Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на радар детектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на радар детектор

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    На кое казваш фалшиви? Почти всеки детектор, може да се настройва градски и магистрала.Има разлика в бандовете, да се активира POP режим, чувствителност и т.н Достатъчно е да се чете упътването на продукта.
    Фалшиви сигнали за мен е когато на пътя прихване друг детектор от някой автомобил. Мен лично това ме дразнеше най-много. Хубаво е и да могат да се изключват различните честоти. Моят нямаше такава опция и не знам какво би било положението тогава , ако останат примерно само X и Ls.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #17
      От: Избор на радар детектор

      Това което хващат от другите коли, са екстри като датчици за мъртва точка,адаптивен круиз и т.н. Радар детекторите на полицаите, работят на същият принцип, засичат движенив на предмети. Раздвай се че ти пищи,иначе ще возиш нещо в колата, от което няма никакъв смисъл.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на радар детектор

        Няма разлика в бандовете, няма разлика и в чувствителността между градски режим и магистрала. Единствената разлика е в уведомлението - било по-тихо или единично бипкане. Фалшиви сигнали са всички сигнали, за които детекторът уведомява, но не са от полицейски радар. Има модели, които дават по-малко фалшиви сигнали, има и такива, които дават толкова, че в градски условия са почти неизполваеми, ако ще и 20 пъти да препорочетеш упътването.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Избор на радар детектор

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Няма разлика в бандовете, няма разлика и в чувствителността между градски режим и магистрала. Единствената разлика е в уведомлението - било по-тихо или единично бипкане. Фалшиви сигнали са всички сигнали, за които детекторът уведомява, но не са от полицейски радар. Има модели, които дават по-малко фалшиви сигнали, има и такива, които дават толкова, че в градски условия са почти неизполваеми, ако ще и 20 пъти да препорочетеш упътването.
          Не съм съгласен. Имам модел Кобра(не му помня модела, закупен преди 5г+ за 200лв), на който си пише в упътването, как да се активира градски, поп, магистрален режим и т.н Комбинация от бутоните му, като филтрира честотите.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на радар детектор

            Ако филтрира честоти, които иначе са му зададени за радари, означава да пропуска и реални сигнали, а това не е препоръчително.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: Избор на радар детектор

              Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
              Имам Марухама от 6 години. Соларно зареждане, сам се включва и изключва при палене и гасене на колата, без кабел. Ама ми казаха, че вече не се внасят в България. И цената беше под 200 лв. Читав е. Някой ако знае дали още се продават, да сподели. Искам да купя още 2-3.
              Колега заинтригуваме с тази марка и най-вече че е без кабел.Потърсих в нета и намерих един пич който продава някакъв модел от този производител. Но после попаднах на втора употреба детекторче от същата марка . Заръчах го , че оня ден на пътя София - Варна си карах със 120 и ако не беше колега да сигнализира , горях поне със стотачка. Та затова пак се замислих за такава джиджавка.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #22
                От: Избор на радар детектор

                Доста карам с радар детектори така че бих дал моите 5 стинки по въпроса.
                Идеалния такъв би имал
                :
                1. ГПС позициониране;
                2. Памет за фалшиви постоянни сигнали - примерно минаваш си дневния маршрут за първи път и му казваш това това и онова са фалшиви и той автоматично не ти ги пуска повече.
                3. Интернет връзка с база данни и ъпдейт в реално време на всички фиксирани камери - да преупреждава за тях задължително.

                Няма ли ги тези неща ползата от радар детектор е леко съмнителна - тука има тука няма
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на радар детектор

                  Аз съм с Кобра Атом, с доставкат нещо като 120-30 лв. За съжаление с новите камери вече радар детектора е по-малко ефекъивен. В смисъл той ще продължи да си засича TFR 4, но си остават едни 28 камери, за който си непредупреден. Другото, което вече трябва да знаем е, че всички мобилни камери на кат могат да работят и през тъмната част на денонощието.
                  Танки грязи не боятся!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на радар детектор

                    вижте какво коментира един колега: м/у Шумен и кв/ Дивдядово
                    "Не знам колко от коментиращите ползват радар детектори и какви но мога да ти кажа за работата на Wisler 68 Засича новите камери в L.1 сектора което според упътването ми означава от 900 до1100 хц Разстоянието е доста добро за реакция както при старите мобилни в колите Когато Мин седмица бяха на дивдядовския път до старата газ станция ги засичаше точно от входа на Винпрома Лошото при мен е че частично се покриват честотите с камерите на АПИ а тях ги бях изкл. досега !Дано съм бил полезен! "
                    и още нещо:
                    "Камерата се лови с всички радар детектори засичащи лазерен сигнал, самата камера е унгарска, модел ARH-CAM S1 и работи с лазерни вълни с дължина 905 nm. "
                    дано и аз съм полезен на колегите с РД с тази дължина на лазерния лъч.
                    и дали е вярно всичко това ?
                    899180483

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на радар детектор

                      Привет колега!

                      От няколко месеца ми е неспокойно заради новите унгарски камери CAM-S1, с лазер (Lidar) . За жалост всичко което гледах и прочетох противоречи на горенаписаното... Силно се надявам да не съм прав, защото просто ще си купя такъв детектор и ще пенсионирам Cobra-та след почти 10 годишна вярна служба

                      Теоритично може да стане, но само при настроена камера на максимален обхват (600м) . Лазерният лъч се разпространява праволинейно и прилича на конус. Съответно колкото по-далеч е насочен - толкова по-голяма ще е точката и толкова по-голяма е вероятността да "огрее" детектора. Подозирам, че в конкретния случай е станало нещо такова... Не вярвам да има разсейки и отражения, които да бъдат засичани.

                      Пак казвам - дано не съм прав. По стечение на обстоятелствата - още не съм попадал на такъв уред, за да тествам Cobra-та. Но честно да си призная не очаквам чудеса...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на радар детектор

                        Лъчът на радара се насочва и търси регистрационният номер , сензорите трябва да са около номера , за да има ефект .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на радар детектор

                          Единствения ефект от тези сензори би бил, че ще разбереш с около десет дни по-рано да очакваш картичка от КАТ.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на радар детектор

                            получих отговор от АТ ТРЕЙД ЕООД .
                            не е лошо , а много лошо .
                            въпросът беше актуален ли е Stealth RG300 GPS за новите триноги камери на КАТ ??
                            ОТГОВОР:
                            Единствен към момента е:GPS радар и лазерен детектор KIYO GPS U1 в комбинация с KIYO D Ultimate активен лазерен детектор с рамка за номера и 4 сензора.
                            419 лв +1569 лв. калкулатора ми блокира ????
                            899180483

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на радар детектор

                              Гледам, че има и някакви нови детектори на новите лазерни камери, но и те в повечето случай работят на предварително зададени гпс координати
                              https://iskamgps.com/news_details/17...RH-CAM-S1.html

                              лично аз предпочитам нещо безплатно от сорта на https://play.google.com/store/apps/d...otel.AntiRadar
                              директно на телефона

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на радар детектор

                                Колеги, някой знае ли нещо за радар-детектор Snooper 4Zero Elite? Пише, че може да индикира и полицейски камери, работещи с лазерен лъч. Не знам, старият ми детектор беше Cobra XRS 9945 изглря преди повече от една година. Сега карам без радар-детектор и е неприятно. А новите камери, закупени от МВР, са практически неоткриваеми за масовите радар-детектори.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X