Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Здравейте.Леко по леко напредвам с Баркасчето. Боядисах шасито и каросерията.Остана ми само кабината.Направих му спирачките. Двигателя е с нови чукчета и центровка.Днес си поиграх с инсталацията-оказа се,че има доста извадени кабели от местата си.Понаредих ги,но ми липсват кабелите които за са лампата за зареждането.Другия проблем е,че уреда за водата на таблото не работи.(Модела е с уредите с диодите).Мисля да сложа допълнителен уред от страни някъде.Имам от Шкодичка и от Газ-ка. Намерих една схема в нета за монтаж,пробвах ги но и двата не реагират.Свалих топлинния датчик и го нагрях,но пак ефект нямаше.Ако дадете някой съвет какво да правя ще съм много благодарен

    Коментар


    • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      Към уредите трябва маса(на корпус) и плюс 12в отбелязани на уреда,другият(активният) извод се свързва със датчика(корпуса на маса),който управлява уреда по минус.При проста проверка на свързан уред,и при замасяване на активният извод,уреда трябва да отчете макс стойност.Всеки температурен уред си върви комплект със температурен датчик със подходящо съпротивление,при експерименти със разни,или не работи въобще или показва нереялни стойности.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        На мен не ми отчита и грам.следователно трябва маи друг датчик да търся за да стане някой от двата уреда които имам...

        Коментар


        • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          mimsan каква е целта на предобиването на това возило? Колекция? Или обикновен мазохизъм?
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            mimsan каква е целта на предобиването на това возило? Колекция? Или обикновен мазохизъм?
            В 5 клас когато бях имахме такова чудо и на него се научих да карам.От доста време имах желание да намеря Баркас и взех че намерих.Дори и е на мое име с изрядни документи.Ще го ползвам за лични нужди.Просто мерак..

            Коментар


            • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Разбирам те напълно! Продължавай в съшия дух. Моята втора кола беше Вампирбург, но 1,3.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Първоначално публикуван от mimsan Преглед на мнение
                На мен не ми отчита и грам.следователно трябва маи друг датчик да търся за да стане някой от двата уреда които имам...
                Като замасиш жицата към датчика,трябва да покаже "макс",първо това пробвай,а после за съвместимост на датчика.
                За руският вариянт датчика май беше ТМ-103 май...,трябва да проверя.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  Значи към уреда му слагам плюс и минус и кабела от датчика го слагам на уреда и го слагам на маса и трябва да отиде на мах?

                  Коментар


                  • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Първоначално публикуван от mimsan Преглед на мнение
                    Значи към уреда му слагам плюс и минус и кабела от датчика го слагам на уреда и го слагам на маса и трябва да отиде на мах?
                    Минуса е на корпус,останалото е точно така.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Минуса е на корпус,останалото е точно така.
                      Драсни му една схема на бързо.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Драсни му една схема на бързо.
                        Готово:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180222_232842.jpg
Прегледи:1
Размер:238.2 КБ
ID:5781652
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Вързах уреда както ми казахте и отчита мах.интересно е че и диодите също отчитат на мах.ще сменя температурния датчик и ще пробвам пак дали ще отчита

                          Коментар


                          • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Тия уреди отчитат максимум и когато не си свързал масата на самия уред.

                            Коментар


                            • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Ако,не се държи уредите да са оригинални,има доста варианти.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Уреда от Газ,ако го свържеш по този начин,стрелката леко ще трепне към позиция 40гр,а ако замасиш извода Д,ще отчете макс стойност.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X