Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
    В турскате ВС,руско въоръжение използва само Жандармерията.
    Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
    Сега не знам как е, в периода 1998 - 2002 редовната армия в планината по границата с Иран е ползвала масово руско оръжие. Камиони, БТР, картечници, РПГ, минохвъргачки, безоткатните оръдия. Паралелно са имали и натовското оборудване. Дългото е било на ХК, имали са и картечници МГ. Причината е, че нощем температурите падали много и само руското работело без проблем. Един приятел, който е служил там разказваше, че границата е била минирана и редовно нощем са прострелвали периметъра, профилактично. Колко е истина, един господ знае, но той твърдеше че от Иран идват само терористи.
    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Единствено жандармерията, тя впрочем си е съвсем редовна.
    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Не знам тия от снимките какви са, обаче на вас на жандармеристи ли ви приличат?
    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    А жандармеристите на какво приличат? Може би надпис на жилетките? (Ама той обикновено е отзад.)
    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Ама сигурен ли си, че това им е жандармерията, да не са с някви разширени функции извън жандармерските?
    В крайна сметка май няма да се окажат жандармеристи - ЦЪК (има снимки 18+). Наръкавната емблема е на 1-ва бригада специални части от ВС на Турция, предполагаемо на планински батальон в рамките на бригадата. Т.е. ако е вярно - то съветско стрелково оръжие има на въоръжение и в частите на турската армия, не само жандармата.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Наръкавната емблема е на 1-ва бригада специални части от ВС на Турция...
    Това, че тази бригада присъства, някак прави невъзможно присъствието на жандармерия? Или присъствието на жандармерия, същото по отношение на тази бригада?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

      Добрутро и на двама ви
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

        Да сложа и въпросните снимки които предизвикаха дебата . Това не е жандармерия а планински специални части . Не познавам структурата на турските ВС детайлно но всичко е възможно примерно в Германия елитния антитерористичен отряд GSG 9 е в структурата на гранична полиция . Другото странно нещо за което аз нямам обяснение е за този тип мини . Машината е еквивалент на нашата Тунджа но такъв тип мина виждам за първи път . Без хоризонтално оперение какво я стабилизира в полет ? Без оперението това е с балистиката на камък . https://vk.com/video-149898754_456240088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Q8a1i.jpg
Прегледи:2
Размер:164.6 КБ
ID:5779736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sv6Gr.jpg
Прегледи:2
Размер:166.1 КБ
ID:5779737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JMj2H.jpg
Прегледи:2
Размер:189.3 КБ
ID:5779738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ibQuy.jpg
Прегледи:2
Размер:245.0 КБ
ID:5779739
        Последно редактирано от sek.1; 27-01-18, 05:06.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

          56та бригада специални сили на турската армия пак ПКМ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9AMn2vDuCOg.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5779742
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            ... Другото странно нещо за което аз нямам обяснение е за този тип мини . Машината е еквивалент на нашата Тунджа но такъв тип мина виждам за първи път . Без хоризонтално оперение какво я стабилизира в полет ? Без оперението това е с балистиката на камък . ...
            Мина за 120-мм минохвъргачка с нарезна цев. В Турция се произвеждат такива, май с френски произход.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              56та бригада специални сили на турската армия пак ПКМ [ATTACH=CONFIG]945808[/ATTACH]
              Не мога да видя добре на снимката но това предполагам, че е отговора

              http://www.arsenal-bg.com/c/machine-...51-mm-mg-m2-56
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Мина за 120-мм минохвъргачка с нарезна цев. В Турция се произвеждат такива, май с френски произход.
                Умряла работа . Луфта между мината и нарезите е прекалено голям за да се получи ефективно завъртане на мината . Ако го уплътниш не можеш да пуснеш мината отгоре трябва да конструираш затворна минохвъргачка . Чара и предимството на минохвъргачките е в простота на конструкцията . С това много много точност не можеш да докараш . Още германците през първата световна са имали подобни чупещи се като ловна пушка ама са ги зарязали .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Умряла работа . Луфта между мината и нарезите е прекалено голям за да се получи ефективно завъртане на мината . Ако го уплътниш не можеш да пуснеш мината отгоре трябва да конструираш затворна минохвъргачка . Чара и предимството на минохвъргачките е в простота на конструкцията . С това много много точност не можеш да докараш . Още германците през първата световна са имали подобни чупещи се като ловна пушка ама са ги зарязали .
                  2Б23 "Нона-М1" ?
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                    Съвсем друго е . Това е затворна минохвъргачка и пак мините за нея имат някакъв вид стабилизация. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NONA-M1_01.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5779743
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Умряла работа . ...
                      Умряла, неумряла - има такава френска

                      Mortar Systems 120.pdf

                      На въоръжение и в Турция, и в морската пехота на САЩ. Турците май правят и някаква собствена.

                      Интересно ми е обаче, че мините за такива МХВ, които съм виждал на картинка, имат пръстен с нарези, а тази от турското видео няма.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Умряла, неумряла - има такава френска

                        [ATTACH]945810[/ATTACH]

                        На въоръжение и в Турция, и в морската пехота на САЩ. Турците май правят и някаква собствена.

                        Интересно ми е обаче, че мините за такива МХВ, които съм виждал на картинка, имат пръстен с нарези, а тази от турското видео няма.
                        Нищо общо няма това с турската . Мините са и стабилизирани и като гледам и тя е затворна . Тази конструкция губи едно основно предимство на класическата минохвъргачка скорострелността. На руската и дават пряко сили 8 изстрела в минута на на класическите и най мързеливия разчет пердаши по 15 - 20 в минута . Проблема е само в загряването ама ако имаш вода наоколо и това не е проблем .
                        Последно редактирано от sek.1; 27-01-18, 09:01.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                          Зная не е по темата, но да попитам. На пътя се разминах с военен камион. Много ми заприлича на Мерцедес Актрос. Каросерията му беше доста високо над земята. Имаме ли такова нещо в армията?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Нищо общо няма това с турската . Мините са и стабилизирани и като гледам и тя е затворна . ...
                            Мините наистина изглеждат доста различно от турските, но не е затворна, както се вижда на рекламното видео.

                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Стрелково въоръжение на турските ВС в операция "Маслинова клонка"

                              Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                              Зная не е по темата, но да попитам. На пътя се разминах с военен камион. Много ми заприлича на Мерцедес Актрос. Каросерията му беше доста високо над земята. Имаме ли такова нещо в армията?
                              Имаме. Такива са новите http://www.pan.bg/view_article-4-505...ta-armiya.html.
                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Мините наистина изглеждат доста различно от турските, но не е затворна, както се вижда на рекламното видео.
                              Мините са си с класически стабилизатор . На практика няма никакво значение дали е нарезна или гладкоцевна . Значително по тежка сложна за производство и по скъпа конструкция . Това без влекач не можеш да го мръднеш . Франсетата имат повечко пари за харчене .
                              Последно редактирано от sek.1; 27-01-18, 09:22.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X