Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
    На времето имаше една поредица на издателство "Техника" "Аз ремонтирам ..." ...
    А пък какви свирепи глупости съм виждал в тая поредица, ... Ама повечето неща бяха смислени, поне за колите за които ми е трябвало.

    ----

    Хлабината на контактите, както всяко друго инженерно решение, е компромис между няколко фактора.

    Голяма хлабина - повишено износване на петата на чукчето и на гърбицата, понижена енергия на искрата във високи обороти, нужда от по-силна пружина (а с нея и още износване)

    Малка хлабина - несигурно искрообразуване в ниски обороти, повишена чувствителност към хлабините на вала и вибрациите, по-неблагоприятен ефект от износването на всички елементи

    Коментар


    • #77
      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      Вярно е.Хлабината на контактите ти регулира ъгъл на затворено състояние на контактите (УЗСК по русский, dwell angle по контрарусский). Той ти отговаря за заряда на бобината и оттам за цялата работа на двигателя по много категоричен и недвусмислен начин. За четиритактовите има създадени доста уреди за измерване на тоя параметър, аз си имам един и да ти кажа, тея 0.4 мм писани по книги за моята кола, хич не отговарят на 55 +-3 градуса, писани по по-умните книги за моята кола.
      Любопитно ми е има ли такова чудо-уред и за двутактов двигател. Или някаква готова рецепта, как се мери УЗСК на вартбург с уред за четиритактов двигател? То тъпото е че един път настроен, хич не му се седи дълго време така. Аз си го настройвам на около 2000 км. Транзисторния усилвател вяло помага. Затова и ги направиха тея безконтактни запалвания.

      Коментар


      • #78
        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        Това се мери с обикновен волтметър. Такъв уред готов сефте чувам, че изобщо има произвеждан. Мери се напрежението на зареждане, после се мери напрежението при кондензатора. Дели се първото на второто и полученото се умножава по ъгъла на запалването, който при 4-цилиндрово 4Т ще е 90 грауса (има 4 гърбици на вала на делкото). Полученото е въпросният ъгъл на затворено състояние. При повече цилиндри ще е друг ъгъла. Мери се на празен ход, за да не участва вакуумната и центробежната корекция.

        Принципен недостатък на метода-иска точност при измерването-точен волтметър и перфектно работещо зареждане-най-вече касае релето за зареждане.
        Ясно е, че така поставените условия до тук обезсмислят задачата по отношение на произведенията на съветското автомобилостроене и приборостроене, без оглед на марка, година и място на производство. Заради това и методът е слабо познат. Иначе на теория си е работещ.

        Отнесено към 2т това нещо няма смисъл. Там няма вариант на бобина да не и стигне времето да се зареди, просто защото всеки цилиндър си има собствена такава, в добавка собствено чукче и отделен за него си само кондензатор. Имат колкото си иска човек проблеми, но специално този с недозаряда на бобината е решен изначално.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #79
          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          Мдаа, за пореден път се убеждавам,че българинът не обича да чете инструкции а още по-малко обича да ги спазва. Ма може пък просто аз да съм бил голЕм късметлия. На всичките ми соцвозила си прехвърлях пловдивския транзисторен ключ купен, защото бях мернал нещо подобно, но френско изпълнение на едно Рено Дофин. Последното място където поглеждах след това беше под капачката на делкото. Ама там имаше едни кеченца, които от време на време трябваше да се омасляват с по капка масълце. Уред за ЪЗСК, стробоскоп и свещоочистител си бях сътворил по мотиви от "ЗА рульом" Освен това пък имах И съвеЦка свещ с прозорче. Електронното замина заедно с последната ми соцлюбов 125п.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #80
            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            С качествен стробоскоп(има функция за 2т и за 4т) мериш всичко: заряд: обороти , предварение, ъгъла на затворено състояние на контактите( перфектни гърбици и пружина на чукчето със заводски динамични характеристики). Проблема на колите с контактно запалване е в неравномерното износване на гърбиците и омекване пружините на чукчето , омекване пружините на центробежния регулатор, а от там и невъзможност за покриване на цялата графика на запалването и последващо нисък КПД. Както казват американците "Силата на дребните неща е в това , че са много". При желание и знания всичко си заспива

            Коментар


            • #81
              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Ехааа тази свещ с лупа още я имам и понякога за когато дойде кола с АГУ я слагам за да се полюбувам на как се променя цвета на горенето като връткаш болтовете на сместа. (автомобилите с карбуратори нещо се загубиха съвсем),

              Коментар


              • #82
                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ...
                Отнесено към 2т това нещо няма смисъл. Там няма вариант на бобина да не и стигне времето да се зареди, просто защото всеки цилиндър си има собствена такава, в добавка собствено чукче и отделен за него си само кондензатор. Имат колкото си иска човек проблеми, но специално този с недозаряда на бобината е решен изначално.
                Проблемът си е абсолютно същият и има същият произход. Това че всеки цилиндър има собствена бобина е компенсирано с по-малки бобини.

                Коментар


                • #83
                  От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  ААа...вярно, че оригиналните бобини бяха наполовина по размер....забравих го това...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Но не защото че им е малко времето, а работата.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #85
                      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Съгласен съм с Весков - в края на краищата бобината на Баркаса има двойно повече време за да се 'зареди' магнитния поток отколкото при 4Т двигател...
                      И работи два пъти по-рядко от бобината на 4Т...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Днес смених малко маркучи по Барказа,смених антифриза и запалих. Обезвъздуших системата,всички маркучи станаха топли,но индикацията на таблото не мръдна.Таблото е от този модел; https://istatic.bazar.bg/photosbazar...459552429a.jpg
                        Нито един диод не свети от тези за водата,резервоара е свален и свети червен диод-тва е ок уж,но другите диоди не светят.Има една дълга редица диоди-така и не можах да разбера разходомер ли е оборотомер ли е какво ли е?Кое ще е по доброто решение?Да му търся проблема на целия уред,да сменя уреда с такъв с двете стрелки за бензин и температура или да си изнеса едно уредче от друг автомобил отстрани и на него да си следя термпературата..

                        Коментар


                        • #87
                          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Температурата е долния ред... Не бе много удачен... По спомен бяха оранжев, зелен, зелен, червен светодиоди.. (или преди червения имаше още един оранжев)... Но светваше ли първият оранжев при съвсем студен двигател, или трябваше леко да подгрее - нямам спомен...
                          Дългата редица светодиоди бе разходомер (абсолютна стойност, а не разход на км).... Отпред имаше енкодер (един или два плоски цилиндъра) през които преминаваше бензина преди карбуратора. И от там вземаше сигнал за разхода...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Май се сещам кое е "енкодер",но на мен не минава бензина оттам-така си го взех.от долу е за бензина а вертикално е за температурата

                            Коментар


                            • #89
                              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Това с многото диоди е разходомер. Отпред при мотора му е турбинката, закачена за горивопровода, брои импулси. Доста неудачна система. Табло мисля, че имам в мазето, но не е с разходомер. Те се появяват в по-късни години.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Това с разходомера е абсолютен нонсенс. Имаше ги и на Трабант.

                                Показанията са относителни и с различен датчик получаваш различно показание.

                                Най-смислената употреба на този прибор е да го преработиш за оборотомер - в това му качество можеше да се калибрира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X