Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Да, да.. индикатора ми е в гаража на родителите ми, където прекарвах времето си преди мнооого години.
    Корпуса е от свещ ВМЗ 7 - тогава те бяха най-популярните, и за без пари. Та не беше дерт да счупя една, и да я ползвам за основа на часовника - отворче, резбичка, и - резулата е налице.

    Не пречи да се провери центровка, но според мен, щом работи чудото на смукач, центровката е второстепенна.

    На първо място - карнобациите!

    ИМХО - аз, мисля, че имах някакъв опит с тия двутактовите..


    Да не пиша нов пост - ако си увеличил нивото на бензина в карбурацията, с каква идея? Логичното е обратното.
    Последно редактирано от Veni1; 26-01-18, 19:45.

    Коментар


    • #17
      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      Горна мрЪтва си я намирах директно с отвертката, а и май си бях направил нещо с белег дето ми стоеше в колата за бързи центровки.
      То проблема идваше от нагорели чукчета, та винаги имах и шкурка.
      ... ама колко назад ме върнАхтеее !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        Мдааа, ти знаеш ли как се търси цигарена книжка между Поповица и Брягово?
        Пролазих два километра, за да намеря един фас!!!!

        Тогава не пушех...

        Коментар


        • #19
          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          Щом на смукач работи, а като върнеш смукача гасне -- няма гориво/ запушен жигльор/ може да е ниско нивото на бензина. Или дърпа въздух вместо горивна смес. Нивото на бензина пробваш с обърнат капак и бургии/ свредла/ 7 или 8мм между поплавъка и капака.

          Коментар


          • #20
            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            Май едно и също говорим, Боре..

            Коментар


            • #21
              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Умряла е бензиновата помпа.

              Центровката е между 3 и 4 мм преди ГМТ и да, с електронно запалване е по-добре ама не знам може ли да се намери отнякъде.

              Коментар


              • #22
                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Мдааа, ти знаеш ли как се търси цигарена книжка между Поповица и Брягово?
                Пролазих два километра, за да намеря един фас!!!!

                Тогава не пушех...
                Кой ти оставя кралски фасове по онова време, па и около Поповица !

                ... а що цигарена хартия, да не си регулирал диференциал по "байовски" ?!
                Не беше ли нещо като 0.3 или 0.4 ? Всичките ми ETZта бяха с електронно, а и в последствие и Вартбурга стана с такова, та съм позабравил. След малко като се чуя с Емо с Дифендъра ще го питам, че прокарах мотори покрай него, а той преди това имаше и Симсон та помни със сигурност.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  Ако е скапана помпата обикновено втори цилиндър се пълни с бензин. Отдолу на блока има болтче. отвива се и ако тече бензин помпата е за ремонт. Помпата работи от подкартерното налягане на втори цилиндър. Няма механика. Борето

                  Коментар


                  • #24
                    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Кой ти оставя кралски фасове по онова време, па и около Поповица !
                    Кога ще се видим с тебе, бе, майна... то с писане не става моабета...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Погледни около фланеца на бензиновата помпа към двигателя за омасляване, но преди сваляне я притегни леко и търси платно. Не е като на 4ритактов двиг. За центровка няма ненаучил се.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Кога ще се видим с тебе, бе, майна... то с писане не става моабета...
                        Малко да се пооправи времето, че от няколко дни не знам къде съм, имам да си оправя и кардана, и специално ще дойда заради теб когато си в почивен делник.
                        ... а се надявам дотогава и аз да се похваля с "уред за топене на кафени чашки от далече..".
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Леле, що не казвате, че е толкова интересно тука. Ако искаш да караш дълго време с оригиналния двигател, не намалявай НИКОГА нивото на бензина под заводското, както и размера на горивните жикльори - следва блокиране на двигателя от недостатъчно мазане. Даже може с една идея да завишиш процента на маслото. Иначеи аз имам някъде по мазето индикатор за центровката, както и кутийка с чукчета. Със свещи ВМЗ-7 пееше двигателчето. Имам и малка и голяма книга за 312/353 та мога да погледна за мерки и теглилки. Пък ги имам все още и двете книжки за ремонт на карбуратори.

                          П.П. Мисля, че топлинното число на свещите трябва да е 225 за М18 и 175 за М14, щото имаше глави за дебели и тънки свещи, ма щом са ти дали Бриск явно си с тънки.
                          Последно редактирано от коко келеша; 26-01-18, 22:06.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Леле, що не казвате, че е толкова интересно тука. Ако искаш да караш дълго време с оригиналния двигател, не намалявай НИКОГА нивото на бензина под заводското, както и размера на горивните жикльори - следва блокиране на двигателя от недостатъчно мазане. Даже може с една идея да завишиш процента на маслото. Иначеи аз имам някъде по мазето индикатор за центровката, както и кутийка с чукчета. Със свещи ВМЗ-7 пееше двигателчето. Имам и малка и голяма книга за 312/353 та мога да погледна за мерки и теглилки. Пък ги имам все още и двете книжки за ремонт на карбуратори.


                            П.П. Мисля, че топлинното число на свещите трябва да е 225 за М18 и 175 за М14, щото имаше глави за дебели и тънки свещи, ма щом са ти дали Бриск явно си с тънки.
                            Трябва да имам ВМЗ-7 някъде,ще търся и ще слагам.Утре ще проверя бензиновата помпа,дали не е напълнила двигателя с бензин.Мерси за съветите.Утре продължавам

                            Коментар


                            • #29
                              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Много зъл таралеж си си сложил в гащите, да знаеш. Близките дни ще сляза в мазето да видя дали нямам карбуратор останал. Имам два кашона нови части, но не помня какво имаше вътре.
                              Книги имам, каталог с чертежи и детайлизации е някъде по старите хардове...
                              Това как вървеше...страх ме хваща като си спомня...
                              Свещи Denso, бобини не помня какви бяха, за масло-хранех го само с пълна синтетика на Репсол и Кастрол.
                              Последно редактирано от santaclash; 26-01-18, 23:19.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Първоначално публикуван от mimsan Преглед на мнение
                                Трябва да имам ВМЗ-7 някъде,ще търся и ще слагам.
                                Нищо такова не прави, че после все чукчетата ще са ти виновни. BP6HS или BPRHS или BKR6HS са твоите (и трите варианта май стават) от каталога на NGK.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X