Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барказ Б1000-центровка карбуратор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

    ... и да си гресираш редовно всичко по предницата, че хем не се износва, хем си като с хидравлика.
    ... ааа, и маслото не е нужно да е повече, 2%, но хубаво.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Нищо такова не прави, че после все чукчетата ще са ти виновни. BP6HS или BPRHS или BKR6HS са твоите (и трите варианта май стават) от каталога на NGK.
      Всичко става, само да е с къса резба и ТЧ 175.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

        ВМЗ свещите откакто не се произвеждат, едно 90% са се прецакали само от седене.

        Коментар


        • #34
          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ВМЗ свещите откакто не се произвеждат, едно 90% са се прецакали само от седене.
          Предполагам, че за това само си чУвал?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
            За запалването видях друго решение. ...
            Онова за Вартбург/Баркас си бе заводско - сваляше се директно алуминиевият корпус (с пласмасова капачка ли беше?) с чукчетата, и на негово място се слагаше алуминиевият корпус с оптиката...
            Без никакви модификации - всичко си бе заводско, куплунзите съвпадаха, и работеше перфектно - без никакви проблеми почти 20г (т.е. до момента, в който баща ми реши да променя газоразпределението и Вартбурга стана бИгачка, ама и празният му ход вече не можеше да държи под около 1500-1800об/мин )...
            Аз също се усъмних в ниско ниво на бензина, ама колегата да каже все пак дали е проверявал там...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

              Имаше и още едно, малко по-хамалско решение за запалването, ама на фона на нищото си беше нещо. Три транзисторни ключа от пловдивските - за всеки цилиндър по един. Не беше кардинално решение на проблема с центровките, но рязко намаляваше главоболията. Освен това за центровката имаше и някаква скоба за принудително отваряне на центробежния регулатор. В противен случай след запалването предварението отива на м,,,, си.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:object_2010.jpg
Прегледи:2
Размер:87.5 КБ
ID:5779740
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                При дълго и продължително спускане на скорост трябва от време на време да се дава газ, защото при върната газ няма смазване на коляновия вал!!! Борето

                Коментар


                • #38
                  От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                  И фрайлауфа го бех вързал на включено иначе ставаше по-зле и от автоматик.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Предполагам, че за това само си чУвал?
                    познай

                    Коментар


                    • #40
                      От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Умряла е бензиновата помпа.

                      Центровката е между 3 и 4 мм преди ГМТ и да, с електронно запалване е по-добре ама не знам може ли да се намери отнякъде.
                      3,58 пред ГМТ с индикатора,направо не е за вярване колко фенове е имало на ГДР
                      ските машини.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                        Аз чак фен не съм. Имах Трабант преди време.

                        А точната центровка е относително нещо. Баркас е сметнат за бензин 88, в днешно време може да се окаже че с леко различно предварение върви по-добре.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                          Напълно е възможно и вероятно сега да иска малко по-голямо предварение - аз го нагаждах с експерименти по разхода - електронното позволяваше при направена точна 'заводска' настройка на трите цилиндъра, да завърташ и трите едновременно - т.е. промяната на центровката не изискваше вече центровка и на трите цилиндъра... То и по това разбирах и избягалата центровка - скочи ли разхода - значи е избягала
                          Фрайлауфа при мен винаги бе включен - не исках двигателя да изпитва глад за мазане... А дългите спускания планирах внимателно (и все пак съм 'кипвал' спирачки )
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                            В интерес на истината, не беше лоша кола. Возеше доста комфортно и вървеше като разгонен змей в разцвета на силите си. Неприятното е, че като му избяга центровката, почваше и да харчи като змей...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              И фрайлауфа го бех вързал на включено иначе ставаше по-зле и от автоматик.
                              Фрайлауфа се преебваше когато някой смени маслото в скоростите с Диона 90ЕР, щото само това имаше, и при всяко развъртане след по-продължителен покой ролките трЕскаха на сухо, та колега смени си и маслото в скоростите с W80 или ако не ти се циганее на дребно 75W80, щото след това никога няма да е нужно да го сменяш.


                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Аз чак фен не съм. Имах Трабант преди време.

                              А точната центровка е относително нещо. Баркас е сметнат за бензин 88, в днешно време може да се окаже че с леко различно предварение върви по-добре.
                              Центровката е доста субективно нещо, но това всеки собственик на двутактова машина го знае.

                              Трабанта има фрайлауф само на 4-та който не може да се изключва.

                              ... а фрайлауфа е важно нещо при двутактовите двигатели, защото когато върнеш газта двигателят си работи на празен ход смазан, а не развъртян на няколко хиляди оборота, топъл и сух.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Барказ Б1000-центровка карбуратор?

                                Ще се съглася с тебе, но само до някъде. Това можеше да си го позволиш на градско, но не и по Петрохан или Витиня.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X