Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червена лампа със зъмер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червена лампа със зъмер

    Последните няколко дни карам тераното на жена ми а именно терано 2.7тди 2001 автомат.При пуснато двойно предаване светна по едно време черевната лампа на таблото и се включи зумера със пищене без да спира.Загасих колата и лампата и зумера спряха,това го прави в два поредни дни ,колата работи и върви перфектно без каквито и да проблеми.Някой да му се е случвало подобно нещо.
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: Червена лампа със зъмер

    Червената лампа е на ръчната, нали?
    Това са симптоми на грешка в някой от АБС датчиците. При мен е в комбинация със светеща ABS лампа.
    Лично за себе си съм решил утре да ракача проблемния датчик. Според чуждия опит, в този случай системата ще отчете липсата му и ще се изключи, като това ще елиминира проблема с лампата и зуумера. Да, няма да има АБС, но аз лично изобщо не държа да го има.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #3
      От: Червена лампа със зъмер

      Особено в сняг и лед АБСа си е пълна простотия.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Червена лампа със зъмер

        Много си прав Тарга! Така една баничарка я скъсих с няколко сантиметра.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Червена лампа със зъмер

          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
          Червената лампа е на ръчната, нали?
          Това са симптоми на грешка в някой от АБС датчиците. При мен е в комбинация със светеща ABS лампа.
          Лично за себе си съм решил утре да ракача проблемния датчик. Според чуждия опит, в този случай системата ще отчете липсата му и ще се изключи, като това ще елиминира проблема с лампата и зуумера. Да, няма да има АБС, но аз лично изобщо не държа да го има.
          И при мен свети почти постоянно чека на АBS.

          Да разбирам ли, че ако разкача проблемния датчик, просто нямам да имам АBS, и единствено ще трябва да търпя, че свети чека. Това няма ли да трупа постоянно грешки на компютъра и в даден момента да създаде друг проблем?

          П. П. И аз не държа особено на АBS .....

          Коментар


          • #6
            От: Червена лампа със зъмер

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Особено в сняг и лед АБСа си е пълна простотия.
            Точно в лед и сняг е незаменим. Ама пък то и се кара според условията де.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: Червена лампа със зъмер

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Точно в лед и сняг е незаменим. Ама пък то и се кара според условията де.
              ХаПсолУтно не съм съгласен!
              При лед и сняг основно трябва да се разчита на задкормилното устройство.

              Коментар


              • #8
                От: Червена лампа със зъмер

                Първоначално публикуван от ddd_dancho Преглед на мнение
                И при мен свети почти постоянно чека на АBS.

                Да разбирам ли, че ако разкача проблемния датчик, просто нямам да имам АBS, и единствено ще трябва да търпя, че свети чека. Това няма ли да трупа постоянно грешки на компютъра и в даден момента да създаде друг проблем?

                П. П. И аз не държа особено на АBS .....
                Карам със светеща лампа от над 5 години. Компютрите на двигателя и ABS-а са си съвсем отделни и не си влияят.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Червена лампа със зъмер

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  ХаПсолУтно не съм съгласен!
                  При лед и сняг основно трябва да се разчита на задкормилното устройство.
                  Нали четеш второто изречение от поста ми? След като достатъчно си намалил скоростта, спокойно можеш да си натиснеш спирачката и АБС-а драстично скъсява остатъчния спирачен път. Задкормилното устройство управлява и спирачната уредба, та прав си, всичко зависи от него.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Червена лампа със зъмер

                    За драстично намаления спирачен път няма да се съглася. За по-добрата управляемост на спиращия автомобил съм съгласен донякъде. Мнението ми се обобщава от приказката, че с АБС можеш да си избереш в кое дърво да се шибнеш, докато без АБС се удряш в това, което ти се падне.

                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Червена лампа със зъмер

                      Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                      За драстично намаления спирачен път няма да се съглася. За по-добрата управляемост на спиращия автомобил съм съгласен донякъде. Мнението ми се обобщава от приказката, че с АБС можеш да си избереш в кое дърво да се шибнеш, докато без АБС се удряш в това, което ти се падне.
                      Абсолютно точно!!!

                      ABS системата е проектирана да запази управляемостта на автомобила при лоши пътни условия в случай на рязко /аварийно спиране. Сиреч да се предотврати поднасянето и изменение на траектория зададена от водача. Скъсяването на спирачния път е пряко зависимо от сцеплението на гумите с настилката по която се движиш + теглото на автомобила. С или без ABS тези фактори си остават непроменени.
                      Всичко останало са рекламни трикове, блъфове и митове от чул недочул.

                      Или както каза колегата, няма да спреш по-бързо, а само няма да се завъртиш докато спираш. На сухо, топло, слънчево време, нови гуми и чисто нов асфалт може да намериш малка разлика в спирачния път и то отново прякозависимо от шофьорското устройство. В останалите случай, предпочитам да ме е яд на мене ако не увладея колата, отколкото да ме е яд на моята простотия + електро хидравлична система, която в ситуация може да направи каквото реши

                      Поздрави!
                      п. П. Ама то всичко си е до пилотски умения и чуството да водиш автомобила, а не той теб

                      Коментар


                      • #12
                        От: Червена лампа със зъмер

                        Това с АBS-а добре,ама тоя зумер какво прави в цялата схема!? Да не се окаже че свети ламБата за някоя врата.......замръзнала!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Червена лампа със зъмер

                          Не, Круме.
                          Споменавани са тук няколко такива случая с аналогични симптоми и разрешения на проблема, но винаги е АБС датчик. Зуумера не знам за чий са го сложили. При мен изписуква кратко и при даване на контакт, също така като няма ток акумулатора пак надаваше вой по спомен.
                          При малко по-старите модификации, тоя зуумер го няма и там просто изскубваш бушона на АБС-а ако си решил да се лишиш от него, както примерно е направил Спарки.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Червена лампа със зъмер

                            Днес стигнах най-накрая до някакви действия.
                            Разкачих предния десен датчик от буксата в двигателния отсек.
                            Очаквах да се изпълни сценария описан от Любашки: компа не вижда датчика и спира цялата система. Не се получи така. Тествах на заледен участък, АБСа сработваше и не след дълго чух гласа и на зуумера. Разкачих двата задни датчика от буксите закрепени на рамата по средата на купето. Същата работа - АБСа се усещаше... !??
                            Разкачих и последния и повече нямаше ритане на педала. За десетина километра не се чу зуумера, ще видим като го покарам повече.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Червена лампа със зъмер

                              Хайде и аз да се запиша в тази тема.Тази сутрин отново ми бяха замръзнали задните спирачки (без да е била дръпната ръчната) и при потегляне се размразиха [emoji5] сега след всяко палене светва лампата на abs и ръчната придружено с еднократно пискане.. след това всичко изчезва

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X