Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатроник Санта Фе.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатроник Санта Фе.

    Здравейте на всички, интересува ме когато е на AUTO само един режим на обдухване има в краката ми показва, а при вас как е ?
    Иначе като натисна MODE се сменят другите режими за обдухване но се изключва AUTO.
    И другото е е че при включване на климатроника се включва AC , като сменям режимите на обдухване също и от стрелките за степените на вентилатора както и като натисна за обдухване на предното стъкло пак се влючва AC.
    Възможно ли е да има повреда в климатроника понеже ми показва само 20 градуса.

    HYUNDAI SANTA FE 2.0 CRDI 113HP 4X4 2001

  • #2
    От: Климатроник Санта Фе.

    Това , че показва само 20 градуса -пробва ли от бутоните за температурата да ги промениш ?За режима Ауто -това са заводските зададени настройки,при натискането на Мод -преминаваш в ръчен режим. Това , че се включва климатика при някои режими да не те притеснява -целта е да обере влагата и конденза ,за да няма замъглявания.При Теракана си има комбинация от копчета ,която включва самодиагностиката , и ако има грешки изписва кодове. Предполагам ,че и тук е така.Остава някой да я каже.

    Коментар


    • #3
      От: Климатроник Санта Фе.

      абсолютно нормално е описаното по-горе и няма притеснения

      Коментар


      • #4
        От: Климатроник Санта Фе.

        Ок, а за това че показва само 20 градуса от бутона АМВ за външната температура рових се зад предната броня и намерих кабел с букса но без датчик явно липсва и проблема е от там.

        Коментар


        • #5
          От: Климатроник Санта Фе.

          Не е там.Правят понякога такива проблеми.Разкачи АБ за няколко минути и ще ти легне.
          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

          Коментар


          • #6
            От: Климатроник Санта Фе.

            Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
            Не е там.Правят понякога такива проблеми.Разкачи АБ за няколко минути и ще ти легне.
            Хмм пробвано е и това като зареждах преди време АБ но не се оправи.

            Коментар


            • #7
              От: Климатроник Санта Фе.

              Ако има някой който се занимава с автоклиматици и климатроници да каже че е дразнещо така иначе като задържа бутона АМВ се сменя фаренхайт и целзий но стои само на 20 градуса външната температура.

              Коментар


              • #8
                От: Климатроник Санта Фе.

                здравей,
                за режима на AUTO, ще проверя довечера и пак ще пиша!
                А за това, че AMB показва само 20 градуса, това му е сервизната стойност, когато няма датчик.
                При мен датчика за външна темп. показваше 45 градуса и сег ав студа, когато задам на климатроника 25 примерно и ми духа студено вътре!!
                Махнах датчиак и почна д апоказва 20 гр.
                Поръчах оригинален датчик и го смених и сега всичко си е както трябва - показва си температурата и на 23 градуса в купето си духа топло!

                Ако ти трябва датчик пиши, понеже поръчах 2 датчика от 2 фирми понеже се обърках, а то не можело да се връща точно тази част, защото била оригинална
                и се поръчвала само за мен
                Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Климатроник Санта Фе.

                  За 20-те градуса, май е вярно, че ако датчика го няма показва толкова. Моя беше заковал на +50 и нямаше топлина в купето освен при зададени 32 градуса, корейците са умни и при задаване на максимална температура, външния датчик вече не играе роля. Реших си проблема като си купих датчик за 35-40 лева, неоригинален, китайски, работи 3ти месец вече.
                  Правилно си локализирал мястото на датчика, отпред на верикалната греда стои, под ключалката за капака зад решетката в бронята. За съжаление се сваля бронята, да се смени. Под двата фара в краищата има щипки, свалят се и фаровете преди бронята до за достъп до тия щипки, освен ако вече не са счупени, както беше при мен.

                  Ей така изглежда датчика, със стърчащото нагоре се монтира.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:download.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5806003

                  При смяна на режимите ръчно, АC при мен се включва единствено и само като стигна на обдухване на преден прозорец + крака.
                  При натискане на режим да духа на стъклото, третия бутон в дясно от тройката в средата, също се включа AC.

                  При АУТО режим не се сещам какво точно се случваше, защото не съм го ползвал никога.

                  Поздрави.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X