Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ... Единственото кофти е, че не може да пратиш аромата....
    Вени, това не се забравя !

    Днес бяхме с Емо, и той каза, че чукчето се прави на 0.3mm, че не се сетих 0.3 или 0.4 беше. Момента на запалване си го правиш според това как ти харесва, но ако можеш да сложиш електронно е най-добре, щото си трябва можене и опит да направиш и трите цилиндъра еднакво.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      За това 0.3 не съм убеден. Трабант със сигурност се настройва на 0.4мм хлабина, а и чукчетата, и гърбицата на коляновия вал, а и кондензаторите и бобините им са еднакви с Вартбург.

      Колкото до промяната на центровката на трите цилиндъра наведнъж - теоретично и с механичното запалване можеше. За настройка на 1 цилиндър се въртеше цялата плочка, за 2 (и 3 където го има) - малка плочица върху голямата с ексцентрик за наместване.

      Забавното при Трабант беше че електронното му запалване нямаше центробежен коректор ама изчистваше празния ход въпреки това. На Вартбург само съм чувал за електронно запалване, никога не съм го виждал.

      Коментар


      • #63
        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        Впрочем ако някой е носталгичен към аромата може да си сипе минерално 2Т масло в нормална бензинова кола без катализатор.

        Коментар


        • #64
          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          Емо беше категоричен за 0.3, а са му минали бая мотори през ръцете. Чукчетата на Трабант, Вартбург и MZ са еднакви.
          Когато изпратих Вартбурга във вечността, единственото което взех от него, освен номерата и инструментите, беше електронното което беше модифицирано, и с читави ключови транзистори, но къде е, само Той знае.
          Имам да разчиствам доста, та бая неща би трябвало да излязат.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            И Хорст Илинг е категоричен - разстояние между чукче и наковалня 0.4мм и момент на запалване 3.58+/-0.31мм преди ГМТ.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #66
              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              В гаража на тезгяха ми стои оригиналната книжка за 353W. Като слизам за нещо ще я взема да проверя.
              Много време мина и спомените ми са поизбледнели.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #67
                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                Сега гледам предлагат електронни за около 100 Евро, но се различават от оригиналното електронно...
                Оригиналното бе с оптодвойки и сектор, който се въртеше от коляновия вал и закриваше оптодвойките...
                И отделен единен транзисторен блок, който управляваше бобините...
                Ама може ли сега да се намери такъв - не знам...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  Е тука някакъв файл за българските електронни
                  Те я и фашиската гад какво представялва:
                  http://www.michael-seel.de/michis-ba....php?page=EBZA
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    В гаража на тезгяха ми стои оригиналната книжка за 353W. Като слизам за нещо ще я взема да проверя.
                    Много време мина и спомените ми са поизбледнели.
                    Анджък де, от нея са почерпени сведенията.

                    П.П. Която и друга книжка за автомобили от онова време да отвориш, винаги ще попаднеш на разстояние 0.35-0,45. Това са си стойностите по подразбиране за контактните запалителни уредби. И аз като контактувах с контактите едно време, слагах 0.4мм, че най-лесно се помни.
                    Последно редактирано от коко келеша; 28-01-18, 05:49.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Те я и фашиската гад какво представялва:
                      http://www.michael-seel.de/michis-ba....php?page=EBZA
                      Да, точно такова бе - заедно с алуминиевия корпус на 'дистрибутора' за коляновия вал... Работеше безотказно, и наистина след монтажа му отпаднаха всякакви грижи - автомобилът стана устойчив и без ежедневна поддръжка
                      За варненските електронни - нямам никаква информация..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ...
                        Оригиналното бе с оптодвойки и сектор, който се въртеше от коляновия вал и закриваше оптодвойките...
                        И отделен единен транзисторен блок, който управляваше бобините...
                        Ама може ли сега да се намери такъв - не знам...
                        Точно такова е и мойто, и не е оригинално, а нашенско, българско, и всичко е преправено с много по-хубави елементи, че ключовите транзистори пукаха.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          На времето имаше една поредица на издателство "Техника" "Аз ремонтирам ..." технически ръководства написани от професионалисти за аматьори на много разбираем и достъпен език, Та там е описано всичко как , какво , защо . много ясно и точно. Чукни в гугъл има такава поредица "Аз ремонтирам Баркас" в руски тракер. Въздържам се да описвам , кое как се прави, защото веднага ще ми обяснят , колко съм "не прав" А аз просто бих цитирал техническото ръководство, което е изпитано и доказано на практика (от време на време дори ползвам приспособлението за горна мъртва точка(закупено от магазините на ДСО "Мототехника" като ученик) , че пасва за намирането на горна мъртва точка на много западни двигатели). Та думата ми е потърси има го упътването спазваш точно указанията, стига коляновия вал да няма луфтове ще извлечеш всяко конче от този мотор. Има го и в руски тракер с преспособления лампа става и със стробоскоб(по белези, обаче трябва да знаеш графиката на центробежния регулатор). Първото и основно правило е изправни чукчета (чисти контакти и яки пружинки). Второто е луфт(0,40). Има си и последователност за регулиране на цилиндрите , ама мързи да търся из библиотеката книгата. Между другото на "Славейков" съм срещал доста от книгите на поредицата,

                          Коментар


                          • #73
                            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            Баркасчето вече е с нови чукчета и с нова центровка.Пали от четвърт оборот.Работи много добре и държи перфектни обороти на място.Бях забравил какъв ряз има 2т автомобил.До тука всичко е ок.Следва ремонт на спирачките,подмяна на стари напукани маркучи по ВИК-то и боя.Но най-големия проблем днес го открих-най-долната греда на шасито,тази която е в средата най-отдолу е изгнила и то доста.Голям ремонт ме очаква,но не се отказвам.Тези дни ще кача клип как работи.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Хмммммм, красота!

                              Анджак - за такива ръкоделия говоря.

                              Ти ли си го бродирал това, и какъв е резултата?
                              Аз преди години,сложих му и клапа след карба,резултата е развъртащ се до 12-13000об/мин цвай-тактен двигател,който тръгна да си къса нитовете на маховика.След смяна със комплект магнети-марели всичко заспа.Малкият се е изумил и тръгна да произвежда резонатор,че нещо му се вижда слаб.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Жоро, на двутактовия двигател промените по главата се състоят в много малко неща....
                                Напълно ми е ясна теорията и практиката на 2Т Между другото точно на Вартбурга единия двигател (ъхъ - имаше и втори - оборотен ) бе с 'оправени' и полирани поли и канали - май го споменах преди няколко мнения
                                Празният му ход на ниски изчезна (т.е. трябваше да се държи над 1500об/мин), обаче бе станал гоУема бИгачка А с нулевия филтър даваше и страшен звук
                                Само дето можеше да се кара само на високи обороти, та в града не бе много удобно, та баща ми реши да вземе втори двигател

                                А конкретно за главата - така разправяха скутеристите - че струва луди пари..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X