Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Преди няколко дни купих въпросното камионче в що годе приличен вид.Не е перфектно но е с редовни документи и всичко по него работи.Но имам следния проблем-камиончето работи само на смукач,и само на място-няма сила да тръгне.Когато върна смукача,Баркасчето заработва добре за няколко секунди,след което заглъхва и загасва.Дърпам смукача,паля веднага,но щом го върна пак загасва.Карбуратора го чистих 2 пъти,но без резултат.По центровката не съм пипал,но ме съмнява да е от нея.Двигателя си е оригиналния 3 цилиндров двутактов.Карбуратора е BVF 40F1-16.Ако някой може да ми даде съвет какво да правя и къде да търся проблема,ще съм много благодарен.Мерси предварително.

  • #2
    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Добре е да споделиш къде се развиват събитията, че аборт през компа е трудна работа.

    Коментар


    • #3
      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      Имай предвид, че вартбурговия двигател бе доста капризен към центровка - правих му центровка на всеки около 1000км, защото с тези три чукчета постоянно бягаше центровката...
      Общо взето бе шибана работа, защото центровката се правеше с индикаторен часовник през дупката за всеки цилиндър, и отделно - за всяко чукче...
      Ако не си карал двутактова машинка - тя си иска обороти за да тръгне В ниските няма никаква тяга..
      Ако смяташ да я използваш - потърси опто-електронно запалване - имаше го bolt-on... Облекчава сериозно проблема с бягащата центровка (реално след монтажа ѝ, и първоначалната центровка, повече не съм пипал десетки хиляди километра).....
      Последно редактирано от slowtraveler; 26-01-18, 19:21. Причина: Не е микрометър, а индикаторен часовник
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        Ключът за палатката е в трите чукчета,както казаха по горе.

        Много ядове съм брал с тях миналия век

        Спасението е в електронното !

        Коментар


        • #5
          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          На Баркас се научих да карам.Това беше преди 15 години.Тогава имахме Баркас във вкъщи.Той беше с чукчета,до колкото си спомням наистина често му правеха центровка.Май от там да започна,с центровката?

          Коментар


          • #6
            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            Този двигател студен не работи без смукач. Като загрее всичко си идва на мястото.
            Препоръчвам ти да сложиш и нов термостат, като внимаваш когато обезвъздушаваш системата, което е задължително.
            Някъде имам 3-4 нови оригинални плочки с чукчета и кондензатори и евентуално други дреболии, ама са на повече от 26-7 години и съм забравил кое и какво.
            Сетих се, че имам и оригинална печка за Баркас, та ако нещо те интересува, драсни.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              центровката се правеше с микрометър през дупката за всеки цилиндър, и отделно - за всяко чукче........
              В общи линии, се прави с индикаторен часовник, и цигарена книжка. Микрометъра не можеш го навря нийде в тоя мотор.

              Ако работи на смукач, а инак не ще - търси първо въздушен филтър, после ниво в карбурациите, почистване на жигльорите, и тотално чистене и настройка пак там, и после пипай центровка.

              Коментар


              • #8
                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                В общи линии, се прави с индикаторен часовник, и цигарена книжка. Микрометъра не можеш го навря нийде в тоя мотор.
                При Баркаса не знам как е, но при Вартбурга сваляш маската и работиш спокойно.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  Аз имах предвид малката, но значителна разлика между микрометър и индикаторен часовник.

                  Прочее, все още пазя часовника, и преходника от него, към резба за свещта за един много популярен български!!! двутактов двигател.

                  Освен с цигарена книжка, може да се прави центровката и по по-изискан начин. Там тоци, лампи, пинизи...
                  Старото си е старо - със старите чалъми, кво да правиш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Има място за работа,това не е проблем.Двигателя поработи повече от половин час.маркучите загряват добре.Целият карбуратор е изчистен и продухан,въздушният филтър е нов.Но и след чистенето няма промяна в работата.Направи ми впечатление че свещите бяха много черни...а нови ги сложих..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Я кажи свещите с какво топлинно число са?
                      Я кажи с какъв бензин го палиш?
                      Я кажи колко е стар тоя бензин?
                      Виж разстоянието между електродите, виж нивото на бензина в карбуратор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Аз имах предвид малката, но значителна разлика между микрометър и индикаторен часовник.

                        Прочее, все още пазя часовника, и преходника от него, към резба за свещта за един много популярен български!!! двутактов двигател.

                        Освен с цигарена книжка, може да се прави центровката и по по-изискан начин. Там тоци, лампи, пинизи...
                        Старото си е старо - със старите чалъми, кво да правиш.
                        Охооо, не знаеш колко бях добър !
                        Нещо не ми харесва как работи, спирам под някоя ламба, пращам с който съм за кафе, щото пропих на дърти години, докато се върнат съм свалил маската, която е на четири шпилки М6 с гайки, и съм направил едно-две чукчета, довършвам и третото, качвам маската, и продължаваме да се возим по нощИте !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Аз имах предвид малката, но значителна разлика между микрометър и индикаторен часовник....
                          Абсолютно си прав Вени - имах предвид индикаторен часовник Баща ми бе направил и стойка, дето се завиваше вместо свещ Сигурно още се мота някъде из гаражите..
                          Ама конкретните стойности съм забравил - дали бе нещо като 0.86мм ???

                          Но наистина въпросът се реши като сложихме електрониката - там вместо чукчета имаше оптодвойка - никакво износване нямаше... Донесе ни го приятел - немец.... Сваляше се целият модул с чукчетата, и на негово място се завиваше новия блок... Бе заводско изпълнение...

                          Центровката я правих с лампа - по-удобно бе...
                          А дали центровката е причината за проблема - все пак бих почнал от там...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Я кажи свещите с какво топлинно число са?
                            Я кажи с какъв бензин го палиш?
                            Я кажи колко е стар тоя бензин?
                            Виж разстоянието между електродите, виж нивото на бензина в карбуратор
                            Значи свещите са бриск,човека от който го купих ми ги даде чисто нови,но незнам с какво топлинно число са.
                            бензина е а95 от лукоил днес съм го зареждал,и маслото е лукоил за 2т машини.
                            Увеличих нивото на бензина,но нямаше ефект.Гледах едно клипче в което разглобяват и почистват карбуратор като моя.
                            https://www.youtube.com/watch?v=aYezJ5oD6-k
                            малко след шестата минута на клипа мерят разтоянието на поплавака,но езика на който говорят ми е непознат...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              За запалването видях друго решение. Делко от Тико, зъбни колела,ремък ангренажен, оптегач, бобина от Тико и лодката фърка. Лодката "Нептун" на Гребната. Смени карбуратора и ще ти се изяснат причините. С поздрав Борето Ако беше от Пловдив имам ги такъмите за центровка. Имал съм 3 коли от двуцилиндровите въдухарки.
                              Последно редактирано от boreto2; 26-01-18, 19:43.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X