста зор успях някъде да ги включа, нямаше хъркане или нещо подобно, нямам идея къде да търся проблема, може би лоста?Раздатката си ми е обикновенна, не е супер селект, но отпред не съм с хъбове а съм с капачки, дали е добре да се кара така или да слагам хъбове?Имам паджеро 1 на което му изхвърлих хъбовете и му сложих капачки и е ок, но аз да питам?
    harley davidson-fan

  • #2
    От: Няколко въпроса относно паджеро 2

    Здравей, за двигателя... нямам идея дали си заслужава да се лепи блока, по - скоро пак ще се наложи... Много е рядко да спука блок! Често късат гарнитура или пукат глава, но блок, направо ме шокира. По - добре купи някакъв двигател 2ра употреба, шанса да е със спукан блок е много малък. Относно раздатката, както го описваш, мисля, че има нужда просто от хубаво почистване. Потърси темата за трудно движещ се лост, имаше една стара със снимки в която е много хубаво обяснено как се разглобява и чисти всичко. Вероятно е да има много гняс и затова да се движи трудно лоста.
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса относно паджеро 2

      Първоначално публикуван от Митков - bulextreme.com Преглед на мнение
      Здравей, за двигателя... нямам идея дали си заслужава да се лепи блока, по - скоро пак ще се наложи... Много е рядко да спука блок! Често късат гарнитура или пукат глава, но блок, направо ме шокира. По - добре купи някакъв двигател 2ра употреба, шанса да е със спукан блок е много малък. Относно раздатката, както го описваш, мисля, че има нужда просто от хубаво почистване. Потърси темата за трудно движещ се лост, имаше една стара със снимки в която е много хубаво обяснено как се разглобява и чисти всичко. Вероятно е да има много гняс и затова да се движи трудно лоста.
      .....напротив, честичко пукат блокове,, еле пък ако е от 116 коня, там пукат и в предната част на блока където е петата на първи осн. лагер.....
      Може да се завари......с електрожен и специален електрод ,но след време ще се спука точно до заварката.....за съжаление трябва да се извади мотора първо......

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса относно паджеро 2

        Стария мотор е, залепихме го и го запечатахме с някакво двокомпонентно лепило, ще го видим колко ще издържи.Спукването според мен е причинено от това че няколко пътия главата е шлайфана и не са сменявали болтовете с по-къси, и на последния път са подпряли в блока и са пръснали чогуна.Ще потърся темата за лоста обезателно.
        harley davidson-fan

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X